Pískání - spojkové ložisko?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od jarko85 »

Zajtra idem do servisu s tým písakním. Presne tak ako píšete. Jemný piskot na volnobehu a pri radení sa to ozýva viacej. Pri otvorenom okne to počujem. Skúšal som priložiť ruku na to rozochvené miesto a prestalo to tak hádam keď im poviem budú si s tým vedieť rady. A ten pedál ma tiež už parádne štvve. Vŕzga a vŕzga pri zošliapnutí. Dúfam, že to vyriešia ale mám vcelku obavy pri pohľade na pracovníkov na príjme a na mechanikov a ich ústretovosť a nadšenie. Dúfam, že sa mi nepomstia za to, že auto som u nich nekupoval. Apropo, servisujete tam kde ste kúpili alebo v inom servise? A záručné opravy ste mali bez problémov? Nevyrukovvali na Vás so zaplatením nejakých prác?
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Reklama
 

karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od karel2 »

Zadnou reklamaci jsem jeste neuplatnoval. Ale po telefonicke konzultaci na Sporilove (kde jsem auto NEkupoval) mi rekli , ze s reklamaci muzu jet kam chci. Rekli, ze muzu prijet k nim a predpokladam, ze by to bylo zadarmo. Navic rikali, ze to tak musi byt po cele Evrope. Zni to rozumne. Ale jaka je praxe, to nevim :-) Nevim, jak to funguje, ale zrejme jim reklamace proplati importer.
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od jarko85 »

Takže na pedál mi v servise nastriekali nejakú WD-40 tku, čo aj tak nepomohlo, po tom ako ma objednali a vedeli o aký model ide, mi dnes povedali, že oni záručný servis nerobia, čo je zvláštne keďže sú všade uvedení ako autorizované servisné miesto, tak keď som videl prístup a ochotu servisu Perseid v Ružomberku tak som zavolal tam kde som kupoval auto a tam mi dali číslo na servisné oddelenie kde to nikto nedvíha alebo je stále obsadené. Neviem čo si mám o tom všetkom myslieť... :?: A to je 20 rokov od pádu socializmu...reklamy a slogany vedia robiť pekné... :evil:
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od 89majlo96 »

tak to cloveka riadne naserie :evil: Ja by som na nich napisal staznost importerovi do BA a spravil by som tam dobry bordel ](*,)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od jarko85 »

Takže ak by niekto chcel ísť do Ružomberka uplatniť záruku a dať si opravviť auto, nepochodí nakoľko podľa dovozcu s nimi ukončili spoluprácu. A ak by niekto chcel ísť do Dolného Kubína, tak tam zasa nemajú potrebné vybavenie a vyškolený personál takže serčvis zatiaľ nie je. Momentálne mám auto v Žiline, kde povedali, že je to vvážnejšie a že musia demontovať prevodovku, takže do konca týždňa budem vedieť čo a ako a dám Vám tu vvedieť...
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
stefo
Příspěvky: 8
Registrován: 25 kvě 2010, 16:01

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od stefo »

Ahoj,
chcem sa spytat ako dopadlo to vrzganie spojkoveho pedalu a co konkretne spravili v servise?
Ja mam 4-rocneho Accenta a zacalo mi to robit tiez.
Mechanik mi spominal,ze to tiez ide z motorovej casti a aby sa k tomu dostal potrebuje rozobrat prevodovku.

Vdaka Rado
radys
Příspěvky: 1
Registrován: 18 črc 2010, 19:35

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od radys »

Ahoj, mám i30 cw a cca měsíc po roční prohlídce (najeto 10.000 km) se z motoru začal ozývat pisklavý zvuk. Při vyšplápnutí spojky je ticho. Jel jsem do servisu a vyměnili spojkové ložisko. Byl klid asi tak 1000 km a pískání se začlo ozývat znovu. Frekvence pískání roste se sešlápnutím plynu. Tak jsem jel do servisu znovu. Už si moc nevěděli rady a tak začali pátrat. Měsíc se nic nedělo a pak se ozvali, že objednali nové díly a udělají opravu. Vyměnili znovu spojkové ložisko a nějaký pracovní váleček. Prý se závada vyskytuje častěji, tak čekali na nějaké technické zdokonalení. Proto jsem tak dlouho čekal. A dnes po třech měsících a po cca 3.000 km se zvuk začal ozývat znovu. Nevím, ale jsem z toho dost rozladěný. Ještě jsem byl na výměně páčky blinkru, protože když se po odbočení vracela do původní polohy, problikly všechny čtyři blinkry. Opět po půl roce se závada znovu projevuje.
Přeju vám ať oprava povede a znovu se nevyskytne nebo pevný nervy.
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od Kalasnikov »

