Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

Tak chci se zeptat zda neví někdo co by mohlo způsobovat tento problém, aby sem se radši připravil na to kolik bude stát oprava. Auto zcela normálně startuje, když ho člověk chce nastartovat, ale už se mi dvakrát stalo to, že když se s ním jelo a po pár minutách. Např. za deset minut zastavilo třeba kus od domova u Bauhausu a pak se po nákupu startovalo, tak odmítlo naskočit. Jednou se mi to stalo před STK - tedy nic příjemného, ale nakonec naskočilo asi po pěti minutách nechání v klidu. Po druhé právě u toho zmíněného Bauhausu. Tam to bylo na dýl. Nakonec se to po roztlačení naskočilo. Pak ale už nastartovalo normálně - připravuju se na řidičák - takže jsem to vyzkoušel při parkování nesčetněkrát. Zkoušel jsem i nastartovat motor ze studena vždy druhý den, když se to stalo a auto hned naskočilo. Tak mě nenapadá čím by to mohlo být. Any idea? Kamarád na to koukal a nic neschledal.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od alarm »

Neviem na čom jazdíš, ale v manuale Hyundai Accent bola stať o štarte-ak nechce naštartovať, treba s plynom.
Nepíšeš ani , koľko máš km.....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

Jezdím klasicky na Natural 95. A auto má najeto slabě - pár kilometrů přes 150tis kilometrů.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od alarm »

Farrael píše:Jezdím klasicky na Natural 95. A auto má najeto slabě - pár kilometrů přes 150tis kilometrů.
](*,) ](*,) ](*,) nemyslel som s LPG, ale so zošlapnutým plynovým pedálom, alebo ak chceš zošlapnutým NATURAL 95 pedálom :mrgreen: (Prečo sa to vlastne volá plynový pedál, keď väčšinou neovláda plyn :-k :-k :-k )
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Chirsie
*
Příspěvky: 91
Registrován: 14 pro 2009, 19:45
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Chirsie »

mne toto robilo tiez, problem sme hladali....menili sa sviecky, baterka az nakoniec bol problem v kostre....sproste to kabliky ](*,)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

alarm píše:
Farrael píše:Jezdím klasicky na Natural 95. A auto má najeto slabě - pár kilometrů přes 150tis kilometrů.
](*,) ](*,) ](*,) nemyslel som s LPG, ale so zošlapnutým plynovým pedálom, alebo ak chceš zošlapnutým NATURAL 95 pedálom :mrgreen: (Prečo sa to vlastne volá plynový pedál, keď väčšinou neovláda plyn :-k :-k :-k )
Jo tak. Zle jsem to pochopil :D No samozřejmě, že s plynem. Bez plynu to chcípne :) To vím. No taky si myslim, že to bude v nějakém kablíku či kontaktu. No holt to budeme muset prolézt s technikem
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od draceq »

Dělá mi to fungl to samé... nejdřív jsem si málem omlátil zápěstí o volant, pak okopal boty o kola, pak se přestal vztekat a začal hledat :mrgreen: ...časem jsem přišel na jednoduché a účinné řešení. Jakmile odmítne startovat, následuje tento postup:

1. vypnout a vytáhnout klíček
2. opět zasunout klíček a otočit na 2 polohu
3. otevřít přední kapotu, vystoupit a v motoru rozpojit 3 pinový konektor vpravo od svodů výfuku (viz příloha) - zapalování je stále na 2 poloze
4. konektor opět spojit
5. zavřít kapotu a nastoupit
6. vypnout zapalování, nevytahovat ale už klíček a následně normálně nastartovat

Ještě NIKDY se nestalo, že by po tomle nenaskočil na první otáčku startéru. Nevím, co z toho postupu je ta věc, co zabírá, ale zabírá to.
Přílohy
Konektor.jpg
Konektor.jpg (145.48 KiB) Zobrazeno 2267 x
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od alarm »

=D> =D> =D> :mrgreen: :shock: :shock: :shock:
Ako si na to prišiel a koľko ti to trvalo? :-k #-o
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od draceq »

