Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od zdenek76 »

ZdeněkSvoboda píše:Ahoj kamarádi.
Dneska jsem byl v Brně na Autosalonu 2010.
Začalo to příjemně hned po příjezdu na výstaviště.
Už z dálky na mě u jednoho parkoviště mával pracovník (dealer)?? s Hyundai vestou.
Zastavil jsem a ptám se ho, co se děje.
Poslal mě na ofiko Hyundai parkoviště, které bylo pro majitele :hyu: zdarma. Umyli mi přední sklo a zkontrolovali tlak v pneu =D>
Hnedka jsem k sobě dostal hostesku, která mi položila pár otázek (jak jsem spokojený se službami a autem samotným, jestli bych si koupil :hyu: znovu, nebo jestli bych doporučil Hyundai známým atd. atd.) dostal jsem náramek s logem :hyu: a model i30 jako bonus za odpověď na dotazník :wink: =D>
Dobře naladěný jsem vešel do pavilonu P, kde byl Hyundai, spolu s ostatními automobilkami. Lidí jak psů :lol: . Začal jsem se zajímat o náhradní díly, ale marně :cry: Nas otázku hostesky, kde bych se mohl dozvědět něco na téma náhradních dílů, nebo konkrétně tlumičů, bylo mi odpovězeno, že o ničem neví, ať si najdu pána, který tu někde běhá, že bude vědět víc. Pána jsem po asi 5 min. hledání našel, ale ten mi řekl, že tu je jenom zkrz prodej a nabídku aut (představování) a že mi nepomůže...mám si poslat mail do Prahy. Takže jsem ostrouhal, tak mrkev. Co mě ale mile překvapilo, je to, jak se Hyundai hodně vyrovnal kvalitou plastu a celkově vůči jiným značkám. Troufnu si tvrdit, podle vlastního zpozorování a ohmatu, že má nyní plasty lepší :hyu: , jak škodovka, která dává jako dveřní výplně stejný materiál, jako máme my v accentech, nebo i10 a i20. i30 má měkčené plasty jak na dveřích, tak i samotnou palubovku =D> Moc jsem se rozkecal...chtělo by to zase udělat nějaký sraz :D Jednou větou...Hyundai mě mile překvapil :wink:
:D tak ono ani nebylo s čím jiným než škodovkou srovnávat, že, když tam kromě ní a Hyu jiná automobilka ofiko nevystavovala.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Gandalf »

Tak ofiko neofiko, nerozlišoval bych improtéra a regionálního prodejce, protože expozice nebyly z hlediska kvality nějak zvlášť odlišné. Ovšem i tak byla pro osobáky vyhrazená jen polovina pavilonu P a uvnitř stáli kromě Hyundai a Škody už jen Renault, Dacia a Ford. Takže v tomhle ohledu hodně velká slabota. Vloni jsem prolezl všechny Porsche a ochutnal jsem i Lamborghini :) Snad bude za rok líp. I tak jsem si užil např. i35, protože jsem tam byl v pátek hned ráno a bylo tam krásně prázdno, jen ty hostesky otravovaly a chtěly mě oblažovat svými "rozumy" o vozidlech, o kterých (s prominutím) vím mnohem víc než ony... Jedna si za mnou jen tak sama sedla na sedadlo spolujezdce a začala mi ukazovat, kde je displej navigace a ovládání autom. klimatizace, tak jsem jí zdvořile poděkoval... :D
Naposledy upravil(a) Gandalf dne 07 čer 2010, 11:05, celkem upraveno 2 x.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od miro263 »

Zdenek:

Preco ma ta i30cw oznacenie novy?


EDIT:

Aho uz viem:
Přirozená evoluce designu
Modernizované provedení i30cw vychází ze silných stránek dosavadní řady i30. Nově tvarovaná maska chladiče a vstupy vzduchu modelu i30cw odpovídají nové firemní identitě značky Hyundai symbolizované šestiúhelníkovou maskou chladiče. Nově tvarovaný nižší nárazník a hranatější otvory pro mlhové světlomety dále zlepšují vzhled přední části vozu. Dynamičtější design je završen nově tvarovanou chromovanou lištou s logem Hyundai. Moderní profil vozu podtrhují rozšířené boční lišty a zadní nárazník. Svěží design, zdokonalené motory a nový program „Triple5“ přispívají k upevnění pozice modelu i30cw jako jednoho z nejkonkurenceschopnějších vozů prodávaných v Evropě. Tuto skutečnost dále podtrhuje nová sériová a na přání dodávaná výbava modelové řady i30.

