Hyundai Accent 1.6 benzín

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od jaara »

Zkouška pérování vozidla je co? :shock: To sis u nich objednal, nebo taky okrádají?
Reklama
 

Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od jarik65 »

Bylo mě řečeno že se to při první garančce zkouší-tlumiče.Garančka trvala 3hod. Tak nevím :-k
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

To jarik 65 : Tak ta cena, zase špatná neni ... otázka je, kolik toho udělali jen na papíře a kolik v reálu :? Ale když to nevidíš někde za skleněnou stěnou, tak člověku nezbývá, než tomu věřit ... :roll:

Jinak jsem rád, že s tím rychlost. indexem v tom nejsem sám .... :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Tak nevím nevím, ale já jsem při první garančce žádnou kontrolu pérování neměl :-k
To samé platí o kontrole brzd :-k
Cena se mi taky zdá celkem dost i když já mám co povídat. když mi první garanci vyčíslili frajeři v Pelhřimově na 5500Kč :evil:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od jarik65 »

Vilda píše:To jarik 65 : Tak ta cena, zase špatná neni ... otázka je, kolik toho udělali jen na papíře a kolik v reálu :? Ale když to nevidíš někde za skleněnou stěnou, tak člověku nezbývá, než tomu věřit ... :roll:

Jinak jsem rád, že s tím rychlost. indexem v tom nejsem sám .... :D
Je to tak něčemu věřit asi musíš :-k
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od cert »

Vilda:
Na autě mám letní index H (210 km/h) a zimní T (190 km/h) - oboje pneumatiky dodané k autu ze salonu. Taky bych raději pak kupoval levnější letní s indexem T, ale asi to bude v rozporu s homologací auta - ještě se poptám na STK. Zimní pneu můžeš mít s nižším indexem, ale měl bys mít v zorném poli řidiče štítek s omezením rychlosti (měl jsem to tak na Golfu když jsem ho koupil ze Švýcarska). Už jsme to někde řešili s Mexicanem.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

To cert : Díky za info ..... mám to taky tak, letní H, zimní T, jen žádnej štítek na sklo nemám, ale dlabu na něj. Na technickou budu jezdit na letních a hotovo :D jen jsem chtěl mít jistotu, že v Butovicích neudělali nějakej renonc ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Mexican »

Vilda píše:To cert : Díky za info ..... mám to taky tak, letní H, zimní T, jen žádnej štítek na sklo nemám, ale dlabu na něj. Na technickou budu jezdit na letních a hotovo :D jen jsem chtěl mít jistotu, že v Butovicích neudělali nějakej renonc ....
ono nejde ani tak o technicku.. stitok v zornom poli znamena ze si vyrobis nalepku "Maximalne 160 Amigo, mas obute zimaky".. celkom bez srandy, zakon nespecifikuje co tam ma byt, hovori len ze musi byt informacia o maximalnej pripustnej rychlosti zimnych pneumatik
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od rokolo »

jarik65 píše:Bylo mě řečeno že se to při první garančce zkouší-tlumiče.Garančka trvala 3hod. Tak nevím :-k
Tomu bych ještě věřil, že mu odzkoušeli pérování, to není žádná práce. Ale že mu vyčistili a promazali brzdové třmeny, tak tomu absolutně nevěřím. Ostatně zkoušku tlumičů a pérování budu vyžadovat při příští garančce a chtěl bych být i u toho...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Mexican »

rokolo píše:
jarik65 píše:Bylo mě řečeno že se to při první garančce zkouší-tlumiče.Garančka trvala 3hod. Tak nevím :-k
Tomu bych ještě věřil, že mu odzkoušeli pérování, to není žádná práce. Ale že mu vyčistili a promazali brzdové třmeny, tak tomu absolutně nevěřím. Ostatně zkoušku tlumičů a pérování budu vyžadovat při příští garančce a chtěl bych být i u toho...
skuska tlmicov je vec relativna.. tlmic sa zodpovedne otestuje len tak, ze sa vymontuje z ulozenia a vyskusa sa na pristroji. testovanie na aute ma skor charakter informativny (teda ci su dobre ulozene, ci pri prepruzeni nedochadza k teceniu a pod
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Gandalf »

