Nestartuje Santa Fe

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Slavek8 »

nevim jestli jde starter jen prez pojistku ale fordy mivavali i rele. Koukni se jestli to nemas na kontaktech zrezli, meli by tam byt dva plusy a kostra, pokud by to delal imobylizer tak nejspis by ani cerpadlo si neslysel.
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
Reklama
 

Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od miooo »

uvidime...
cez vykend sa na to mrknem...
a ak bude cez tyzden casu skusim ho zhodit dole a premerat....
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
bacil
*
Příspěvky: 28
Registrován: 30 pro 2009, 16:05
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od bacil »

Mám úplně stejný problém.Při teplotě pod nulou,horší starty.Svíčky-ok,baterie-ok,diagnostika-ok.
Při startu už nečekám až zhasnou kontrolky ABS,airbag atd.,a ihned startuji,většinou na poprvé,výjmečně na podruhé to chytne.
:hyu: :hyu:
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Slavek8 »

Taky ted kdyz prituhlo tak mam horsi starty nekdy tocim i 30 vterin nez to chytne. Ale muj problem je ve zhavicich svickach, ani jedna nefunguje takze vubec mi to nezhavi a kdyz to konecne chytne tak to bezi chvili na 3 valce nez se to srouna, svicky sem obednal pred vanocema, dnes je tam konecne namontuju.
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
Uživatelský avatar
axl
*
Příspěvky: 15
Registrován: 29 črc 2008, 09:01
Bydliště: praha západ

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od axl »

taky jsem mel horsi straty v teplotach pod 0, ale stacila vymena zhavicek a starty OK....
martin969
Příspěvky: 9
Registrován: 10 led 2010, 19:29

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od martin969 »

Nevím jestli někomu pomůžu,ale můj problém byl takový že vždy pod 0stupnů venku Santa chytil ,chcipnul,chytil,chcípnul.....atd.Někdy 3x někdy 5x.jinak jezdil v pohodě na benzín i na plyn,je to 2.7L.jetli jde někomu o tohle,tak to jsem vyřešil.... Při provozu na plyn jse posunuly korekce palivových map cca o 10% a předčasně vypínal aut.sytič.
Alpák
*
Příspěvky: 13
Registrován: 24 zář 2009, 20:31
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Alpák »

Ahoj,
vyřešil jsi už to? Můžeš mi to posat blíž?
Díky,
MArtin.
Santik píše:Mam uplne stejny problem s 2.7 V6 a uz to resim skoro rok.Jak zacne zima tak sem v prd.Proste to nestartuje ale me ani netoci starter ale ciste jem zhasnou kontrolky a jinak to neudela vubec nic.Musel jsem to cely obejit a udeat si startovani prez vypinac a natahnout kabely primo z pojistkove skrinky v motorovem prostoru.Jinak bych celou zimu stal a ceklana zazrak.Nikde na nic neprisli ani diagnostika na nic neprisla.vymenil jsem uz asu pulku auta a stejne to je tam kde na zacatku.Nevite nekdo v cem muze byt problem?
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 4x4 RV12/2001
Husapter
Příspěvky: 1
Registrován: 06 pro 2010, 19:30

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Husapter »

Zdravím Vás,

mam podobný problém s tým ze moje H Santa FE 2003 2.0 CRDi nestartuje - motor točí točí, avšak nenaskočí.Diagnostika ukazala snímač vačkovej hriadele, ten bol vymenený za nový original Hyundai po cca týždni opat auto niekedy nastartovalo, niekedy nie az prislo k stadiu kedy len tocí tocí a nenastartuje...neviete mi prosim poradit....vstreky su kontrolovane-ok.... este by mohlo byt čidlo otáčok klukovej hriadele - nemate nahodou nejaku schému kde sa toto čidlo nachadza? Dakujem
Fuxxo
Příspěvky: 2
Registrován: 14 srp 2011, 15:28

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Fuxxo »

Zdravicko. Tak som dal na Vase rady co tu boli spominane. Vymenil som elektricke cerpadlo na nadrzi, no Santik aj tak nestartuje za studena. Zhavice su nove, palivovy filter tiez novy. Rano nastartuje, ale iba tak, ked sa pustim s kopceka na dvojocke a pomozem starterom, tak chyti na tuknutie, no cisto starterom ani za svet. ked sa zohreje, tak chyti, ale aj tak musim tocit startrom cca 2-3 sekundy kym naskoci. nemali ste niekto takyto problem? myslel som, ze sa to vymenou toho elektrickeho cerpadla vyriesi (aj vymena toho cepadla uz bola nutna, lebo bolo pridrete) no aj tak je to to iste. Zajtra este nabehnem na diagnostiku aj ked pochybujem ze to nieco ukaze. Mate nejake napady ku tomuto problemu?

Santa Fe (SM), rv: 2001, 2.0 CRDi 4x4, 83 KW, najazdene 214 000 Km

Dakujem
beefe
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2012, 08:47

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od beefe »

Husapter píše:Zdravím Vás,

mam podobný problém s tým ze moje H Santa FE 2003 2.0 CRDi nestartuje - motor točí točí, avšak nenaskočí.Diagnostika ukazala snímač vačkovej hriadele, ten bol vymenený za nový original Hyundai po cca týždni opat auto niekedy nastartovalo, niekedy nie az prislo k stadiu kedy len tocí tocí a nenastartuje...neviete mi prosim poradit....vstreky su kontrolovane-ok.... este by mohlo byt čidlo otáčok klukovej hriadele - nemate nahodou nejaku schému kde sa toto čidlo nachadza? Dakujem
Ahoj, ako si to nakoniec vyriešil ???? Mám Santa fe 2003, 2.0 CRDi automat, žhaviče vymenené, palivový filter tiež a auto stále neštartuje....
Diagnostika teraz ukazuje na snímač otáčok vačkového hriadeľa, a ty ako píšeš si ho vymenil a auto po týždni neštartovalo opäť... V čom bol teda problém ??? Na čo sa mám zamerať ???

