kontrolka Check engine!

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Roadtohill30
**
Příspěvky: 101
Registrován: 18 lis 2009, 00:45

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Roadtohill30 »

tiez mam problem s kontrolkou a tiez mi na diagnostike povedal mechanik ze su to zle namerane hodnoty katalizatoru a ze je v prdeli,a docital som sa tu ze obvykle odide aj spodna lambda sonda,mam elantru 1,6 107pk, a kedze byvam nejaku tu dobu v holandsku tak som sa rozhodol zajist do servisu, je treba menit aj tu lambda sondu?a este otazocka ak vam to nevadi ked vymenim katalizator aj so zvodami kedze sa to vyraba v celku po akej dobe sa mi zacnu zvody praskat, lebo pred dvoma tyzdnami som mal 5cm prasklinu a teraz je tam diera jak do prdele a huci to jak kamion takze to musim vymenit,,,sorac ak otravujem ale potreboval by som odpoved....dik
Reklama
 

Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Burža »

jestli mas diru ve svode, tak se nediv ze ti sondy nameri spatne hodnoty a rozsviti se ti Check. Nech si opravit svody.
Accent 1,3 63kw 2004
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od easy »

Tak mám další vývoj:-) Nechal jsem si přeměřil lamba sondy a zadní prý byla vadná. Sondu mi vyměnili, najel jsem cca 500 km a zatím je klid. Kontrolka nesvítí, auto jede lépe (subjektivně)
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od zahyx »

easy píše:Tak mám další vývoj:-) Nechal jsem si přeměřil lamba sondy a zadní prý byla vadná. Sondu mi vyměnili, najel jsem cca 500 km a zatím je klid. Kontrolka nesvítí, auto jede lépe (subjektivně)
pokud byla spatna zadni lambda tak to nema vliv na chod motoru ta jenom hlida emise
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od easy »

No, nevím co s autem opravdu provedli, každopádně kontrolka nesvítí, auto lépe jede a spotřeba šla dolů. Takže já jsem spokojený :-)
wildcat
*
Příspěvky: 15
Registrován: 11 kvě 2009, 20:09
Bydliště: Kladno

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od wildcat »

Take mi kontrolka sviti - mam spatnou lambdu pred katem. Ubytek vykonu ci nejake zhorseni nepozoruji, tak to neresim.
nyní: Elantra 1.6 GL 79kW, r.v. '02 a Škoda Felicia 1.3 LXi 50 kW (LPG), r.v. '97
bylo: Accent 1.5 CRDi 60kW, r.v. '02
Daewoo Nexia 1.5 GTX 66kW, r.v. '96
Daewoo Racer 1.5 GSi 52kW, r.v. '94
Škoda 120 LX 37kW, r.v. '88
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Hardcam »

Kdyby ses rozhodl lambdu vymenit, tak mi dej vedet, mam origo.
A preventivne si zmer spotrebu... :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Donald »

Hardcame, za kolik máš filtry - olej, vzduch, palivo, klima?
Určitě budu potřebovat brzy olej. filtr, ale možná i další...
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Hardcam »

SZ
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Donald »

Hardcame, dík za zprávu. Určitě si vemu olej a naftu /ten levnější/větší. Mám ho tam totiž teď a docela se osvědčil :-)
Ještě bych prosil na accenta crdi r.v. 2002, máš-li. Pak bychom se domluvili, že bychom se mohli vidět třeba u toho Tesca ve Zl. Díky!!!
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Hardcam »

Tak jsme meli dneska malou akci, pred druhou hodinou mi volal Bofors, ze je v Praze, potrebuje do Ostravy a ze mu problikava check a dusi se to. Volam Zahyxovi, abych konzultoval problem - zda to neni treba lambda, kterou bychom mohli hned vymenit nebo katalyzator popr. vaha vzduchu. Bohuzel jsme nemeli moc info a tak volam Boforsovi nazpet, aby popsal vse co auto dela. Pry ze se dost klepe a padaji otacky. Volam Matesovi (zahyx) nazpet a napadl ho svickovy kabel nebo svicka samotna. Uz jsem s dieselem na tohlr docela zapomnel, ale ty same priznaky jsem mel na Lantre, jen nesvitil check, coz mi na tom moc nesedelo. Inu, vydal jsem se s diagnostikou a origo lambda sondou za Boforsem do centra deni. Pekne jsem si zaklickoval po Praze, timto se omlouvam ridici tmaveho Volva V70, ze jsem mu tam "poprazacku" vjel a on me "poitalsku" vytroubil, bylo to fakt o fous, chyblo tak 5cm:)
Auto se opravdu dusilo, benzin citit na hony daleko, kontrolka blikala. Napichli jsme diagnostiku a hned bylo jasno - P0304 4 Cylinder Missfire, vzhledem k tomu, ze jsem nemel potrebny nacini, sundal jsem akorat dekl motoru a zkoumal svickovy kabel, ten se zdal byt vzhledove OK a svicku bez vyndani stejne nevyresim. Nicmene kde zavada je, jsme vedeli. Nasli jsme nejblizsi servis, Boforsovi implantovali nejaky kabel z jineho auta a uz vesel frci domu.... =D>
timto dekuji zahyxovi za ochotu se zapojit =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Rave »

