prosím o radu ohledně převodovky

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

Zdravim všechny skusene i mene skusene :) odborníky! potřeboval bych poradit s převodovkou. Jestli nekdo nevi, zda se nekdy vyrabela 6-stupnova prevodovka , ktera by pasovala na Santika 2001, vzhledem k tomu, ze ji tak nebo tak potřebuji vymenit, tak bych radši sel do ty 6-stupnovi, jestli je to vubec mozne. Když ne, tak by mi nekdo mohl aspon poradit, kde sezenu klasicku , v dobrem stavu za ropzumnou cenu. Problem je v tom, ze je to dvoukolka, s pohonem na predne ](*,) Problem je takovy u tehle stavajici převodovky, blbě se mi řadí jednička a dvojka jde přes zuby. V servisu mi bylo řečeno, že jsou to synchrony, řekli mi, že vymena by mne vysla na 37tis. kč jenom za matroš. Dekuji a doufam, ze mi nekdo dokaze poradit. [-o<
Reklama
 

marianmKE789
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2008, 11:42
Bydliště: Kosice

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od marianmKE789 »

Zdravim Ta nemusia to byt synchrony niekedy je to aj v spojke tak si to poriadne zisti aby si nekupoval prevodovku a potom menil aj spojku, ide Ti radiť rychlosti pri vypnutom motore ľahko a ťažko len pri nastartovani????
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

Ahoj, diki za odpoved, mal si tak viacmenej pravdu. pri vypnutom motore OK, akurat obcas zadrhava spatecka,. pri nastartovanom spatecna je supr, vlastne vsechno okrem jednicky a dvojky. Abych mohol zaradit jednicku, musim uplne stat a pomalinku zaradit, abych mohl preradit na dvojku, musim temer spomalit na nulu, inak to ide přes zuby. Obcas sa stane, ze ked mam zaradenu jednicku, ze sa mi tam zasekne.Musim potom pomaly popojet a zatlacit rad.paku uplne doleva a dozadu.Inak ak vies co by asi mohlo znamenat, budem rad za odpoved. Diki.
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od Romcis »

marianmKE789 píše:Zdravim Ta nemusia to byt synchrony niekedy je to aj v spojke tak si to poriadne zisti aby si nekupoval prevodovku a potom menil aj spojku, ide Ti radiť rychlosti pri vypnutom motore ľahko a ťažko len pri nastartovani????
A pokud pri vypnutem motoru zlehka a pri nastartovanem hure tak synchrony nebo spojka?
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od vitak »

Já bych se přiklonil k názoru Marianm, když spojka trochu "táhne", špatně se řadí právě tyhle nízké rychlosti. Jinak to, že se špatně řadí jednička za jízdy, je v tomto případě docela normální, divná je ta dvojka, synchron asi načnutý je, ale zkus vždycky počkat, až spadnou otáčky motoru na otáčky převodovky, než to tam dáš.
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Kde Ti řekli tuhle cenu? A projeli se v tom vůbec, jestli je to opravdu převodovka?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

[quote="vitak"]Ahojte! Předem Vam děkuji za dotazy. Ikdyž otáčky spadnou a jedu při vyšší rychlosti, jde to i tak blbě přes zuby.Je potřeba, aby auto spomalilo na minimum a motor nesmi mít velké otáčky, pak se to tam dá zařadit pomalu, bez toho, aby to "drhlo". nevite nekdo poradit, jakym spusobem muzu vyloučit tu prevodovku, jasně , že bych byl radši, kdyby to byla spojka (a moje žena též :) )
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

[quote="Mr. HYUNDAI"]
Ten servisák, u kterýho jsem byl, si to zjišťoval přímo u Hyundaie, ta cena je proto tak vysoká, že prej ty synchrony(nebo nejaké kroužky ) se neprodávej zvlášť, ale jenom v sadách. Ty vbys vedel o lepší ceně? Zjišťoval jsem si na vrakáčich cenu převodovky a chtěly 20tis.. A to jsem sehnal jenom jednu jedinou. A ani nevim v jakem stavu byla. Nejsem si jist zda je lepší koupit staru z vrakoviste za dvacitku,nebo mit nový součástky za třicítku, s tím, že vím, že je to opravdu nový. Jo a servisak se mi v om projel :)
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od miro13 »

u nás v origo :hyu: servisu mi ponúkali synchrónne krúžky na 1a2 (ten istý krúžok je spoločný pre 1a2) za 250€ + 350€ za prácu bez DPH
Naposledy upravil(a) miro13 dne 05 dub 2011, 22:50, celkem upraveno 1 x.
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od vitak »

Kolik má ta převodovka najeto?
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od ryba »

taky bych to videl na prevodovy olej, to nekdo kontroloval?
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od ANJA »

Ahojky, tak jsem tu zase. Mám podobný problém s rychlostma - někdy nemůžu vyřadit,jakákoliv, kousne se. Taky jsem myslela, že to bude převodovka,koupila jsem olej, ale dnes jsem byla u servisáka no a ten mi řekl, že by to mohla být závada na spojce - že tam jsou nějaké pružinky a ty dělají paseku. Projel si auto a převodovka by měla být ok. Byl to pro mně celkem šok, protože jsem spojku dělala komplet před cca 3 měsíci!!! Ale v jiném servisu. V pondělí Santíka vezu do servisu, v úterý by měl být opraven. Pak dám vědět, co a jak.
HOLT KDYŽ SE DAŘÍ - TAK SE DAŘÍ A TO DNES ANI NENÍ PÁTEK 13 :D/
Ahojky Anja
P.S. Nevíte, jaké mazivo se dává do rozvodovky? Ď
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

[quote="miro13"]
Ahoj,. jestli Te muzu poprosit, byl bys tak hodnej a napsal mi jakou znacku oleje a cislo si lial do ty prevodovky? A jeste prosim, muzu to udelat doma sam ...takze kde se to asi vylejva a znovu napousti :? ... Predem dekuji za radu, skusim to a uvidim, kazdopadne dam vedet. Dik.
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

[quote="vitak"]
najeto mam ted 162tis. ,podle tachace , ale moc bych tomu neveril :P , prilis stare, prilis malo najeto... :wink:
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: prosím o radu ohledně převodovky

Příspěvek od STR88 »

[quote="ryba"] Olej nikdo nekontroloval, co ja vim, skusim tam ted nalit novej...
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“