Brzdy zvoní

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Brzdy zvoní

Příspěvek od mirpie »

není, až to rozděláš, tak to pochopíš velice snadno. Nadruhou stranu, pokud jsi brzdy nikdy nedělal, svěř to někomu kdo to dělal.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy zvoní

Příspěvek od Donald »

Díky za radu, bude to asistovaný servis. Už jsem to dělal sám, ale na citroenu před hodně lety.
Slíbil jsem, že dám vědět o destičkách. Tedy dnes jsem od Matějčka převzal přední a zadní desky zn. ABS (All Breakes Systems) údajně holandské výroby, vyzkoušené a osvědčené. Se slevou 10 proc za čekání jsem zaplatil 1380,- Kč. Informaci o tom, jaké doopravdy jsou, podám až po zkušenostech z provozu.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Roadtohill30
**
Příspěvky: 101
Registrován: 18 lis 2009, 00:45

Re: Brzdy zvoní

Příspěvek od Roadtohill30 »

Hlavne ked tam budes davat naspak tie prasata tak poriadne vycisti diery po sroboch a aj sroby lebo si dodrbkas zavit a to je potom problem, ale uz som kupil nove sroby takze vsetko naporadku :)
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy zvoní

Příspěvek od Donald »

Díky za radu! Bude to chtít předem trochu ty šrouby prostříknout wd spejem. Asi na to přijde o víkendu. Držte palce!
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy zvoní

Příspěvek od Donald »

Brzdové destičky přední jsou vyměněné. Řešil jsem jen drobné problémy s usazením, aby šroub do třmenu měl správnou dráhu a chytil závit. Stačilo trochu přiklepnout třmen. Brzdy mají nyní měkčí náběh (trochu jako do peřin), ale brzdí dobře. Ale zjistil jsem, že odírají jen vnější část br. kotouče, na vnitřní zůstává rez. Předpokládám, že si musí pořádně sednout a přizpůsobit se opotřebení kotouče. Někde jsem četl, že s destičkami se má měnit i kotouč. Ale to by byl dost drahý špás. Mimochodem, předtím tam byly H. značkové Mando destičky a po téměř 50 tisících měly od 30 do 50 proc.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: Brzdy zvoní

Příspěvek od StanleyCZ »

S technickými problémy Ti neporadím, protože se nepovažuju za technicky zručného člověka.
Ale co se týče toho, jak jsi někde četl co se s čím má měnit, tak si dovolím tvrdit, že to platí hlavně, když je ta věta obráceně.
Tedy: Pokud měním kotouče, tak měním i destičky.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“