Denní svícení

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Denní svícení

Příspěvek od Vilda »

andrej21 píše: by sa tam DL nezmestili.
Ale oni by se tam " zmestili " :D viz. Zdeněk a Pablo, ale je to mnohem pracnější, ale taky hezčí ... taky je budu dávat až pod mlhovky ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Martun »

rokolo píše:A co si takhle koupit "diodové žárovky", které by pasovaly do mlhovek a využívat tak mlhovková světla :D :D :D
Tak teď nevím, jestli to myslíš vážně, nebo s "posměškem" :) ... Ale je fakt že tohle už mě napadlo dávno, páč ty mlhovky jsou z půlky zbytečně nevyužitý! Ale ztroskotal jsem na věrohodném atestu :-$
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Denní svícení

Příspěvek od rokolo »

Martun: V podstatě jsem to myslel vážně, protože jsem si všimnul, že již někteří řidiči takto využívají původní mlhovková světla k dennímu svícení....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

Zřejmě by se musela kromě žárovek měnit celá parabola a samozřejmě způsob zapojení a do toho se žádnému výrobci doplňků asi nechce. Je to otázka poptávky, kolik lidí by chtělo měnit mlhovky za denní svícení a ještě za to platit...

Ale když už se o tom diskutuje - jak většina z Vás ví ze srazu, já žádné mlhovky nemám a chci to do prostoru pod nimi taky dát. Znamená to, že tam mám malinko lepší prostor nebo ta mlhovka do prostoru "pod" nijak nezasahuje?
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Denní svícení

Příspěvek od karesino »

Dnes mi napadlo preco by som nemohol pouzivat hmlovky ako denne svietenie?Packu prepnem na parkovacky a zapnem predne hmlovky.Po nastartovani sa automaticky rozsvietia.Dufam,ze to nie je v rozpore so zakonom.Hmlovky a parkovacky aj tak neviuzivam,tak aspon setrim s tlmenimy svetlami.
regnak
*
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2010, 18:37
Bydliště: okres RS

Re: Denní svícení

Příspěvek od regnak »

karesino

neber to ako mudrovanie, ale nedalo mi...

zákon č. 8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v § 32 odsek 3 hovorí:
"Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do hmly vodič smie použiť len za hmly, sneženia alebo za dažďa."

premenené na eurá podľa vestníka PZ SR:
"Použitie predných svetlometov do hmly a zadných svietidiel do hmly v čase, keď nie je hmla, nesneží alebo neprší 30 €/903,78 Sk"

tak asi tak ;-)
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi Elegance
Farba: gold beige
Kúpený: 05/2008

Opel Astra 1.4, 16V, 66kW, r.v. 7/2007
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Martun »

karesino
Tak tak... Přesně jak píše kolega.. Ale i kdyby ne a kašlal jsi nato, tak já nevidím důvod proč bys to dělal?? Abys rozsvítil mlhy, musíš alespoň rozsvítit obrysovky. A tudíž už ti svítí celé auto a i palubka, tunel a okna... Takže tady jaksi "ta úspora" jde vniveč (a teď si to neber osobně) a tohle svícení mi přijde jako frajeřina :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Martun »

rokolo píše:Martun: V podstatě jsem to myslel vážně, protože jsem si všimnul, že již někteří řidiči takto využívají původní mlhovková světla k dennímu svícení....
Jó? A tos to už viděl na Ácovi? Nebo na jinejch?

Gandalf
No já spíš myslel využít tu druhou polovinu mlhovek. Parabola by zůstala tam kde je
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Denní svícení

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Gandalf píše:Zřejmě by se musela kromě žárovek měnit celá parabola a samozřejmě způsob zapojení a do toho se žádnému výrobci doplňků asi nechce. Je to otázka poptávky, kolik lidí by chtělo měnit mlhovky za denní svícení a ještě za to platit...

Ale když už se o tom diskutuje - jak většina z Vás ví ze srazu, já žádné mlhovky nemám a chci to do prostoru pod nimi taky dát. Znamená to, že tam mám malinko lepší prostor nebo ta mlhovka do prostoru "pod" nijak nezasahuje?
Jestli myslíš to, jestli se něco nachází pod mlhovkou v těch plastech, tak tam jsou držáky na seřizování mlhovek a poté jejich samotné uchycení (2 šrouby + 2 pružiny) Takže to musíš kolem prořezat, aby se ti tam ta světla vešla. Ale jak to tam bude vypadat bez mlhovek, tak to Ti nepovím :-k [-X
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Martun »

ZdenekSvoboda a Gandalf
Pokud to bude Gandalf dávat místo mlhovek, tak tam je místa hafo. Tady jsem ti to vyfotil. :)
Přílohy
Plast bez mlhovek.jpg
Plast bez mlhovek.jpg (46.38 KiB) Zobrazeno 1139 x
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

Chlapi, dík za odpovědi i zajímavý foto. Já bych to chtěl dát taky do té úzké mezery v místě pod mlhovkama. Šlo mi hlavně o to (když píšete, jaký to byl "porod" to tam dostat), jestli něco z konstrukce mlhovek zasahuje i do té dutiny pod nimi. Což mi vlastně částečně odpověděl Zdeněk. To víte, kdybych to měl lehčí, hned budu mít lepší pocit a dřív se do toho pustím... :mrgreen:
Změřil jsem si vnitřní rozměry toho prostoru a teď vybírám vhodný model, jen se nemůžu rozhodnout. Chytnout to přímo do té záslepky po mlhovkách by sice znamenalo řezání, ale zase je tam uvnitř podstatně víc prostoru. Tak jste mi zase akorát nasadili dalšího brouka... takhle to ani letos neudělám :D

Aktuálně se teď rozhoduju mezi:
http://www.dobry-obchod.cz/produkt/sj-2 ... omologace/
a
http://www.dobry-obchod.cz/produkt/drl1 ... omologace/
Raději bych ten oddělený ovládací modul (nevím ani proč, možná kvůli chlazení), ale ten je zase náročnější v rozměru do hloubky :-k
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
TomSQ
**
Příspěvky: 110
Registrován: 15 lis 2009, 12:38
Bydliště: Martin, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od TomSQ »

Ja by som bral tie prve.
Hyundai Accent 1.5 12V 1997
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Denní svícení

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

To já zase ty druhý :lol:
Jsou větší...více světla :wink:
Na druhou stranu, místo pod těma mlhovkama je tak na max. výšku 25 mm, tak ty první tam vlezou spíš, než ty druhý :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Denní svícení

Příspěvek od rokolo »

Martun píše:
rokolo píše:Martun: V podstatě jsem to myslel vážně, protože jsem si všimnul, že již někteří řidiči takto využívají původní mlhovková světla k dennímu svícení....
Jó? A tos to už viděl na Ácovi? Nebo na jinejch?
Všim jsem si toho u mnohem dražších aut, ale bylo to asi tak 3-4x. Právě mne to to zarazilo, že to byly klasické mlhovky. Bohužel jsem se nepodíval, jestli jim svítili zadní světla, protože to mohly mít nějak upravený. Třeba ještě na někoho narazím....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: Denní svícení

Příspěvek od ricci »

ono tie novsie auta a hlavne drahsie znacky maju uz hmlovky upravene tak aby svietili len predne hmlovky bez parkovaciek a zadnych obrysoviek. upravuje to aj nejaka pravna norma europskej komisie alebo co :-k (nie som na tie zakony a vyhlasky moc stavany ](*,) ](*,) ](*,) ), ale musi to byt tak z vyroby ....
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“