Check engine

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Majklh
*
Příspěvky: 28
Registrován: 22 črc 2010, 10:57

Re: Check engine

Příspěvek od Majklh »

Majklh píše:
Jura píše:Tak pánové mám nalítáno 1 500 km a Check engine se chová jak má. Takže to vypadá, že ta moje strastiplná závada byla důsledkem netěsnosti víka motoru. Stále jezdím s váhou Herzog, ikdyž asi ta původní je zřejmě taky dobrá, ale mám strach do toho teď šáhnout. Myslíte, že se mohl do motoru tudy dostávat vzduch a následně lambdy vyhodnotili špatné dávkování? No, každopádně jsem rád, že je opět vše OK /snad/. Chtěl bych všem poděkovat za pomoc při řešení závady.

Ahoj,
tak jsem zjistil, že mi taky záhadně nesvítila kontrolka check při startu, tak jsem ju zapojil.Vyměnil jsem vlnovec(byl prasklej) a po 30km se rožla potvora kontrolka a už nezhasla.Ještě zkusím překontrolovat těsnost výfuku po 2 lamdu. Ale zajimavý, že mi taky prosakuje olej přes těsnění víka ventilů, tak jsem se chtěl zeptat jestli to bylo vážně tím?Vůbec nechápu, jakou to má spojitost?Díky za každou radu Ahoj

Jinak auto jede docela normálně, ne že by to nějak jelo nic moc, ale docela bez problémů, žádný škubání.Nevíte někdo co by to mohlo být? díky
Hyundai Accent r.v.2000, 1,3 12V
Reklama
 

Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: Check engine

Příspěvek od Burža »

Napichni si to u nekoho na diagnostiku co to bude hlasit, takhle se to tezko hada.
Accent 1,3 63kw 2004
Majklh
*
Příspěvky: 28
Registrován: 22 črc 2010, 10:57

Re: Check engine

Příspěvek od Majklh »

Burža píše:Napichni si to u nekoho na diagnostiku co to bude hlasit, takhle se to tezko hada.
OK už to mám domluvený s kamošem, že ju vezme do prace, tak snad to přečte něco. Pak se ozvu zatím díky
Hyundai Accent r.v.2000, 1,3 12V
Majklh
*
Příspěvky: 28
Registrován: 22 črc 2010, 10:57

Re: Check engine

Příspěvek od Majklh »

Zdravím,
tak mi to dnes kámoš napíchl na diagnostiku a hodilo mu to chyby: P1128 řada válců 1 chudá směs ; P1123 řada válců 1 bohatá směs. Nevíte někdo náhodou co by to mohlo být?Ten kod P1123 nevíte co to přesně je?Říkal taky, že to tam pak ukazovalo chybu na těch lamdách chudá směs a nějaká špatná komunikace mezi oběma lamdama. takže žeprej něco s těma lamdama,nesetkali jste se někdo s tím? Měnili jsme vlnovec, tak se zkusím podívat, jestli to ještě někde nemůže profukovat a pak dám vědět. Zatím budu rád za každou radu.Prosím pomozte Díky moc :hyu: #-o
Hyundai Accent r.v.2000, 1,3 12V
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: Check engine

Příspěvek od Burža »

Tady jsem se dival na ty kody a je zde trochu jiny popis.
http://www.freeautomechanic.com/diagnos ... des11.html

Mrkni do teto diskuse, tam ale pomohla vymena vlnovce - mas ho dobre zavareny?
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 0&start=75

Na diagnostice (pokud umi realne mereni) jsou videt i udaje z lambda sond, nekoukals na ne?
Zkus proverit kabely u obou lambda sond.
Accent 1,3 63kw 2004
Majklh
*
Příspěvky: 28
Registrován: 22 črc 2010, 10:57

Re: Check engine

Příspěvek od Majklh »

