OPRAVA - Elektrické stahování oken

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Freeman_TKOZ
*
Příspěvky: 16
Registrován: 10 pro 2009, 18:34
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

OPRAVA - Elektrické stahování oken

Příspěvek od Freeman_TKOZ »

Ahoj, já vím že se to tady řešilo xkrát, ale nikde to není úplně dořešeno (prošel jsem všechny témata). Co jsem našel a dal nějak dokupy:

Vada:
Okna nejde stáhnout ani vytáhnout
Důvod:
Špatná pojistka - vyměnit pojistku /u řidiče/
Přetrhlé lanko stahování - vyměnit lanko /dá se použít lanko na kolo/ - návod - část 1 - část 2
Špatné vypínače - rozebrat, vyčistit kontaktním sprayem, případně výměna

Vada:
Okno lze stáhnou, ale již nejde nahoru
Důvod:
Prasklé uchycení okna - opravit, nebo vyměnit uchycení - návod
Suché boční lišty /vedení okna/ - promazat - doporučené: lubrikační gel, WD40, silikon
Zrezlé boční lišty /vedení okna/ - rozebrat, vybrousit, promazat - doporučené: lubrikační gel, WD40, silikon - FOTO

Buhužel to neřeší můj problém:
Kupil jsem lantru se špatným el. stahováním řidiče (stahovačka byla zničená a okno bylo podepřeno klacky). Koupil jsem tedy použitou kompletní stahovačku (s poštou za 717,-). Bohužel po montáži (a kompletním promazání - mechanizmu, vodícíh lišt,..) okno sice lze stahovat, ale špatně se vytahuje. Jede nahoru pomalu a někdy se zasekce (předpokládám že sepne přepěťová ochrana). Nějaké doseřizování mechanizmu nepomáhá. Je relativně bez vůlí. Okno se všek při pohybu nahoru "vzepře" - tj. levá strana jede napřed, okno je našikmo a špatně se vytahuje. Pomáhá ruční posunutí doleva.

Co teda s tím? Nějaké rady?
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: OPRAVA - Elektrické stahování oken

Příspěvek od ivan »

Podle popisu se Ti okno překlání dopředu pří výjezdu na horu,to jest,že rovná strana okna jede nahoru,ale okraj okna zakulacená strana se překlání,to okno je jako nevyvážené,buď Ti to kříží těsnící guma nebo máš tu gumu zkříplou mezi vodicí lištou,musíš to fakt zkontrolovat řádně nebo teď si nejsem jistej to teď fakt nevím :oops:,ale nemá tam být na té hraně nějakej umělej pazmekt co přidržuje to okno v rovině,měl být
namontován ve skle v té v rovné části ??Nejsem si fakt jistej některý auta to maj ten pazmekt má právě držet okno v rovině,zkus se pořádně na to podívat nebo možná bude vědět někdo jiný :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Freeman_TKOZ
*
Příspěvky: 16
Registrován: 10 pro 2009, 18:34
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: OPRAVA - Elektrické stahování oken

Příspěvek od Freeman_TKOZ »

Tak lišty jsou relativně volné, rukou to lze vytáhnout volně. Také když sklo pomůžu při vytahování narovnat tak jede pěkně. Žádný baznecht jsem tam neviděl, ani žeby byl uvolněný, ani nikde zde na foru o něm zmíňka není. :cry:

Okno mi drží následujícím způsobem:
Po obou stranách je vodící lišta, která je opatřena těsněním (nevím proč je tam guma a není to popráškováno semiší - uvažuji že to nechám dodělat) a uprostřed jsou 2 plastové přechodky nalepené na okno, které se následně našroubují na stahování.
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: OPRAVA - Elektrické stahování oken

Příspěvek od Aleš »

Tak přesně tohle mi to dělalo taky. Podle mě buď tam máš něco co to okno blokuje, ale když jde ručně vytáhnout bez problému, tak tomu moc nevěřim a nebo uvolněnou(ný) "pacičku(y)", které jsou k oknu přilepné. Návod jak jsem to vyřešil jsi už našel
Freeman_TKOZ píše:Prasklé uchycení okna - opravit, nebo vyměnit uchycení - návod
.
Víc mě bohužel nenapadá, tak neporadim.
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Freeman_TKOZ
*
Příspěvky: 16
Registrován: 10 pro 2009, 18:34
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: OPRAVA - Elektrické stahování oken

Příspěvek od Freeman_TKOZ »

Tak prozatimně jsem to vyřešil tak že jsem sundal těsnění z vodících gum, oškrábal rez, roztáhl to táhlo a chodí to normálně... :wink:
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“