Autoradio i30 - problémy

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od tatchwud »

oKo píše:Budu se muset podívat jakou microSD kartu vlastně mám. Na přehrávámí MP3 jsem neřešil jestli class 4 nebo class 10, ale na načítání adresářů to bude mít asi vliv.
Jak jako kartu? Ty tam nemáš flešku? A jak tam máš tu kartu připojenou?
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od jirkaho »

Hardcam a ostatni:
To ze ma z CD(audio CD) lepsi kvalitu zvuku jak z MP3, ktere prevedl na audio CD je mozne.
Ve strucnosti. Z MP3 komprimovaneho zvuku se musi udelat pri prehravani nejaky nekomprimovany datovy proud, ktery se prehrava. Audio CD je nekomprimovane. A ted zalezi jaky kodek je pouzit pri prevodu z MP3 do do toho nekomprimovaneho formatu. Je mozne, ze na PC pri prevodu MP3 do Audio Cd pouziva Hardcam (treba o tom ani nevi) nejaky kvalitnejsi kodek nez ma nase i30 pri prehravani. Nektere kodeky se snazi i doplnovat chybejici zvukove informace (nekteri vyrobci zvuk. karet se tim chlubi). Kazdopadne to nezalezi na mediu (pokud neni najek poskrabane) -ale stejne bych kupoval jen znackove media.

jinak ja jsem spokojen s kvalitou zvuku. Jen me stve, ze jsem ted zjistil, ze mi CD mechanika(autoradio) neumi prehrat datove CD s MP3 (cd s mp3 soubory)
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od j.albi »

jirkaho píše:Jen me stve, ze jsem ted zjistil, ze mi CD mechanika(autoradio) neumi prehrat datove CD s MP3 (cd s mp3 soubory)
Mě to umí. Nebude chyba v mechanice?
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od jirkaho »

j.albi píše:
jirkaho píše:Jen me stve, ze jsem ted zjistil, ze mi CD mechanika(autoradio) neumi prehrat datove CD s MP3 (cd s mp3 soubory)
Mě to umí. Nebude chyba v mechanice?
no no muze byt take problem v formatu toho CD s MP3, ale bavim se opravdu o datovem CD (ne prevedeni na audio jak mi pise Hardcam), pokud to funguje, tak s tim jeste budu experimentovat, vyhodi mi to error.
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od Hardcam »

Je rozdil, pokud to das vypalit jako data - napriklad emzi to muzes pridat PDF soubory, jpg atp.
nebo jestli to das vypalit jako hudbu, kde muzes disk zaplnit samozrejme klidne 650MB.
Pro radio v i30 je toto dulezite, neni topocitac, ktery schramstne datovy disk s jakymkoliv obsahem. Po uspesnem nacteni se Ti uprostred nahore objevi napis MP3 (ted bys tam mel mit napsano USB, popr. FM1, CD)

Obrázek
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od oKo »

tatchwud píše:Jak jako kartu? Ty tam nemáš flešku? A jak tam máš tu kartu připojenou?
V příspěvku, který tomu tvému předchází, je odkaz na něco podobného. To co mám já je odněkud z Hong-Kongu, protože u nás to tehdy ještě nebylo v nabídce. Akorát mi to dobrák Hong-Kongšťan poslal ne černé, ale bílé. Tak jsem si to musel začernit, aby byl naplněn můj požadavek nenápadnosti.
Naposledy upravil(a) oKo dne 31 srp 2010, 14:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od jirkaho »

Hardcam píše:Je rozdil, pokud to das vypalit jako data - napriklad emzi to muzes pridat PDF soubory, jpg atp.
nebo jestli to das vypalit jako hudbu, kde muzes disk zaplnit samozrejme klidne 650MB.
Pro radio v i30 je toto dulezite, neni topocitac, ktery schramstne datovy disk s jakymkoliv obsahem. Po uspesnem nacteni se Ti uprostred nahore objevi napis MP3 (ted bys tam mel mit napsano USB, popr. FM1, CD)
vzhledem k tomu, ze na USB flash(data + mp3) mu to nedela zadny problem, tak nevim proc by mu to melo vadit na CD, pokud to palis jako Vytvorit MP3 CD, tak to pak neni prevest na audio CD (co jsi mi psal), ale je to klasicke datove CD. Takze uz tusim v cem muze byt problem a nebo je mozne, ze je to autoradio vadne, protoze nevim proc by s tim mel byt problem.
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od j.albi »

Postup vypálení datového CD s mp3
Používám na vypalování Nero Burning ROM, případně Ashampoo Burning Studio (má výhodu protože je zdarma a stačí se jenom zaregistrovat).

