auto netaha a drnci poooooooc

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od sosi »

Čo to znamená garančky zadarmo?? Neplatíš ani olej, filtre a podobne??
Nové turbo stojí 40000 Kč bez dph
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od Yurii »

Nojoo jenze passaty nemaj vgt a navic dava VW tech turbin do miliardy motoru a miliardy tipů aut takze je jasny ze jejich ceny budou nizsi... vsechno ma svy logicky vysvetleni i ceny ND
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od tomki »

ano neplatis olej ani material, len spotrebaky ako kotuce, brzdove dosticky ale tie mozu vydrzat aj 120000km.
Napriklad uvediem garancky v hyundai

1. bola 9500
2 13500
3 11000
4 15000
5 13000

plus teraz turbo v tom lepsom pripade to bude cca 1OOOEur Teda ok 33OOO

cena spolu len za servisne ukony za 3 roky cca do 100 000,-Skk. Nepocital som kvapaliny ako voda do ostrekovacov, udrzba koze, umyvarky a podobne veci ale aj to sa vyskytuje. Cena santa fe bola 1 330 000,- s DPH.

Napriklad si zober Lexus RX 400h ked som sa on zaujimal tak naklady su nasledovne

Ceny garanciek su dane pevne a neexistuje ze budes platit inu cenu

1. 5400,-
2. cca okolo 11000,-
3. 5400
4. 13000,-

no a tak nejak skratka lacnejsie nez hnujdaj, cena po odratani DPH v plnej palbe s cuvacou kamerou, najkvalitnejsim audiosystemom na svete v aute, a neviem coho este 1500 000,.skk
S tym ze ked dojdes na garancku tak mas uz nachystane rovnake auto a mozes odfrcat a ked to je hotove prides si pre komplet nalestene auto vycistene a tak dalej. To u hyundai nehrozilo nikdy.

Turbo 40000kc neviem na ake auto ale do santa fe ide najdrahsie mitsubishi turbo s variabilnymi lopatkami, u nich stoji 2300 eur bez dph.
Takze ano hnujdaj je jedno z najdrahsich aut na servis.

Co sa tyka vw turb ze nemaju variabilne lopatky je mi jedno, faktom je ze diely na premiovky su v niektorych pripadoch lacnejsie naz na hyundai
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od sosi »

Yurii píše:
sosi píše:Mne auto dymí načierno ale ťahá dobre... V servise povedali, že by mi to nedalo ani 90 km/h keby bolo posraté turbo. Bábo raď... ](*,)
Když auto na naftu dělá černej kouř znamená to že do motoru jde moc paliva a málo vzduchu takže pokud to nemáš něják prasecky načipovaný může to bejt způsobený turbínou. Můžeš jí mít třeba jenom trochu přidřenou nebo můžeš mít výfukový lopatky obalený vrstvou sazí nebo můžeš mít zaseknutý VGT.
Další možnost je netěsnost sání za vaáhou vzduchu, to měl šéfík na mondeu, pokaždý když řadil vylítnul z vejfuku obrovskej černej mrak :)
Mám to načipovaný, volal som s bývalým majitelov. Ale hovoril, že jemu do nedymilo...
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od tomki »

Tak hosi, vzhladom k dobrym kontaktom na importe / inak bez sance na opravu/ mam auto hotove na zaruku!!! Ako som pisal turbo total na srot, takze na garanciu bolo vymenene. Tiez bola urobena komplet garancia na 90000km vratane vymeny vsetkych filtrov aj olejov, teda aj oleja v automate. Tatkiez som mal totalny vybity gulovy cap, ktory na garanciu neuznali kvoli inym diskomale oprava komplet 80 Eur. Cena komplet opravy 801 Eur, kedze to je na firmu tak este dole DPH 19%.

Vysledok teda super. Som spokojny. :mrgreen: =D>
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od sosi »

Gratulujem. To turbo ale bolo mimo tých 801 predpokladam. Ináč to sa stane, asi bolo turbo fakt zlé od výroby, malo by vydržať omnoho viac
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od tomki »

jasne to turbo bolo zadarmo inak by bola faktura na cca 4000Eur.
Co sa tyka toho turba tak sa to stava aj inym dvakrat tak drahym autam aj v priebehu par tisic kilometrov. Je to skratka extremne namahane suciastka, udajne pri plnom vykone toci cca 250000 otacok takze ak je tam len mikrochyba v materiale tak sa to prejavi na zivotnosti. Preto chcem dalsie auto atmosfericky benzin minimalne V6
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od tomki »

Tak vazeni uz jazdim!!!!!!!
Vsetko vyzera ze je v poriadku. Vymenene ako som pisal vsetky filtre a kvapaliny. Auto ide ako predtym, nevidim ziaden rozdiel.
Udajne je tiez potrebne znova trochu zabehnut auto nech si to turbo sadne. Neviem ci je to realne ale ok. Vraj prvych 3000km ho prilis nedusit. Ten gulovy cap musel byt fakt v katastrofalnom stave pretoze po vymene mam pocit ze podvozok celeho auta akoby bol o 50% lepsi. Skratka akoby spevnel, razy do volantu uz nie su a celkovo je cely predok pevnejsi, tuhsi. Neviem ako je to mozne.
Ale celkovo som spokojny, zaruka na turbo dalsie 2 roky :mrgreen: =D>
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od labtor »

Prave koli cene nahradnych dielov a drahej praci v servisoch na zapade predavaju auta po 3 rokoch ked im skonci zaruka a tu to kupujeme ako teple rozky. :mrgreen: Minule som bol prekvapeny ked mi brat povedal ze v Nemecku ho vyslo prezutie za taku cenu ako mna na Slovensku. :shock:
inak by bolo zaujimave spocitat kolko by nase auta stali kebyze ich chceme cele poskladat z nahradnych dielov. :mrgreen:
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od tomki »

no tak po mojich skusenostiach s vlamackou a vadami na aute

pri vlamacke:

vymena klimatizacnej jednotky 45000,-skk
komplet tapacirung kozene sedacky, palubovka a bla bla, cena komplet rabovacky do povodneho stavu 168000,-Skk
turbo v hyundai mi zahlasili ze 2300 Eur bez DPH.Z tychto casti dielov pri poskladani celeho auto typujem cenu tak na 90 000,-Eur, teda 2,7 milona v Skk :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“