Zima a Sneh s Accentom

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Martun »

Taky se přidám :-) Když pominu to že teda zimu nesnáším (ať si sněží na horách ale dole ať je fajn bez sněhu) :-D tak Áca to zvládá zcela ok. I když dneska jsem jel přes Milešovku (kolem 22h) a jelikož od Prahy docela fest snežilo tak na Milešovce to parkát ulítlo, ale tam musel byt led, s tím nic neuděláš.. No a dolů z kopce jsem jel radši 30! Do kopce se hrne super!!


Jinak problém s ostřikovači mám taky. Je to teď míchaný ale něco přes mínus 20 to může mít. Tak jsem to řešil tím že jsem je vždy mírně polil tou kapalinou do ostřikovačů a vše v pohodě. V pasatu jsem je měl tenkrát vyhřejvaný...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Nery
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 říj 2009, 21:55
Bydliště: Pardubice

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Nery »

Všechno fajn,snad jen motor by se mohl rychleji ohřát...
Accent 1.4 Elegance
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Vilda »

To miro 263: Tak trysky mi nemrznou, protože mám v ostřikovači neředěnou kapalinu, asi na mínus 30 stupňů, ale jak ometám sníh z čelního skla, tak je ucpu právě ometeným sněhem .... mám v loketní opěrce obyčejný kartáč na letní koberečky a tím trysky očistím od sněhu a stříkají normálně. Ještě mě docela překvapilo, že ti netopí Accentík v benzínu ..... :?: mě 1.6ka topí parádně, po ohřátí motoru dokonce stahuju topení na půlku, protože je ve voze hrozný horko ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od miro263 »

JoKo píše:

zadny stierac mu podla mna absolutne nechyba, tak ako nechyba x dalsim sedanom. sedan ma velku vyhodu pri jazde, ze sa mu nespini zadne okno. aj dnes, ked sme trosku santili, tak kamarati na hatchbackoch ho mali skoro stale zapnuty, ja som mal zadne okno uplne suche...
nieco o slabom kureni skus povedat mojmu bratovi, kt. ma niesol pred dvoma tyzdnami domov, ked som mal horucky takmer 39°C. Prve kilometre je naozaj kurenie nic moc {ako u vacsiny novych aut}, ale po prejdeni za nitru {isli sme z ba} v aute bolo tak horuco, ze ja som sa zacal potit. vo zvolene som sa nemohol dotknut vyduchov kurenia, pretoze boli take horuce, ba priam vriace... celu cestu bolo kurenie na maxime a ventilator na dvojke.
lepsi tah mas preto, pretoze zimny vzduch je hustejsi a dokaze ho dostat viacej do motora... niekde som cital, ze pri zmene o 4°C sa zmeni vykon motora o cca 1%.
No stierac mi chyba. Bol som na zvyknuty. Ked stojis na krizovatke a troska snezi, tak ti pocas jazdy sneh sfukne do stredu zadneho okna. Ano, je to len drobnost.

Ale co ma neskutocne stve je toto:

Obrázek
Obrázek

Je to diletanstke riesenie. Akonahle sa Ti zacne topit sneh, tak steka na spoj veko kufra - okno, a potom nejde dobre otvorit kufor.
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Mexican »

mne teda stierac zadneho okna nechyba... odmetam vzdy j strechu (tych 15 sekund navyse ma nezabije), aj v najvacsom humuse na ceste sa mi nicky nestalo (a to uz bude teraz 3 zima s Accentom) zeby som mal spinave zadne sklo.. jedine vtedy ak clovek stoji v kolone a husto snezi, vtedy ale pomoze vyhrievanie skla

Vilda: mozno tie ostrekovace (koncovky) nezamrzaju preto, ze benzinove motory asi viac hreju (co je v zime len dobre)... napriklad po 240km mi nerozmrzla asi 1cm vrstva zamrznuteho snehu na prednej kapote, takze tie ostrekovace co su este dalej od motora su ofukovane chladnym vzduchom a tekutina co je na konci proste zamrzne (asi sa odpari ten lieh ci co je to tam).. to je moja teoria
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od SlavoRK »

Súhlasím, stierač vzadu nechýba...
Avšak s tým topením motora v tej oblasti nic moc- aspoň u mňa. V sobotu ukazoval teplomer -15, nemrznúca do -20 (Sheron) beznádejne zamrznutá, nepomohlo ani oklepať trysky. ](*,) Mal som jej len zbytok naspodku, kúpil som -30 a cesta Náchod-Praha, niekde pred Prahou začalo niečo modré vyvierať spod trysiek a mrzlo to na hromádce.. A tá -30 cestou nazad večer tiež nič moc- max občas nejaký pramienok prerazil [-o<
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od rokolo »

Vilda: JO JO, ta hliníková koule na páce teď pěkně studíííííííííííí :cry:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Vilda »

rokolo píše:Vilda: JO JO, ta hliníková koule na páce teď pěkně studíííííííííííí :cry:
Studí jako sviňa, ale sluší a to za trochu tý bolesti stojí ... ne ?? :lol: v létě zase příjemně chladí .... a koukni na ženský, co rádi vytrpí kvůli parádě .... :D i v zimě ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Martin Korpel »