Docela k pláči kolik servisů netuší jak pracuje spojka, spojkové ložisko se točí pouze při sešlápnutém pedálu a proto vadné ložisko začne být hlučné při sešlápnutí, ne naopak.
Uživatelský avatar
gustav
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2008, 17:02

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od gustav »

Když už jsem založil tohle téma,tak se k němu vracím,abych Vás všechny (doufám) uklidnil. Nyní mám najeto přes 62.000 km a problém s pískáním se nijak nezhoršuje. Stále přetrvává,ale nějak moc ho nevnímám,zvykl jsem si, a na "funkci" to nemá vliv. Takže patřím mezi ty,co pískají :) a už to neřeším.
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 8/2007
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od Laxius »

jarko85 píše:Takže ak by niekto chcel ísť do Ružomberka uplatniť záruku a dať si opravviť auto, nepochodí nakoľko podľa dovozcu s nimi ukončili spoluprácu. A ak by niekto chcel ísť do Dolného Kubína, tak tam zasa nemajú potrebné vybavenie a vyškolený personál takže serčvis zatiaľ nie je. Momentálne mám auto v Žiline, kde povedali, že je to vvážnejšie a že musia demontovať prevodovku, takže do konca týždňa budem vedieť čo a ako a dám Vám tu vvedieť...
Caute, takze dnes sa mi po 35.000 km objavil problem s piskajucou spojkou. Mam korejca a zatial sa vrzganie prejavuje len pri zosliapnuti pedalu. Dufam, ze to nebude horsie. Jarko85 daj vediet ako si dopadol v Ziline, manzelka je odtial, tak ak Ti poradili a problem vyriesili, mozno by som sa obratil aj ja priamo uz na nich. Diky!

UPDATE z 2.8.: Tak po tyzdni piskanie prestalo. Je mozne, ze pocas velkych dazdov mi niekde naspliechala voda, kazdoapdne som rad, ze tieto pazvuky zmizli :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Markusus
*
Příspěvky: 40
Registrován: 20 zář 2008, 19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od Markusus »

Zdravim, mam cca 55000km a podobny problem ako tu bolo popisane... pri zosliapnuti spojkoveho pedalu pocujem vrzganie ako pri natahovani starej pruziny. Deje sa to vacsionou pri prvych 5-10 zosliapnutiach, potom ked sa auto ''rozjazdi" tak to zmizne... Sratka je to viacmenej nevyspytatelne...

V kazdom pripade by som sa toho chcel nadobro zbavit, pretoze dost mi zalezi na tom aby mi v podstate nove auto nevrzgalo ani na spojke ani nikde inde...

Viete niekto zosumarizovat a povedat co sa realne s tym da robit?
Staci dat (nieco - co?) premazat v servise?
Alebo treba (nieco - co?) menit?
Moze taketo vrzganie znamenat aj vaznejsiu zavadu ako len "esteticku"?

diky
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od Tudy »

Tak se přidávám k podobně postiženým. Spojkové ložisko "píská/vrže" jako o závod, začalo to před cca půl rokem. Při sešlápnutí spojky vše utichne a také stačilo aby servisák zatlačil shora na "vedení" k spojkovému ložisku a byl klid, po uvolnění opět píská. Je to zřejmě tím, že se ložisko ve svém uložení mírně chvěje, při sešlápnutí spojky se otáčí, proto ztichne. Na funkci to prý nemá vliv, ze servisu se mi ještě ozvou, dám sem vědět...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Markusus
*
Příspěvky: 40
Registrován: 20 zář 2008, 19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od Markusus »

vsetky informacie smeruju k tomu, ze ano funkciu to neovplyvnuje ale skripat to bude dovtedy pokial to v servise neopravia/vymenia spojk. lozisko (??) - a to sa da iba rozobratim prevodovky... cize 1-2 tyzdne bez auta! :(
Vrzga takto spojka aj na inych autach?
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od adam221 »

To ze piska lozisko nemusi ale moze byt problem... Niekedy sa stane, ze sa vymeni za nove a to moze tiez piskat /nepodarok/.. Inac vymena loziska je ako spojky, to musi byt za jedno dopoludnie hotove...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Markusus
*
Příspěvky: 40
Registrován: 20 zář 2008, 19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od Markusus »

ano za 1 den by to malo byt hotove - ale oni si objednavaju diely na ktore cakaju dni a dni...... cloveka to hned odradi a aspon sa nemusia drbat s takou malickostou a radsej vymienat olej za 50 eur - to lepsie vynasa...
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“