Mexican: Pravdu díš, taková kontrola občas něco napoví, ale záruka veskrze žádná... :D
Naposledy upravil(a) Gandalf dne 29 lis 2009, 15:33, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od dav »

Mexican píše:
rokolo píše:
jarik65 píše:Bylo mě řečeno že se to při první garančce zkouší-tlumiče.Garančka trvala 3hod. Tak nevím :-k
Tomu bych ještě věřil, že mu odzkoušeli pérování, to není žádná práce. Ale že mu vyčistili a promazali brzdové třmeny, tak tomu absolutně nevěřím. Ostatně zkoušku tlumičů a pérování budu vyžadovat při příští garančce a chtěl bych být i u toho...
skuska tlmicov je vec relativna.. tlmic sa zodpovedne otestuje len tak, ze sa vymontuje z ulozenia a vyskusa sa na pristroji. testovanie na aute ma skor charakter informativny (teda ci su dobre ulozene, ci pri prepruzeni nedochadza k teceniu a pod
Stačí přečíst http://www.contitrade.cz/nabidka/sluzby ... umicu.html
Podobné přístroje vlastní skoro každý slušný servis.
Byl - Accent 1.6
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od rokolo »

Přesně tak, tlumiče se dají řádně otestovat i na vozidle. Hned se pozná jak na tom tlumič je. Už jsem pár testů absolvoval, ale s :hyu: ještě ne....ovšem to vrzání, křoupání, klepání je podle mne výrobní vada, kterou bohužel test neodhalí, protože to nemá pravděpodobně vliv na vlastní funkčnost tlumiče.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od jarik65 »

rokolo píše:
Tomu bych ještě věřil, že mu odzkoušeli pérování, to není žádná práce. Ale že mu vyčistili a promazali brzdové třmeny, tak tomu absolutně nevěřím. Ostatně zkoušku tlumičů a pérování budu vyžadovat při příští garančce a chtěl bych být i u toho...
Když máš auto na zvedáku a sundaný kola tak už není taková práce sundat prachovky z brzdových válečků stříknout je třeba WDčkem
Jo a k těm zadním kotoučům:Byli na nich rýhy(někteří si vzpomenou byli tady fotky nemůžu je najít)tak kotouče jak se zdá se "srovnali" i když v servisu přiznali že ten materiál na zad. kotoučích není to pravé ořechové-jak jste na tom vy ostatní se zadními kotouči :?:
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

To Jarik65 :
Zadní kotouče mám jak dětskou prdelku :D a tomu promazávání brzd. třmenů se mi taky moc
věřit nechce .... mě technik na garanci Accenta projel a ve 130 km/h pustil volant a šlápnul na brzy. Když máš správně nahuštěný pneu, tak by se auťák neměl odklonit od směru. Sám si takhle testuju brzdy, už dlouhý léta a docela se na to dá spolehnout. Kdyby sis při garanci stěžoval, že ti při brzdění auto táhne ke straně, tak beru, že by to zkontrolovali a promazali, ale sami od sebe .?.?. A nebo máš kliku a kápnul jsi na opravdu dobrej servis :idea: :!:

Jinak včera jsem dostal záchvat pracovitosti a hodinu jsem strávil na vapce .... Ácu jsem vydrhnul, vyluxoval a potom ještě navoskoval nano leštěnkou Turtle Wax, takže se blejská jako psí kule :D Docela se s ní dobře dělá i při nižších teplotách a celý naleštění mi zabralo asi půl hodiny .... tak se do toho taky pusťte, když máme v listopadu docela pěkný jaro :P
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“