Blow-Off

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Rave píše:tak jeste tu je varianta co jsem videl u soseda na impreze.Ma nake smejd bow a do trumtety ma vsazenou zahradnickou hadici.ta vede k predni masce.Na konci hadice nasadil T rozbocovac a na oba konce zas asi 10 cm dlouhej kousek hadice(2ks) a do tech si dal plastove pistalky.Ten kdyz jede dom tak mu to hvizda jako svine.A ten zvuk :lol: :lol: :lol:
:lol: tak to je síla ale také způsob, ale myslím že bov hadice a píšťaly vyjdou dráž jak písťák s trumpetkou, který bude pískat víc jak sériový imprezy
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
MichaelS
**
Příspěvky: 396
Registrován: 05 úno 2007, 22:27
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od MichaelS »

Používám HKS SSQV a zvuk nádhera je slyše na míle daleko a je to ten vysoký tón.
S Coupe GT-TURBO - prodáno , TURBO VLÁDNE SVĚTU
Mitsubishi Eclipse GSX 260hp - nová hračka
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od Vladislav Bureš »

MichaelS píše:Používám HKS SSQV a zvuk nádhera je slyše na míle daleko a je to ten vysoký tón.
No tedy nevím při jakém tlaku ti to tolika píská ale těch 0,4 není nic extra a Scoupe nemá o moc větší v MAX a na to se tolika nejezdí. Jako při větším ano, ale znám mnohem výraznější tak jsem to myslel
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
MichaelS
**
Příspěvky: 396
Registrován: 05 úno 2007, 22:27
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od MichaelS »

Vladislav Bureš píše:
MichaelS píše:Používám HKS SSQV a zvuk nádhera je slyše na míle daleko a je to ten vysoký tón.
No tedy nevím při jakém tlaku ti to tolika píská ale těch 0,4 není nic extra a Scoupe nemá o moc větší v MAX a na to se tolika nejezdí. Jako při větším ano, ale znám mnohem výraznější tak jsem to myslel
Scoupe mi plnilo 0,6, a Eclipse seriově 0,7 jinak jezdím 1,0baru.
S Coupe GT-TURBO - prodáno , TURBO VLÁDNE SVĚTU
Mitsubishi Eclipse GSX 260hp - nová hračka
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Mě to s porovnáním s jinými nepříjde tak hlasité ale to je jedno píská to pěkně to ano, ale je to jiné než se běžně slyší na silnici přeci jen rozdíl ceny je několikanásobný a většina pístků je děláno hlavně pro efekt proto tam mají jeden či už i dva trychtýře pro EFEKT.
Jde mi o to aby si to někdo nekoupil a pak se nedivil co mu to dělá že chtěl něco jiného.
Je rozdíl mezi nembránovým a pístkovým a to jak ve vzhledu připojení funkci tak zvuku. Některé se seřizují a nastavují takže když to špatně uděláte a podfukuje tak auto blbne ale je to jen o seřízení ale občas i o špatné fukčnosti obzvláště u levných. Naopak u SSQV se připojí a hotovo. Ostatek si zařídí bov sám, pracuje v jakémkoli rozdílu tlaků. Není to jen o tom koupím si bov a jedu čím více ušetříte tím více je s tím potom práce.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
MichaelS
**
Příspěvky: 396
Registrován: 05 úno 2007, 22:27
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od MichaelS »

Přesný názor.
S Coupe GT-TURBO - prodáno , TURBO VLÁDNE SVĚTU
Mitsubishi Eclipse GSX 260hp - nová hračka
Uživatelský avatar
-JxD-
***
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2008, 22:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od -JxD- »

