Geometrie

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kokos
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 led 2010, 05:51
Bydliště: Ostrava

Geometrie

Příspěvek od kokos »

Dotaz. Už od novoty mám na autě asi rozjetou geošku. Auto lehce táhne doprava a volant taky není zrovna rovně. Dle různých vláken, které jsem pročítal to asi Turci moc s geometrii neumí (Budiž). Takže se ptám jak je to s geometrií na novém voze - v záruce. Je nutné provádět geometrii v autorizovaném servise nebo to je jedno. Mám totiž dobrou zkušenost s jedním servisem, kde mají 3D a dělají to velmi dobře. Můj názor je, že to může být úplně jedno. Dejme tomu, že jsem vletěl do díry ( a, že jich kurňa po té zimě přibylo #-o ), rozhodil jsem si geoemetrii a potřebuji ji seřídit. Takže si zajedu, kde chci a je to. Ale můžu se mýlit. Do servisu jsem nevolal, zajímají mě Vaše názory.
NEW; MATRIX; 1.5 CRDi VGT 81 kW; r.v. 2009.
OLD; VW POLO;1.9 TDI 81 kW; r.v. 1999.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Geometrie

Příspěvek od Engineer »

Keďže ti geometriu na záruku nespravia, musíš cvakať, predpokladám že môžeš si ju spraviť kde chceš!
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Geometrie

Příspěvek od michal2828 »

Ve značkovém servise vyjde geometrie kolem 800,- kč. Je otázka jestli pár ušetřenejch korum stojí zato?
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Uživatelský avatar
kokos
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 led 2010, 05:51
Bydliště: Ostrava

Re: Geometrie

Příspěvek od kokos »

Rozdíl 800 nebo 400 Kč je znát. Neřknu-li jářku nad diskutabilní kvalitou značkového servisu. Nevím jak Vy, ale já mám ke značkovým servisům značnou averzi. Bohužel musím dodržet servisní prohlídky, neboť záruka je záruka. Navíc autem přijedu mimo značkový servis na domluvenou dobu - auto mám před očima - za půl hoďky odjíždím - jsem plně spokojen. Ve značkovém servise - přijeďtě nevím kdy - auto nám tu nechte nevím jak dlouho - možná mi tu geometrii udělají - ono vlastně s tím nic nebylo - zaplaťtě u pokladny - a pokud něco, tak my nic - my muzikanti. A uznat geometrii na záruku ??? tak to teda nevim, nevim :-k - těch děr je fakt hodně......
NEW; MATRIX; 1.5 CRDi VGT 81 kW; r.v. 2009.
OLD; VW POLO;1.9 TDI 81 kW; r.v. 1999.
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od kabin »

myslímm že geometrii na záruku neuznají ,mě říkali že auto je nové a ještě si sedne ,že je to normální,otázka jak moc ti to utiká do strany
Matrix 1.5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Geometrie

Příspěvek od Hujer »

Na geometrii si muzes zajet kamkoliv a nemusis to nikde uvadet.Rozhodne pri dalsi garancni prohlidce to nahlas at ti ji nedelaji.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
kokos
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 led 2010, 05:51
Bydliště: Ostrava

Re: Geometrie

Příspěvek od kokos »

No není to nic tragického to utíkání do strany. Najeto mám právě dnes 2.000 km, takže v příštím týdnu na tu geošku určitě zajedu. Jinak ještě jeden drobný dotázek. Jaký typ chladící kapaliny je v těch našich Matrix autech. Mám tam asi 4 cm pod rysku a nechce se mi k vůli každé prkotině jezdit do servisu. Díky.
NEW; MATRIX; 1.5 CRDi VGT 81 kW; r.v. 2009.
OLD; VW POLO;1.9 TDI 81 kW; r.v. 1999.
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od Rave »

kup si na pumpe nejakou -20. a nalej to tam.Fridex se uz do nových aut nedava
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
kokos
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 led 2010, 05:51
Bydliště: Ostrava