Co je tam nove podla teba odhliadnuc od tohoto marketingoveho pokecu co je na strankach :hyu: .cz
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

zdenek76 píše:
ZdeněkSvoboda píše:Ahoj kamarádi.
Dneska jsem byl v Brně na Autosalonu 2010.
Začalo to příjemně hned po příjezdu na výstaviště.
Už z dálky na mě u jednoho parkoviště mával pracovník (dealer)?? s Hyundai vestou.
Zastavil jsem a ptám se ho, co se děje.
Poslal mě na ofiko Hyundai parkoviště, které bylo pro majitele :hyu: zdarma. Umyli mi přední sklo a zkontrolovali tlak v pneu =D>
Hnedka jsem k sobě dostal hostesku, která mi položila pár otázek (jak jsem spokojený se službami a autem samotným, jestli bych si koupil :hyu: znovu, nebo jestli bych doporučil Hyundai známým atd. atd.) dostal jsem náramek s logem :hyu: a model i30 jako bonus za odpověď na dotazník :wink: =D>
Dobře naladěný jsem vešel do pavilonu P, kde byl Hyundai, spolu s ostatními automobilkami. Lidí jak psů :lol: . Začal jsem se zajímat o náhradní díly, ale marně :cry: Nas otázku hostesky, kde bych se mohl dozvědět něco na téma náhradních dílů, nebo konkrétně tlumičů, bylo mi odpovězeno, že o ničem neví, ať si najdu pána, který tu někde běhá, že bude vědět víc. Pána jsem po asi 5 min. hledání našel, ale ten mi řekl, že tu je jenom zkrz prodej a nabídku aut (představování) a že mi nepomůže...mám si poslat mail do Prahy. Takže jsem ostrouhal, tak mrkev. Co mě ale mile překvapilo, je to, jak se Hyundai hodně vyrovnal kvalitou plastu a celkově vůči jiným značkám. Troufnu si tvrdit, podle vlastního zpozorování a ohmatu, že má nyní plasty lepší :hyu: , jak škodovka, která dává jako dveřní výplně stejný materiál, jako máme my v accentech, nebo i10 a i20. i30 má měkčené plasty jak na dveřích, tak i samotnou palubovku =D> Moc jsem se rozkecal...chtělo by to zase udělat nějaký sraz :D Jednou větou...Hyundai mě mile překvapil :wink:
:D tak ono ani nebylo s čím jiným než škodovkou srovnávat, že, když tam kromě ní a Hyu jiná automobilka ofiko nevystavovala.

Nene, kdyby tam nebyla škodovka a Hyundai, tak bych do Brna vůbec asi nejel.
Koukám po fábii a i30 delší dobu...asi to budou další aspiranti na new auto, takže proto jsem jmenoval již dva zmíněné :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od David C3 »

Já jel do Brna, jen abych si půjčil Fabii 1.2 TSI 77 DSG a můžu říct, že to chci. Je to pecka a DSG je moje volba ! Jel sem tu trasu 2x po sobě, auto najeto 200km a spotřeba po brně byla 6.7L na noví auto a to jsem tomu sem tam šlápl. Jinak žádny náznak cukání. :-) Sorry za OT pak smazat
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Enigmatique »

Tak blíži sa mi servisná prehliadka po 60000km a z toho dôvodu som bol dnes na testeri tlmičov v MIKONE. Asi som mal nejakého tušáka, alebo čo.

Výsledok je pre mňa zaujímavý. Predné tlmiče akotak v poriadku, avšak zadné sú kaput:
predný ľavý 78% a pravý 76%, nesúmernosť 2%
zadný ľavý 64% a pravý 56%, nesúmernosť 12%

A ešte nejaké hodnoty, zrejme zdvih v mm:
predný ľavý 22 Mm a pravý 24 Mm
zadný ľavý 49 Mm a pravý 59 Mm

Ináč v pondelok som objednaný na servisku, tak uvidím ako sa zachovajú. Myslíte, že mám nárok na výmenu zadných tlmičov ?

Auto kupované 8/2007.

Prikladám protokol vytlačený na ihličkovej tlačiarni...
Přílohy
Druhá strana protokolu
Druhá strana protokolu
Tlmice_2_.jpg (115.02 KiB) Zobrazeno 1724 x
Prvá strana protokolu
Prvá strana protokolu
Tlmice_1_.jpg (120.12 KiB) Zobrazeno 1724 x
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od JoKo »

ak sa nemylim, tak zaruka na tlmice je 45 000km... ale v pripade, ze budes mat stastie a prijmaci technik bude mat dobry den, tak by mohol prizmurit ocko... :)


p.s.: chlapik zo suzuki swift klubu bol na teste tlmicov v kratkom case po sebe a vysli mu 2 rozdielne vysledky...

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 51166542dd
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 8188d029f2

takze ver testom tlmicov...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Enigmatique »

Ahoj JoKo,

teraz som prechadzal servisnu knizku a veru nikde som nenasiel zmienku o tlmicoch. Nie su uvedene ani v rychloopotrebujucich sa dieloch. Ak si to niekde nasiel, daj vediet kde.

