klima

Moderátoři: vipe, Moderátoři

anonym

klima

Příspěvek od anonym »

Asi s tou klimatizací něco bude, protože máme na getzovi taky manuální klimatizaci a jak se zapne, tak hned fouká ledovej vzduch. Žádný čekání 5 minut. Jede prostě hned.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Po zapnutí klimy by měl tak do max 1 min začít foukat studený vzduch (napřed se musí vychladit potrubí) a tak max do 5 min by mělo být auto úplně vychlazené - což je ale samozřejmě blbost dělat, pak je angína jistotou. Doporučuje se mít v autě max. o 5-6°C míň než je venku.
Pokud klima takto nefunguje, nejspíš uteklo chladící médium. Netěsnost se zpočátku projevuje sníženým výkonem klimatizace, jakmile množství klesne pod určito hranici (množství náplně se liší po dle aut, nevím jak je to u Getze, Vectra B má náplň cca 800ml a kritická hranice je cca 200ml), pak klima přestává fungovat úplně - je tam tlakový spínač, který při poklesu tlaku v potrubí nedovolí sepnutí spojky kompresoru klimatizace (kompresor je totiž médiem zároveň i mazán, tedy hrozí nebezpečí zadření).
Jediná rada - servis Hyundai nebo jakýkoliv na klimatizace, zkontrolovat těsnost celého systému a doplnit médium. Při kontrole ti stejně napřed odsajou zbytek, co zůstal, pak provedou kontrolu těsnosti dusíkem a nakonec to naplní. Cena bývá tak okolo 1.000,-
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

mylys píše:Ja klimu nemam, ale premyslim, ze bych si ji casem nechal namontovat, takze na zkusenosti tech co ji v Getzu maji jsem docela zvedavej.
Tak uz je to tady . . . s blizicim se letem uz fakt vazne uvazuju, ze bych ji nechal namontovat uz letos. Mate nekdo s dodatecnou montazi zkusenost. Kde jste si ji nechali montovat a za kolik. Cenikova cena je tusim nejak 35.000,- , ale nevim jestli s praci nebo bez - popr. pokud jste uz tohle nekdo delali - da se pripadne ukecat nejaka sleva?
vipe

Příspěvek od vipe »

Nevím nevím jestli ti to někde udělaj, nebo udělaj ale ta cena nebude asi přívětivá :shock: to se musí překopat celej motorovej prostor a bůch ví co ještě.
pavel11

Příspěvek od pavel11 »

Nazdárek. Klima jsem do našeho Getzíka nechal namontovat dodatečně, protože se mi zdála při koupi moc drahá a svým způsobem zbytečná (to byl blbej nápad). Ale když jsme loni málem kvůli horku havarovaly, tak jsem řekl dost, musíme mít klimu. Zavolal jsem do servisu v ČB, zda by nám ji tam dodatečně nenamontovali. A oni to zvládly za tři dny (19.7.05 odpoledne předání do servisu a 21.7. odpoledne převzetí). Klima funguje parádně, pohodička, žádné problémy. :) Cena? Vlastní klima 24369,80 Kč, práce + náplň 4148,20 Kč bez DPH. S DPH celkem 33936,50 Kč.
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

pavel11: Tak je to zhruba tak jak jsem si myslel - v podstate to vyjde na stejne penize jako pri koupi noveho auta s klimou, pokud jej nekoupis v nejake akci "jakoze" s klimou zdarma . . .
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Co se týká klimatizace, člověk by se měl rozmyslet ještě před tím, než auto koupí, zda bude chtít klimu nebo ne.
Jakákoliv dodatečná montáž je vždy dražší (pokud je vůbec možná, do některých aut to autorizák nikdy neudělá a nějaký soukromník si za to řeklne děsnej balík, protože je to opravdu hrozná práce) a spolehlivost takto namontované klimy je velice diskutabilní.
Po zkušenostech s různými auty už bych si nikdy nekoupil auto bez klimatizace, ale jednoznačně preferuju manuální před automatickou.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

zajimalo by me proc manual pred automatem? Ja bych teda radsi auto
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Neříkám, že je manuální lepší než auto nebo naopak.
Jsou to jen osobní zkušenosti - ve všech autech v mém okolí byla automatická klima vždy samá porucha, naopak manuální kromě doplnění média 1x za 2 roky většinou bez problémů.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Příspěvek od Andrews »

Přidám zkušnost z accenta, požadavek na klimu byl to hlavní :)
Klima na studeno najede tak do 1min max 2min. Co mi spíš vadí a u jinýho auta sem se stím nesetkl je to že když ji vypnu (dejme tomu po 50km ) začne se do kabiny šířit smrad z kondenzátu. Pravidelně dvakrát ročně to nechávám čistit ale stejně to pomůže tak na tejden-14dní. Stejné to je typicky když dojedu na nákup a pak sednu do auta :( Zajímavý je že když klimu znovu pustím ihned to zmizí. Naučil sem se to řešit tak že začnu přidávat teplotu a pak vypnu klimu. Dojde k ?vyušení? a je to lepší.
Co se týká spotřeby řekl bych že max o 0,3-0,5L někdy to ani nepoznám.
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Mám klimu s manuálním ovládáním, kterou po městě nepoužívám - mám okna, ale při jízdě mimo město jezdim s klimatizací a spotřeba 7,1 l/100km. Jinak po zapnutí začne fachčit po ujetí asi 1 - 1,75km a doba náběhu "chlazení" je závislá na jízdním režimu (otáčkách motoru). Pokud motor víc vytáčím, zdá se mi, že klimačka nabíhá podstatně dřív.
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

...ještě dodatek - po převzetí autika mě klimačka zpočátku moc nefungovala, ale časem se to rozchodilo a teď už to fachá jak z praku :lol:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Příspěvek od solva »

Ahoj,
po 2 garancni prohlidce se mi vyskytl problem s klimatizaci. Pri zapnuti klimatizace je z ni citit divny zapach. Menili mi k ni filtr. Zapach trva cca 20s a pak uz si bud zvyknu nebo prestane pachnout. Spis to druhe.
Setkal jste se nekdo s timhle problemem?
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

solva píše:Ahoj,
po 2 garancni prohlidce se mi vyskytl problem s klimatizaci. Pri zapnuti klimatizace je z ni citit divny zapach. Menili mi k ni filtr. Zapach trva cca 20s a pak uz si bud zvyknu nebo prestane pachnout. Spis to druhe.
Setkal jste se nekdo s timhle problemem?
No jde o to jestli filtr fakt vyměnili, asi bych ho v první řadě zkouknul..Jestli ho jen rádoby něčim nevyčistili.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Jj,jde o filtr klimatizace.Já ho měnil nedávno poprvé(stejné příznaky-smrad z klm.po nějaké době je to lepší,ale třeba při spuštění druhý den to samé)-pouze výměna filtru(někdo doporučuje vydesinfikovat i trubky-ale ten hnijící bordel je na filtru)a vzdoušek je opět jedna báseň. :wink: Pokud ti ho vyměnili,tak nemůže být cítit-ale vypadá to,že ti ho jen profokli a to nepomůže. :evil:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „GETZ“