Ashampoo
- vypalovaní souborů a adresářů
- vytvořit nový CD/DVD/DB
- přidat adresáře se soubory
- vypálit

Nero - nepoužívám express, ale přímo Nero burning ROM
- Nová kompilace, CD-ROM
- Sekce, Nepoužívat více oddílů
- ISO, Mode 1
- ISO, Soubor ISO 9660 + Joliet
- Vypálit, Uzavřít disk
- přidat adresáře se soubory
- vypálit

CD by mělo být uzavřené. V nastavení je to uvedeno jako Uzavřít CD/DVD nebo Close Session a vypálené celé najednou. Už jsem se setkal s tím, že mechanika v autorádiu nechtěla načíst více oddílový (multisession) disk.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od jirkaho »

j.albi píše:Postup vypálení datového CD s mp3
Používám na vypalování Nero Burning ROM, případně Ashampoo Burning Studio (má výhodu protože je zdarma a stačí se jenom zaregistrovat).

Ashampoo
- ......
Dik moc, zkusim. To je presne to co jsem potreboval.
Take jsem mel radeji Nero burning ROM (ty klikaci udelatka...). Ted pouzivam CDBurnerXP(take zdarma). Cd jsem uzavrel(a jedna sekce), protoze tam jsem tusil problemy. CD RW to prehraje, takze s tim budu experimentovat. Tusim, ze muze byt problem v souborovem systemu-nevim co je tam jako default.
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od mechoun »

jirkaho píše:Hardcam a ostatni:
To ze ma z CD(audio CD) lepsi kvalitu zvuku jak z MP3, ktere prevedl na audio CD je mozne.
Ve strucnosti. Z MP3 komprimovaneho zvuku se musi udelat pri prehravani nejaky nekomprimovany datovy proud, ktery se prehrava. Audio CD je nekomprimovane. A ted zalezi jaky kodek je pouzit pri prevodu z MP3 do do toho nekomprimovaneho formatu. Je mozne, ze na PC pri prevodu MP3 do Audio Cd pouziva Hardcam (treba o tom ani nevi) nejaky kvalitnejsi kodek nez ma nase i30 pri prehravani. Nektere kodeky se snazi i doplnovat chybejici zvukove informace (nekteri vyrobci zvuk. karet se tim chlubi). Kazdopadne to nezalezi na mediu (pokud neni najek poskrabane) -ale stejne bych kupoval jen znackove media.
-si snad děláš prču, žejo? Audio CD jsou ve skutečnosti *.wav soubory, které po konverzi do *.mp3 už žádný superkodek prostě nevrátí do původního tvaru. Dělá vždy pouze ODHADY původního tvaru signálu. A doplňování? To je prostě prznění signálu. Nevěř reklamním blábolům.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od Cserv »

jirkaho píše:
j.albi píše:Postup vypálení datového CD s mp3
Používám na vypalování Nero Burning ROM, případně Ashampoo Burning Studio (má výhodu protože je zdarma a stačí se jenom zaregistrovat).

Ashampoo
- ......
Dik moc, zkusim. To je presne to co jsem potreboval.
Take jsem mel radeji Nero burning ROM (ty klikaci udelatka...). Ted pouzivam CDBurnerXP(take zdarma). Cd jsem uzavrel(a jedna sekce), protoze tam jsem tusil problemy. CD RW to prehraje, takze s tim budu experimentovat. Tusim, ze muze byt problem v souborovem systemu-nevim co je tam jako default.

Nejspíš by jsem to viděl problém s CDBurnerXP, používej radši Nero Burning ROM, pač ten CDBurnerXP většinou vypaluje do formátu UDF a některé mechaniky to neumějí přečíst. Nebo klidně můžeš použít ten CDBurnerXP, ale musíš nastavit na formát ISO.
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od tatchwud »

mechoun píše:
jirkaho píše:Hardcam a ostatni:
To ze ma z CD(audio CD) lepsi kvalitu zvuku jak z MP3, ktere prevedl na audio CD je mozne.
Ve strucnosti. Z MP3 komprimovaneho zvuku se musi udelat pri prehravani nejaky nekomprimovany datovy proud, ktery se prehrava. Audio CD je nekomprimovane. A ted zalezi jaky kodek je pouzit pri prevodu z MP3 do do toho nekomprimovaneho formatu. Je mozne, ze na PC pri prevodu MP3 do Audio Cd pouziva Hardcam (treba o tom ani nevi) nejaky kvalitnejsi kodek nez ma nase i30 pri prehravani. Nektere kodeky se snazi i doplnovat chybejici zvukove informace (nekteri vyrobci zvuk. karet se tim chlubi). Kazdopadne to nezalezi na mediu (pokud neni najek poskrabane) -ale stejne bych kupoval jen znackove media.
-si snad děláš prču, žejo? Audio CD jsou ve skutečnosti *.wav soubory, které po konverzi do *.mp3 už žádný superkodek prostě nevrátí do původního tvaru. Dělá vždy pouze ODHADY původního tvaru signálu. A doplňování? To je prostě prznění signálu. Nevěř reklamním blábolům.
Plná pravda,ale kdo zprzní mp3 takto nazpět,to musí snad i proboha slyšet,ne? Vše se posune do středů a dynamika jde plně do háje..... [-X
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od jirkaho »

