Hluk od vozovky

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
JANCIS1
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2006, 19:10

Hluk od vozovky

Příspěvek od JANCIS1 »

Prosim o radu. Neviem ci je to normalne, ale moj ACCENT 8/2000 1.3 sa mi zda dost hlucny od vozovky. Cim je povrch vozovky drsnejsi, tym je to hucanie horsie. Najprv som si myslel ze to robia 2 zimne pneumatiky vpredu, ale po vymene za nove Barumky sa nic nezmenilo. Auto som kupil pred mesiacom, tak neviem ci su vsetky accenty take hlucne, alebo mozu byt zle napr. loziska? Hluk od motora nie je as taky rusivy. Auto ma najazdene 80000km. Ked ho mam porovnat s feliciou, tak ta je menej hlucna, hlavne ten hluk od kolies, vozovky skoro vobec nepocut. Diky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Accentici jsou už z fabriky míň odhlučněný, tak se to může jevit jako problém. Když se jukneš pod plasty na zadních podbězích, zjistíš, že se tím šikmoočka moc nezabývali... :?
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
peter
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 zář 2005, 21:35
Bydliště: Dubnica, Slovensko

Příspěvek od peter »

Tiež som si myslel, že je to hluk od vozovky. Môj huňáč má najazdených 140 000 km.Výmena predných ložísk pomohla. :wink:
Hyundai Accent 1,5 12V r.v.95
Uživatelský avatar
Kostejec
*
Příspěvky: 28
Registrován: 27 kvě 2006, 02:21
Bydliště: Choustníkovo Hradiště

Příspěvek od Kostejec »

No já mám 96 a nezdá se mi ten hluk nějak výraznej. Pravda ještě nedávno jsem jezdil Fiatem Pandou a to byla hrůza(na hluk jsem si částečně zvyk) v Accentovi je jedinej hluk pro MĚ motor ve vyšších otáčkách. Možná bude fakt někde menší chybka(koukni na ložiska) :D
Hyundai Accent1,3
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Hanz píše:Accentici jsou už z fabriky míň odhlučněný, tak se to může jevit jako problém. Když se jukneš pod plasty na zadních podbězích, zjistíš, že se tím šikmoočka moc nezabývali... :?
Hanzi napsal to správně, až na to, že to ty šikmooký neřešily vůbec. Není tam ani prd :lol:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

jj, nedávno jsem dával pod zadní levý plast zpožďovač ovnitřního osvětlení (je to nejblíž dveřního spínače :wink: ) a taky jsem zůstal zírat na to, co tam není :lol: Chystám se při nejbližší příležitosti (rozuměj - zvláštní prémie k výplatě :lol: ) sehnat nějaký odhlučňovadlo. Mimochodem - nemáte tip na něco ne moc drahýho, ale relativně účinného a sehnatelného? (polystyren se mi tam dávat nechce :lol: :lol: ) Už mě nebaví, jak mi spolujezdci na zadních sedadlech při najetí na štěrk strachy vyskakují předními okny ven. :D
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Felotron

Re: Hluk od vozovky

Příspěvek od Felotron »

JANCIS1 píše:Prosim o radu. Neviem ci je to normalne, ale moj ACCENT 8/2000 1.3 sa mi zda dost hlucny od vozovky. Cim je povrch vozovky drsnejsi, tym je to hucanie horsie. Najprv som si myslel ze to robia 2 zimne pneumatiky vpredu, ale po vymene za nove Barumky sa nic nezmenilo. Auto som kupil pred mesiacom, tak neviem ci su vsetky accenty take hlucne, alebo mozu byt zle napr. loziska? Hluk od motora nie je as taky rusivy. Auto ma najazdene 80000km. Ked ho mam porovnat s feliciou, tak ta je menej hlucna, hlavne ten hluk od kolies, vozovky skoro vobec nepocut. Diky
Ja mam stejny problem zpusobeny pneumatikama Kumho...
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

4draceq:
Koukni na téma Odhlučnění zadku, tam je odhlučnění zadku auta v provedení Jirky dost detailně ukázané a popsané....
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Mydloch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 čer 2005, 20:53
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od Mydloch »

po přezutí na nové letní gumy jsem chtěl taky měnit ložiska-hrozný hučení od kol,nahodil jsem na zkoušku starý zimáky na plecháčích a tichooo.......takže gumy,to samý řešil kamarád na Elantře když koupil jetý hliníkáče s pneu -z tichého auta hučák hlavně odzadu.Nebylo by možná špatný napsat vaše zkušenosti se značkami pneu.

zimní UNIROYAL 175/70 R13

letní Semperit 175/70 R13 :twisted:
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

HANZ:
Jo, koukal jsem na to hned, jak to sem hodil - mimochodem pěkná prácička, hezky si s tím vyhrál. Jenom nevím, jestli ten tenký materiál, který použil na kufr, zabere i na podběhy. Ale mám pocit, že jsem u našich na stavbě jsem ten Mirelon či co to je viděl, takže zkusíme a uvidíme 8)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Hanz píše:4draceq:
Koukni na téma Odhlučnění zadku, tam je odhlučnění zadku auta v provedení Jirky dost detailně ukázané a popsané....
Popsané jo, ale pokud to chcete mít pořádně účinné musíte zvolit něco dražšího a lepšího. Tohle byl jen takovej pokus kterej to zas tak úplně nesplnil ten účel. Jen tak trochu
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
JANCIS1
Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2006, 19:10

Příspěvek od JANCIS1 »

Ja mam vzadu pneumatiky Hankook a neviem ci to nahodou nesposobuju oni. Nemate niekto s tymy pneumatikami skusenost? Huci to ako pri zlom lozisku, ale ked idem po velmi hladkej vozovke, tak ten hluk sa skoro strati.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Teď mě dochází, že po přezutí na Barum Bravuris se u našeho autika zménšily hlukový projevy od kol.... :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

JANCIS1 píše:Ja mam vzadu pneumatiky Hankook a neviem ci to nahodou nesposobuju oni. Nemate niekto s tymy pneumatikami skusenost? Huci to ako pri zlom lozisku, ale ked idem po velmi hladkej vozovke, tak ten hluk sa skoro strati.
Je to těma pneumatikama,záleží jaký je povrch nebo z jaké směsi jsou ty pneumatiky vyrobené!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Tak jsem se taky o víkendu kouknul na hlučnost zadních podběhů.
Po zabavení materiálu neurčitého původu černé barvy struktury molitanu :shock: :wink: od našich z garáže jsem se jal odstranit zadní plasty, spodek zadní sedačky :twisted: (to bylo nadávek :lol: ) a šel jsem na to. A dopadlo to asi takhle:První vrstva na levé straně,druhá, tentokráte vpravo a hotové dílo už pod plasty.
Celé je to chytané na několika místech a vzájemně k sobě čirým chemoprenem, jsou toho na podbězích 2 vrstvy, na bocích auta 1. Účinek ohlásím až po tom, co zaprší - teď jsem jak na potvoru nenašel nikde ani kaluž či štěrk na otestování snížení hlučnosti. Ale když jsem na zkoušku nechal přítelkyni poklepat šroubovákem zespodu do podběhů v polovině práce (jedna strana hotová a druhá ne), tak to byl docela rozdíl 8)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“