Vdaka za odpoveď.
Palo-x
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2010, 20:53

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Palo-x »

Dobrý deň. Mám Santa Fe 2,4. Tiež sa mi stala podobná závada. Doma som naštartoval a išiel som tankovať plyn na benzínku asi 4 km. Po natankovaní plynu som v pohode naštartoval a prešiel som natankovať benzín. Po natankovaní a zaplatení som už nenaštartoval - netočil štartér. Tak ma rodinka potlačila a auto hneď chytilo. Doma som vypol auto a už nešlo naštartovať. Na druhý deň som skusmo naštartoval a auto chytilo. takto som to skúšal asi tri - štyri krát. Zakaždým v pohode naštartovalo. O polhodinu neskôr už opäť neštartovalo - netočil štartér. Odvtedy už to vôbec nechytá. Keď otočím kľúčom zapaľovania len to cukne, niečo bzučí - asi čerpadlo a neštartuje - netočí štartér. Nevie mi niekto poradiť, kde bude chyba. Pokiaľ auto štartovalo - tak hneď na prvý pokus a nemal som dojem, že by bola slabá baterka. Ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Richard555 »

řekl bych, že problém bude přímo ve startéru (pokud teda na 100% máš baterku nabitou a změřenou zátěžákem) starter z principu je docela složitý zařízení který pracuje v několika fázích v okamžiku kdy chceš klíčkem startovat jde proud do cívky a ta začne vysouvat pastorek startéru do věnce na setrvačníku, teprv až je pastorek v záběru je v té cívce stykač, co zapne vlastní startér a ten začne točit motorem...... problém může být v tý cívce, je slabá, nebo vysouvací mechanismus zarezlý, tudíž se nedostane až do konečné polohy, kdy spíná stykač startér většinou se to projeví cvaknutím a nic dál..... může být i pecka na tom stykači nebo kontakty mohou ohořet..... jde tam sakra proud v řádech stovek ampér...... pokud startér jen cvaká a nestartuje je to většinou výše uvedený problém..... pokud necvaKÁ A JE MRTVÝ může být problém ve spínací skříňce zas opálené kontakty, nevím ale jestli u Santy jdou kontakty vyměnit, někdy se "náplni kontaktů spínací skříňky" říká ořech, do startéru jdou věšinou dva dráty, jeden přímo z baterky a pořádně tlustej, jeden tenčí a ten spíná to relé, tak zkus ten tenčí jestli jde do něj šťáva, pak můžeš vyloučit tu spínací skříňku...... ale dávej bacha !!!!!! Odpoj baterku a na zkoušku ji připoj jen pokud si budeš jistý, že někde neuděláš zkrat !!!!! max. opatrnost je nutná, za to leknutí a ev. možnost požáru to nestojí, fakt mizí klíče !!!!! :shock:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od vitak »

Když to jen cvaká a netočí startér - buď slabá baterka, nebo třeba jen očistit kontakty baterky. Pokud startér cvaká, tak se cívka snaží vystrčit pastorek, ten narazí na zub věnece setrvačníku a dál to nejde, takže nedojde k sepnutí kontaktu rotoru startéru - jak píše Richard. Pokud to nebude baterkou, zkusil bych zjistit proč se pastorek nezasune do věnce - může být i roztemovaný pastorek - má na konci sražené ozubení, aby se snáze vsunul do ozubení věnce setrvačníku.
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Palo-x
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2010, 20:53

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Palo-x »

Ďakujem Richardovi 555 a Vitakovi za rady. Dnes som skúšal, či ide do cievky štartéra napätie, keď sa otočí kľúčom štart. Napätie tam bolo. Tak som odpojil bateriu - pre istotu a vytiahol som štartér von - ide to celkom ľahko. Káblami som pripojil batériu na cievku a kostru štartéru, a cievka vysunula pastorok a štartér sa točil, len sa mi zdalo že trochu pomaly (možno preto, že bol pripojený len cez cievku - slabý prechod prúdu) a cievka sa zahrievala. Keď som ho mal už vytiahnutý von tak som ho čistil zvonku a išlo z neho dosť čierného prachu. Otvoril som štartér a vyčistil som ho od čierného prachu. Tiež som jemným šmirglom prečistil zberač rotoru - ktorý bol čierny. Štartér som pripojil káblami na batériu cez cievku a zase išiel. Po namontovaní štartéra som už asi 10 krát naštartoval - v pohode. Meral som tiež baterku - mala len 12,5 V, čo sa mi zdá málo. Tak neviem kde bola presne závada, budem ho skúšať štartovať naďalej a uvidím. Dobíjam aj baterku - pre istotu. Ale keď som štartoval a štartér išiel, vôbec ho "neťahalo". Pokiaľ by opäť prestal štartovať, asi bude chyba najskôr v cievke štartéru.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Richard555 »

12,5 V na baterce která je v klidu je OK, ale lepší je změřit baterku tzv. zátěžákem to je měřič, který ukáže v jaké kondici je baterka v zatížení a jaký má pokles při zátěži...... normální napětí na baterce je při běhu motoru cca 14,2 +- max. 14,7 V když ji měříš např. po jednom dni v klidu má těch cca 12,5 při startování motoru může napětí klesnout i na cca 9-10 V ale to je vše OK . Tomu startéru jsi určitě prospěl ten prach je ze spojky, takže občasné vyčištění mu jen a jen prospěje :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“