Re: Geometrie

Příspěvek od kokos »

Asi tam dam Fridex G Plus dle tohoto : http://www.velvana.cz/_download/Fridex% ... 8_2008.pdf

Avšak nic to nemění na mém dotazu, jeltli někdo neví přesný typ chladící kapaliny, který se do tohoto mého motoru dává v servisech hyundai. Přece jenom si jaksi nelze zahrávat s mísením různých kapalin jak se někomu zlíbí.
NEW; MATRIX; 1.5 CRDi VGT 81 kW; r.v. 2009.
OLD; VW POLO;1.9 TDI 81 kW; r.v. 1999.
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od Rave »

V kazdem pripade bych fridex nedaval.Hlavní součásti naplne chladice je etylenglykol..Ostatni jsou protikorozni pripravky.Vetšinou pro hliník jen snizuji pH.Hlinik nesnasi alkalicke prostredi.Do starych aut kde byl blok i hlava z litiny je fuk co nalejes.Tam kde mas hlinikovou hlavu je fridex problem.
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od kabin »

kokos píše:No není to nic tragického to utíkání do strany. Najeto mám právě dnes 2.000 km, takže v příštím týdnu na tu geošku určitě zajedu. Jinak ještě jeden drobný dotázek. Jaký typ chladící kapaliny je v těch našich Matrix autech. Mám tam asi 4 cm pod rysku a nechce se mi k vůli každé prkotině jezdit do servisu. Díky.
na to se vykalšli neni to podstatné ta nádržka je jen přepad důležité je mít vodu v chladiči ,zvláštní já to měl taky pod rysku asi to ti turci kradou nebo co :D , při klasické prohlídce po 15 000 sem si to nechal dolít ale servisák tvrdil že to není potřeba
Matrix 1.5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od Mexican »

kokos píše:Asi tam dam Fridex G Plus dle tohoto : http://www.velvana.cz/_download/Fridex% ... 8_2008.pdf

Avšak nic to nemění na mém dotazu, jeltli někdo neví přesný typ chladící kapaliny, který se do tohoto mého motoru dává v servisech hyundai. Přece jenom si jaksi nelze zahrávat s mísením různých kapalin jak se někomu zlíbí.
dolej tam pol litra destilovanej vody a mas vystarane... bod tuhnutia sa zmeni minimalne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Geometrie

Příspěvek od kaspi »

Taky mi u nového auta šetřili s nemrzkou, takže jsem zavolal prodejci, co je tam nelito, byl to nějaký ten zelený sajrajt, a koupil jsem to v normální prodejně a dolil. S tou destilkou mě to taky někdo radil, ale zas tak drahá ta litrovka nemrzky nebyla a ještě mi samozřejmě zůstalo 8)
Matrix Premium 1,6, 2/2008
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: Geometrie

Příspěvek od misiak »

do 7000km mas prehliadku v servise na kontrolu geometrie uplne zdarma.. je to dane vyrobcom, no v servise to velmi robit nechcu, lebo je to praca vvvvveeeeeelmiiiiiiiiiiiiiiii namahava, kedze je bezplatna.. a velmi neradi o tom hovoria.. to je hyundai ](*,) ](*,) a aj nemrznucu oni dolievaju a tiez bezplatne, lebo system sa mohol odvzdusnit a trocha ppadla nizsie hladina.. no ta hladina je vlastne prepad, otvor chladic a tam jej je dost :mrgreen: :-k
Uživatelský avatar
kokos
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 led 2010, 05:51
Bydliště: Ostrava

Re: Geometrie

Příspěvek od kokos »

To že je to přepad je mi jasné, ale kolik vlastně té kapaliny musím vidět, když se podívám přímo do chladiče ??? Já tam hladinu nevidím - jenom žebra. Osobně se domnívám, že by tam měla být hladina.
NEW; MATRIX; 1.5 CRDi VGT 81 kW; r.v. 2009.
OLD; VW POLO;1.9 TDI 81 kW; r.v. 1999.
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“