Už ani nevím (je to už 3 roky), docela mě štvalo, že to občas odmítá poslouchat (znáte ten trapný pocit, když před obchoďákem točíte motor a auto ani neškytne... lidí kolem plno... :mrgreen: ). Tak jsem se jednou ponořil do motoru a překontroloval všechny konektory, na které jsem dosáhl.... a ejhle, ono to naskočilo - tak jsem to vzal postupně. Jakmile zase nastal problém, rozpojil a zapojil jsem jen jeden a zkusil, co to udělá.... a asi na třetí pokus to vyšlo a když to fungovalo i příště, bylo jasné, že je to "vyřešeno". V uvozovkách proto, že tenhle postup neřeší samotný problém (prstě někde je tam v té elektrice šotek, který se vyruší daným postupem), ale pomáhá jej dočasně překonat.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od alarm »

No, keby sa toto stalo mne, a viem riešenie, ako ho vieš ty, určite by som si urobil buď vypinač v kabíne, alebo, som dosť fajnový, asi rele, ktoré by bolo napájané z poistky v polohe klúčika 1 a 2, ktorá drží pri štarte, a jedným mačkacím gombíkom by som v prípade, ak nenaštartujem, nachvílu rozpojil napájanie tohoto relé. :D/
Niekedy za hustého dažďa by som to asi ocenil.... :wink:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

draceq píše:Už ani nevím (je to už 3 roky), docela mě štvalo, že to občas odmítá poslouchat (znáte ten trapný pocit, když před obchoďákem točíte motor a auto ani neškytne... lidí kolem plno... :mrgreen: ). Tak jsem se jednou ponořil do motoru a překontroloval všechny konektory, na které jsem dosáhl.... a ejhle, ono to naskočilo - tak jsem to vzal postupně. Jakmile zase nastal problém, rozpojil a zapojil jsem jen jeden a zkusil, co to udělá.... a asi na třetí pokus to vyšlo a když to fungovalo i příště, bylo jasné, že je to "vyřešeno". V uvozovkách proto, že tenhle postup neřeší samotný problém (prstě někde je tam v té elektrice šotek, který se vyruší daným postupem), ale pomáhá jej dočasně překonat.
Spíš tak přemýšlím, nebylo by lepší dotyčný díl vyměnit v té elektrice? :-k
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od alarm »

Farrael:
nemusí to byť vadný konektor [-X , ani kábel.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od Farrael »

Jj to je pravda. Proto taky dneska auto jde do servisu na diagnostiku, aby to pokud možno vyhledali. Pak napíšu čim to bylo :wink:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od draceq »

Mno, nechci tě strašit, ale mé auto je dle diagnostiky až na vadné PP čidlo ABS naprosto v pořádku.... :shock: Tohle je právě to - nikdo neví, co to je.... kdybych to s jistotou věděl, dávno už to vyměním.... jenže to, že rozpojím konektor, skutečně nemusí znamenat vadu v něm nebo na kabelu..... třeba to vede jen k vybití nežádoucího náboje na některé součástce v ŘJ... nebo k resetu údajů z čidla.... nebo taky vůbec to rozpojení konektoru samo o sobě nehraje roli, pokud by nebyly otevřené dveře... nebo otočený klíček.... z toho popsaného postupu to může být cokoliv nebo kombinace všeho...nikdo mi to zatím nebyl schopen hodnověrně potvrdit... krom toho - nedělá to zase tak často, takže nějaké vypínače nebo relé jsou pro mně moc práce kvůli blbině :mrgreen: . Ale každopádně - pokud ti na diagnostice na něco přijdou, rád se dozvím, co to je (aspoň u jiného auta, třeba to bude u mě to samé)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Odmítnutí nastartovat po vypnutí motoru po chvíli jízdy

Příspěvek od mirpie »

ten konektor na obr. je od lambda sondy. Preventivně bych rozpojil všechny konektory a prostříknul kontaktolem. Pak může být na cestě do háje i čidlo klikového hřídele
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“