zahyx píše:lambda tak to nema vliv na chod motoru ta jenom hlida emise
Ale ma.Pokud je vadna lambda tak zkresli udaje pro ecu a ta se snazi dodavkou benzinu dostat do ok rezimu.
je poznat kdyz mas vadnou a dobrou lambdu
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Bofors »

ahoj všici, tak musím potvrdit dnešní poněkud divokou anabázi :shock: ze začátu to nevypadalo moc dobře ale po zásahu Hardcama, kterému musím moc poděkovat za odbornou pomoc a určení závady, se to začalo v dobré obracet. je úžasný, že když zůstanete někde viset, najdou se i takoví lidé kteří vám neváhají okamžitě pomoct ikdyž jsou 30km daleko. docela bych pochopil kdyby mi přestal brát telefon :mrgreen: ale vážně, musím ještě vymyslet jak to aspoň částečně vrátit. mít z ely 1,2 HTP není žádný med :twisted: aby toho nebylo náhodou málo tak mi ještě prdla žárovka, poté co jsme tu 2. s Hardcamem měnili minulý týden #-o doufám, že už šoky nebudou [-o< jo a samozřejmě děkuju i Zahyxovi za snahu pomoci.
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od Hardcam »

:mrgreen: =D>
nahodou to meneni zarovky mne docela bavilo, tyhle 30ti sekundovy akce mam moc rad :mrgreen: teda puvodne jsem myslel, ze volas, abysme sli na pivo, ale tak nevadi. Kdyz jsi mi volal, tak jsem byl 25km od Slanyho taky, ale opacnym smerem, uz se oteplilo, tak jsem chatu pripravoval na sezonu, hlavne cerpadlo vody atp...z prace do prace:)
jinak ty kabely muzeme vyresit az tu budes, pokud bys chtel menit vsechny...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check engine!

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:Tak jsme meli dneska malou akci, pred druhou hodinou mi volal Bofors, ze je v Praze, potrebuje do Ostravy a ze mu problikava check a dusi se to. Volam Zahyxovi, abych konzultoval problem - zda to neni treba lambda, kterou bychom mohli hned vymenit nebo katalyzator popr. vaha vzduchu. Bohuzel jsme nemeli moc info a tak volam Boforsovi nazpet, aby popsal vse co auto dela. Pry ze se dost klepe a padaji otacky. Volam Matesovi (zahyx) nazpet a napadl ho svickovy kabel nebo svicka samotna. Uz jsem s dieselem na tohlr docela zapomnel, ale ty same priznaky jsem mel na Lantre, jen nesvitil check, coz mi na tom moc nesedelo. Inu, vydal jsem se s diagnostikou a origo lambda sondou za Boforsem do centra deni. Pekne jsem si zaklickoval po Praze, timto se omlouvam ridici tmaveho Volva V70, ze jsem mu tam "poprazacku" vjel a on me "poitalsku" vytroubil, bylo to fakt o fous, chyblo tak 5cm:)
Auto se opravdu dusilo, benzin citit na hony daleko, kontrolka blikala. Napichli jsme diagnostiku a hned bylo jasno - P0304 4 Cylinder Missfire, vzhledem k tomu, ze jsem nemel potrebny nacini, sundal jsem akorat dekl motoru a zkoumal svickovy kabel, ten se zdal byt vzhledove OK a svicku bez vyndani stejne nevyresim. Nicmene kde zavada je, jsme vedeli. Nasli jsme nejblizsi servis, Boforsovi implantovali nejaky kabel z jineho auta a uz vesel frci domu.... =D>
timto dekuji zahyxovi za ochotu se zapojit =D>
zamálo :-)
Bofors píše:ahoj všici, tak musím potvrdit dnešní poněkud divokou anabázi :shock: ze začátu to nevypadalo moc dobře ale po zásahu Hardcama, kterému musím moc poděkovat za odbornou pomoc a určení závady, se to začalo v dobré obracet. je úžasný, že když zůstanete někde viset, najdou se i takoví lidé kteří vám neváhají okamžitě pomoct ikdyž jsou 30km daleko. docela bych pochopil kdyby mi přestal brát telefon :mrgreen: ale vážně, musím ještě vymyslet jak to aspoň částečně vrátit. mít z ely 1,2 HTP není žádný med :twisted: aby toho nebylo náhodou málo tak mi ještě prdla žárovka, poté co jsme tu 2. s Hardcamem měnili minulý týden #-o doufám, že už šoky nebudou [-o< jo a samozřejmě děkuju i Zahyxovi za snahu pomoci.
v pohode musime si pomahat :-)
Rave píše:
zahyx píše:lambda tak to nema vliv na chod motoru ta jenom hlida emise
Ale ma.Pokud je vadna lambda tak zkresli udaje pro ecu a ta se snazi dodavkou benzinu dostat do ok rezimu.
je poznat kdyz mas vadnou a dobrou lambdu
ja myslim tu za katem ta hlide jen emise ne tu pred katalozatorem ta kdyby odesla tak by to zralo jako svina
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“