Vibrace auta

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
M.a.d.y
****
Příspěvky: 1176
Registrován: 13 bře 2006, 22:26
Bydliště: Picava(okolí Mladý Boleslavi)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M.a.d.y »

Kyrglik píše:Taky jednu zkušenost přidám...
Jedu si to po dálnici....a ejhle..Koukám a majáčky za mnou :oops: Zastavím,pozdravím,usměju,zjistím kolik,zamračím se,zaplatím,odjedu a je mi smutno.Peněženka lehčí o 1000kč :cry: Takže....JEZDIT POMALU :wink:
Ty Kyrglíku jeden to patří jinam, tady jde o vibrace káry a néé o to jestli jsi lehčí nebo těžší o 1000Kč :wink:
Vozy:Renault 5 -zlikvidováno přes střechu, Ford Fiesta -Likvidace kůli neschodě s TP, Renault Clio 1,6 16V RSi 79kW(107koní) -nyní ještě mám(k prodeji), Hyundai Accent -s ním jezdím
Řidič:Služebáky - Ford Tranzit -valník, Ford Focus, Ford Focus C-Max
Reklama
 

Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Josef píše:
Benji píše:...vibrace nápravy způsobují z 95% nevyvážená nebo nevystředěná kola...
Jenom jedna vlastní zkušenost. :roll:
Když jsem měl vykoupanýho plaváčka a vyschnul z nejhoršího. Tak jsem s ním jel do Prahy a při 95 km/hod. začal volant vibrovat jako blázen :shock: Dost jsem se vyděsil, že to vzalo někde v poli nápravu. Sundám tedy kolo a ejhle :shock: Z vnitřní strany ráfku bylo nalepeno asi 5 dkg krásně ztvrdlého jílu :lol: Stačilo pořádně umýt a bylo po vibracích :P :P Taky zkušenost Obrázek
To přesně odpovídá mým zkušenostem - dnešní auta jsou strašně citlivá na vyvážení kol. Tvých 5dkg bahna je to samé jako špatně vyvážené kolo nebo upadlé závaží.
Asi není od věci, co se doporučuje - 2x ročně při přezouvání převážit kola bez ohledu na to, že máš dvě kompletní sady i s disky. Asi to za tu klidnou jízdu stojí.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Jen doplním Benjiho a Josefa:
Jak jsem se přesvědčil na vlastní kožku, naše auta jsou také strašně citlivá i na výběr pneuservisu, který vyvážení kola provádí :? :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

Jouda píše:
Kyrglik píše:Taky jednu zkušenost přidám...
Jedu si to po dálnici....a ejhle..Koukám a majáčky za mnou :oops: Zastavím,pozdravím,usměju,zjistím kolik,zamračím se,zaplatím,odjedu a je mi smutno.Peněženka lehčí o 1000kč :cry: Takže....JEZDIT POMALU :wink:
Ty Kyrglíku jeden to patří jinam, tady jde o vibrace káry a néé o to jestli jsi lehčí nebo těžší o 1000Kč :wink:
Vždyť to říkám :oops: Víš jak mi vybrovala pěněženka když jsem ji vyndaval a tahal z ní prašule??? :cry: A ty se tady ještě do mě navážíš...Svět je dneska hold zlej :roll: AAAAAle počkej na srazu...Si to spolu vyřídíme :P Jasan??? :wink:
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“