Normalne je na auto zaruka 3 roky.
JoKo píše:ak sa nemylim, tak zaruka na tlmice je 45 000km... ale v pripade, ze budes mat stastie a prijmaci technik bude mat dobry den, tak by mohol prizmurit ocko... :)


p.s.: chlapik zo suzuki swift klubu bol na teste tlmicov v kratkom case po sebe a vysli mu 2 rozdielne vysledky...

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 51166542dd
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 8188d029f2

takze ver testom tlmicov...
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od JoKo »

Enigmatique píše:Ahoj JoKo,

teraz som prechadzal servisnu knizku a veru nikde som nenasiel zmienku o tlmicoch. Nie su uvedene ani v rychloopotrebujucich sa dieloch. Ak si to niekde nasiel, daj vediet kde.

Normalne je na auto zaruka 3 roky.
neviem ako ty, ale ja mam tam uvedenu nejaku takuto vetu:

...stieracie listy, hnacie remene, brzdove oblozenie, spojkove oblozenie a ine v dosledku bezneho opotrebovania.

to "a ine" je podla mna velmi dolezite. pisu tam pre rychloopotrebovatelne diely zaruku 2roky, ale ako som pisal uz velakrat, vzdy to zavisi od prijmacieho technika... u mna to tesne pred koncom zaruky bez problemov vymenili v autopalace pri cca 55 000km.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Enigmatique »

Ok, díky za info, tu istú vetu tam mám aj ja. Takže uvidím ako dopadnem v pondelok. Potom dám vedieť...
JoKo píše:
Enigmatique píše:Ahoj JoKo,

teraz som prechadzal servisnu knizku a veru nikde som nenasiel zmienku o tlmicoch. Nie su uvedene ani v rychloopotrebujucich sa dieloch. Ak si to niekde nasiel, daj vediet kde.

Normalne je na auto zaruka 3 roky.
neviem ako ty, ale ja mam tam uvedenu nejaku takuto vetu:

...stieracie listy, hnacie remene, brzdove oblozenie, spojkove oblozenie a ine v dosledku bezneho opotrebovania.

to "a ine" je podla mna velmi dolezite. pisu tam pre rychloopotrebovatelne diely zaruku 2roky, ale ako som pisal uz velakrat, vzdy to zavisi od prijmacieho technika... u mna to tesne pred koncom zaruky bez problemov vymenili v autopalace pri cca 55 000km.
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
regnak
*
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2010, 18:37
Bydliště: okres RS

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od regnak »

zdravím, mám najazdených cez 33000 km a asi 2 mesiace registrujem vrzganie predných tlmyčov (myslím si že sú to tlmiče)...
je to zvuk ako by sa odierala mokrá guma o kov... vrzga to aj pri rozhúpaní na mieste... ale pri nerovnostiach neklepú ani netečú...
treba ich vymeniť?
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi Elegance
Farba: gold beige
Kúpený: 05/2008

Opel Astra 1.4, 16V, 66kW, r.v. 7/2007
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od _miv_ »

hm skus ist na reklamaciu a uvidis co na to v servise.
ja som uz po vymene oboch prednych tlmicov v ramci zaruky. je to rozdiel! auto bucha o poznanie menej na prednej naprave nehovoriac o tom ze uz nepocuvam tukanie od piestnice tlmica.
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od zdenek76 »

co mám informace od zákazníků, tak nejhorší je, že i když proběhne výměna tlumičů na záruku, problém se tím vyřeší opět jen na chvíli a situace se bude za čas opakovat. Originál tlumiče zřejmě mají nějakou konstrukční vadu nebo nevím. Mám zákazníka, který je měnil na záruku už 2x a potřetí už origo nechtěl ani za nic a čekal na Kayabu.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

zdenek76 píše:...........který je měnil na záruku už 2x a potřetí už origo nechtěl ani za nic a čekal na Kayabu.
Zdenku, to ale nemluvíš o new accentu a předních tlumičích...nebo že by už :?: :?: :?:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
regnak
*
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2010, 18:37
Bydliště: okres RS

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od regnak »

tak záhada vyriešená...
vrzgot spôsobuje silemblok na pravom prednom ramene kolesa, treba ho vymeniť a bude to v poriadku.
ale čo ma zaskočilo bol test tlmičov:
predné L 71% a P 72% nesúmernosť 2%
zadné L 45% a P 51% nesúmernosť 14% :shock: :shock:

volal som do servisu len pre info že koľko stoja tak jeden zadný 150,-€ :shock:
to je neskutočné, idem na reklamáciu...
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi Elegance
Farba: gold beige
Kúpený: 05/2008

Opel Astra 1.4, 16V, 66kW, r.v. 7/2007
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“