Mno s chladnutim motora mam svoju skusenost. Za studena nastartujem a vypnem kurenie v aute uplne! 5-10 minut naham povrcat zatial ho opucujem (ak sa neponahlam, nasadnem a zapnem kurenie a je teplucky vzduch. Tieto diesle malo hreju to je pravda aj kamarat mal Lagunu 1.9dci (alebo ako sa oznacuju diesle) a ten tiez nemohol stat na parkovisku a kurit si v zime motor proste vychladol. Jedna finta ak nechcete aby vam motor vychladol pri -10 stupnoch a sedite v aute a vy nechcete mrznut nahajte kurenie na 1dnotke a a teplotu v polke to uplne staci motor bude stihat zahrievat sa :).
A ten zadny stierac.... cojaviem ked som presadol do tohto noveho Accentu tak mi zo zaciatku chybal ale casom som si zvykol tam je uz aerodynamika spravena asi tak aby sklo obtiahol vzduch a stlacil kvapky dole, ale v kolone to vie nahnevat.
PS: STASTNE A VESELE ludkovia :)) (som rad ze sa trosku rozbehla tato tema :) .
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od xwing »

No tak pridám aj moje skúsenosti.
Benzín, teda aspoň 1.4 nehreje až tak ako by si človek myslel, odkedy udreli mrazy stále mám na kapote namrznutý kúsok ľadu a doteraz sa neroztopil, a to jazdím aj dlhšie trasy. Skúšal som aj chytať kapotu, motor už zohriaty na maximum ale na kapote to cítiť nebolo. No a kým sa zohreje a začne hriať horúcim vzduchom (nie letným) tak prejde cca 10min.
Trysky ostrekovačov mám beznádejne zmrznuté nech robím čo robím, čistenie nepomáha aj keď slabučký prúd z nich vychádza ale steká a nestrieka tak neviem, asi zbehnem kúpiť nejakú kvapalinu do -30 alebo -40, podľa toho čo nájdem.
Neviem či je horšia zima ako minulý rok, ale nepamätám sa že by som sa s Felíciou toľko šmýkal ako teraz s Accentom (ešte je tu možnosť že ma pamäť klame :mrgreen: ). Dačo určite robí väčšia hmotnosť a omnoho silnejší motor, niečo možno aj gumy (na Felde som mal Matadorky MP52, teraz mám Barumky Polaris 2). S tým ABS súhlasím, posledné dni som si ho poriadne užil, prvýkrát som sa normálne zľakol že čo to robí :mrgreen:
V pondelok nadránom o 6 keď boli najväčšie mrazy som sa zľakol že ani nenaštartujem, predné svetlá zhasli úplne (zvyčajne sa len stlmia), motor sa ledva prevaľoval, ale naskočil rovnako rýchlo ako za tepla.

A aby som nezabudol - Šťastné a Veselé!
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od SlavoRK »

Mám presne stejné skúsenosti s tými ostrekovačmi. Ale mne ani tá -3O tka nepomohla. A teraz má už otepliť a teploty okolo 0, tak si myslím, že zas bude stačiť dvadsiatka... Musím zaklepať, štartuje po 2 rokoch bez problémov, akurát mám tiež pocit, že to v tých mrazoch pretočilo snáď o 2x viac pri štartovaní ale naskočil v pohode..

Pripájam sa a tiež všetkým prajem Šťastné a veselé Vianoce a veľa spokojných kilometrov s Accentom v novom roku !
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od xwing »

Ak máte problémy že vám je pri šoférovaní zima, robte to ako som sa ja naučil na Felícii a robím aj na Accente - šoférujem v čiapke a s rukavicami na rukách, keď sa už auto vyhreje tak ich odložím. 8)
Má to tú výhodu že už počas škrabania mi nemrznú ruky v rukaviciach, takisto prvých cca 20min kým sa auto vo veľkých mrazoch vykúri mi je fajne teplo. :D/
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Martin Korpel »

Mam otazku co povazuje za zamrznute ostrekovace.... ze vam prestane uplne tlacit vodu snich alebo ze sa prud velmi zoslabii ? :) Pretoze ja som si vsimol ze pri -23 co bolo pred par dnami vo Zvolene sa mi stalol len to ze prud zoslabol :)
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od SlavoRK »

No mne v tých mrazoch min. víkend zmrzli tak, že ani ťuk a ústia trysiek boli voľné- zamrzlo to vnútri ( s -20 kvapalinou). Asi po hodine jazdy začlo niečo slabo tiecť a zamŕzalo to, potom už pomohlo, keď som to oklepal a tak 10 min to striekalo, kým to zase zamrzlo. A zase von z auta a oklepať to... Bol to super zážitok, najmä na diaľnici do Prahy :?
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Veselé Vánoce, do roku 2010 hodně zdravíčka, štěstíčka a pohody a ať nám ti naši milí plecháčci :hyu: jezdí stejně, jako tento rok.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“