mechoun píše:
jirkaho píše:Hardcam a ostatni:
To ze ma z CD(audio CD) lepsi kvalitu zvuku jak z MP3, ktere prevedl na audio CD je mozne.
Ve strucnosti. Z MP3 komprimovaneho zvuku se musi udelat pri prehravani nejaky nekomprimovany datovy proud, ktery se prehrava. Audio CD je nekomprimovane. A ted zalezi jaky kodek je pouzit pri prevodu z MP3 do do toho nekomprimovaneho formatu. Je mozne, ze na PC pri prevodu MP3 do Audio Cd pouziva Hardcam (treba o tom ani nevi) nejaky kvalitnejsi kodek nez ma nase i30 pri prehravani. Nektere kodeky se snazi i doplnovat chybejici zvukove informace (nekteri vyrobci zvuk. karet se tim chlubi). Kazdopadne to nezalezi na mediu (pokud neni najek poskrabane) -ale stejne bych kupoval jen znackove media.
-si snad děláš prču, žejo? Audio CD jsou ve skutečnosti *.wav soubory, které po konverzi do *.mp3 už žádný superkodek prostě nevrátí do původního tvaru. Dělá vždy pouze ODHADY původního tvaru signálu. A doplňování? To je prostě prznění signálu. Nevěř reklamním blábolům.
Ale ja jsem nepsal o tom, ze dostanes nazpet puvodni soubor!! (to jsem nenzaznacil ani nahodou) Ja jsem jen psal o tom, ze zalezi na kvalite pouziteho kodeku! a ze pouzitim ruznych kodeku muze byt i ruzna vysledna kvalita. A to plati jak pri wav -> mp3 i mp3 -> wav

pripadne kvalita pouziteho algoritmu. A jak sam pises:"Dělá vždy pouze ODHADY původního tvaru signálu" a ten odhad muze mit kazdy kodek jiny, proto pri vypaleni na CD se mohla kvalita zdat jina nez pri primem pusteni mp3 v aute
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
dipol100
*
Příspěvky: 88
Registrován: 16 říj 2009, 20:27
Bydliště: Litoměřicko

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od dipol100 »

Bylo mi vyměněno autorádio v i30cw (Nošovice) a nezobrazují se mi v něm nad tlačítky názvy stanic, podle mne je to verze autorádia určená do korejské verze i30. Má někdo auto z Nošovic, které také nezobrazuje nad tlačítky názvy stanic? U tohoto nového rádia je navíc z pravé stany (od spolujezdce) displej skoro nečitelný. Horní tmavý pás, ve kterém se zobrazuje zdroj signálu, hodiny a teplota, je takový nepravidelně proužkovaný, než celistvě tmavý tak, jako byl u předchozí verze autorádia, které mi vyhořelo. Navíc mi teď zežloutla spodní část displeje, od spodní hrana displeje v šířce cca 5mm, která je vidět jen venku za denního světla při zapnutém autorádiu (v šeru ji přebije podsvícení), má někdo podobně zažloutlý displej?
i30cw, 1.6i CVVT COMFORT, ESP, SHINE RED, CZ 2009
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Autoradio i30 - problémy

Příspěvek od vena222 »

dipol100 píše:Bylo mi vyměněno autorádio v i30cw (Nošovice) a nezobrazují se mi v něm nad tlačítky názvy stanic, podle mne je to verze autorádia určená do korejské verze i30. Má někdo auto z Nošovic, které také nezobrazuje nad tlačítky názvy stanic? U tohoto nového rádia je navíc z pravé stany (od spolujezdce) displej skoro nečitelný. Horní tmavý pás, ve kterém se zobrazuje zdroj signálu, hodiny a teplota, je takový nepravidelně proužkovaný, než celistvě tmavý tak, jako byl u předchozí verze autorádia, které mi vyhořelo. Navíc mi teď zežloutla spodní část displeje, od spodní hrana displeje v šířce cca 5mm, která je vidět jen venku za denního světla při zapnutém autorádiu (v šeru ji přebije podsvícení), má někdo podobně zažloutlý displej?
Mám auto z Nošovic,ale radio zatím ok
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“