Mám takovej malej problém s bov, jestli by náhodou někdo nevěděl, čím by to mohlo být...
Ve zkratce - nefunguje. Mám ho normálně připojenej za turbem těsně před sáním, zapojenej je do podtlakový hadice, ale prostě nic, jako kdyby tam nebyl. Mám kopii greddy (od rysavyho) pístkovou, regulovatelnou, zkoušel sem to nastavit na všechny způsoby, ale bov nic, prostě neodfoukne nikdy a místo toho se to vrací a sviští přes filtr...náhodou někdo nevíte, co s tím?
Hyundai S-Coupé GTTurbo r.v.1993 - potvora červená
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Už ti na autě fungoval nebo ještě ne? Nepředpokládám že by jsi to špatně zapojil ale i to se stane. Další věc je jestli se do něj nedostala nějaká nečistota. Takže si zkontroluj zapojení jestli máš ovládací hadičku zapojenou v bloku sání za klapkou na okruhu který neslouží k ovětrání recirkulaci či podobně kde by odcházel tlak. Potom když tohle vše bude správně tak ho rozeber vyčisti promaž podívej se jestli tam ryšák nedal podložku pod pružinu pro držení ve větším tlaku a ty foukáš moc málo. Co třeba nějaká dirka v hadičce? Pokud nikde nic tak mu asi udělej pápá. BOV je velice jednoduché zařízení tam není moc možností. Jen tak čistě náhodou když jedeš na plno nechová se motor nějak jinak? jiný zvuk či tak? jde mi o to jestli ti někde neutíká vzduch
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
-JxD-
***
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2008, 22:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od -JxD- »

Tak dobrá a špatná zpráva :)
Ta dobrá je, že BOV už funguje..
Ta špatná je, že si dělá bordel v motoru, konkrétně mě nejvíc štve to, že stačí střední boost a jakmile vyřadim, tak motor chcípne. Normálně za jízdy. Což je v některých situacích celkem nepěkné...už jsem BOV utáhl, takže se to projevuje míň, respektive chce to větší boost, aby se to projevilo, ale pořád stačí jedno přeřazení po prudšim zrychlení a chcíp. Zvláštní je, že si to "pamatuje, že to má chcípnout, tj. dejme tomu prudkej rozjezd, rychlý přeřazení s odfouknutím, chvíle jízdy se zařazenou rychlostí a třeba po minutě člověk šlápne na spojku a najednou to chcípne. Stejně tak mi přijde, že když brzdim motorem a trochu pak přidám plyn, tak motor nejdřív chvilku ještě víc přibrzdí a až pak se chytne (dřív tohle vůbec nedělalo).
Yurii mi doporučil to zapojit sem (viz obr), takže tam to mam....nějaké rady?
Přílohy
bov..JPG
bov..JPG (55.73 KiB) Zobrazeno 2082 x
Hyundai S-Coupé GTTurbo r.v.1993 - potvora červená
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Pokud dobře vidím tak tě nasměroval na ovládací membránu palivové lišty. Tam bych to tedy nedal, ale to asi jen z principu, ale udělal bych si s tím BOVem test rozjed se jak píšeš a nech ho chcípnout a pak pokud ti tam drží na hadičce do něj fouknout jestli uniká tlak pokud ano což bych čekal a vyčištění nepomohlo tak ho vyhoď.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od Yurii »

No vidíš to men vlastně vůbec nenapadlo že to vede k tý liště tam asi bude zakopanej pes ](*,) No schválně se odpoledne mrknu do svýho motoru kam to zapojit líp.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Blow-Off

Příspěvek od Tomson-tr »

akym ventilom ziskam takyto sound?

http://www.youtube.com/watch?v=1Ksu9a4F ... re=related

lebo ten HKS som si vsimol ze tak viac piska ako odfukuje
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Blow-Off

Příspěvek od Piskotkiller »

No tohle by mohl dělat možná Blitz nebo taky Greedy RS :-k
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Blow-Off

Příspěvek od Tomson-tr »

a ktory BOV je teda lepsi?piestikovy ci membranovy?
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blow-Off

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Každý bov HKS BLITZ GREDDY a jiné kvalitní značky má membránu. Pístek mi příjde že je jen konstrukčně a výrobně jednoduší proto je levnější, ale má své neduhy pro které byl vytvořen pístkový.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“