No vlnovec by měl být snad dobře zavařenej, i když kamoš co to vařil říkal, že se to blbě vařilo, když byl vejfuk na autě. Každopádně tomu dávám velkou šanci, hned jak budu mít chvílu to zkontroluju, jestli to někde neuníká.Jo na těch lamdách bylo vidět napětí(něco kolem 1,42..) a pak u té první nějaký procenta(myslím, že tam bylo 14 nebo tak nějak) to bude něco o té směsi(asi chudá).No takže podle těch dvou kódů P1123(bohatá směs) a P1128(chudá směs) z toho odkazu to tak i v překladu odpovídá, se ty lamdy nemůžou domluvit, jestli dat chudou nebo bohatou směs,že?Tak nějak mi to vysvětloval ten kamoš co to napojil.A ještě tam byla potom jako napsaná nějaká chyba(bez čísla) o katalyzátoru, že moc nefunguje asi.Tak mi poradil,ať to rozdělám a podívám se do něj.To taky udělám a podívám se na těsnost potrubí.Snad to nebudou lambdy.Ale kamoš říkal, že se dají použít(asi) i z felicie(700Kč), pokud by měly stejný napětí a počet drátů,konektor co myslíte?Díky moc za odkaz na kódy, je to užitečný. :wink:
Hyundai Accent r.v.2000, 1,3 12V
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: Check engine

Příspěvek od Burža »

Tezko rict. Zjisti jestli si to nekde neprisava vzduch (v okoli vlnovce) a pokud ne, tak pak se pust do tech lambda sond. Katalyzator bych videl az jako posledni moznost - spis je pouze zmateny z te chude nebo bohate smesi. Zvukove je to v pohode? pokud by tam byla nekde netesnost, tak by to mohlo byt slyset.
Accent 1,3 63kw 2004
Uživatelský avatar
tomexion
*
Příspěvky: 54
Registrován: 25 srp 2006, 20:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Check engine

Příspěvek od tomexion »

Ahojte,
já mám s tímhle problém docela opačný.
Před nějakou dobou, se auto začalo dusit, snižovat otáčky atd.. - takze se odpojila lambda sonda u motoru.. check engine sviti, auto ale jezdilo pul roku v pohode.
-------------------------
Problem nastava v poslednich dnech za jizdy - vzdy tak po 8 km (ukazatel teploty vody hlasi, ze uz tam je 90*C) a za vyssi vlhkosti (dest), kdy, ackoliv je lambda sonda stale odpojena, check-engine zhasne a motor zacne skubat, snizovat utacky, dusit se az chcipne. Kdyz to pak nastartuju, tak volnobeh se protaci normalne az ke 4 tis ot/min, ale v kdyz se rozjedu, tak se zas dusi.. Po blize nezpecifikovane dobe 5-10 min neutralu se opet rosviti Check-engine a uz to jede normalne.

Dnes se mi jeste stalo uz za "normalni" jizdy (s CH-E) po 30min (60km) , ze jsem se zaradil za auto, za kterym silne odstrikovala voda - a auto se zas zacalo dusit i s check enginem... ?

Napada vas neco?
Accent 1,5 16V 73KW rv.97
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Check engine

Příspěvek od myšák 80 »

co zkusit diagnostiku?
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
tomexion
*
Příspěvky: 54
Registrován: 25 srp 2006, 20:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Check engine

Příspěvek od tomexion »

myšák 80 píše:co zkusit diagnostiku?
tu samozrejme zkusim, ale mam obavu, ze se servis bude snazit opravit i puvodni problem s odpojenou lambdou, coz sice nebude na skodu, ale nechci do toho vrazet zase 10tis, kdyz auto ma hodnotu ani ne 20 tis..
Accent 1,5 16V 73KW rv.97
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Check engine

Příspěvek od myšák 80 »

psal jsem ti SZ, diagnostiku můžeme udělat sami bez servisu a zadarmo (za pivo :mrgreen: )
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
whoode
**
Příspěvky: 186
Registrován: 17 zář 2010, 21:41

Re: Check engine

Příspěvek od whoode »

zdravim, neexistuje nejaky tzv, vyblikani chyb? u nekterych motorek to tak je, propoji se dva draty na Ř.j a podle blinakni kontrolky palubnich pristroju se podle navodu najde chyba
Hyundai Accent r.v. 2002 1,3litru 63kw
TomSQ
**
Příspěvky: 110
Registrován: 15 lis 2009, 12:38
Bydliště: Martin, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Check engine

Příspěvek od TomSQ »

Hyundai Accent 1.5 12V 1997
Uživatelský avatar
tomexion
*
Příspěvky: 54
Registrován: 25 srp 2006, 20:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Check engine

Příspěvek od tomexion »

ahojte - krasne - konecne neco funguje (vyblikavani)
3128 - Heated O2 sensor
4151 - Air/fuel ratio
4153 - Air/fuel ratio - Air/Fuel leaking or injector clogging
---
prekladu rozumim, ale vyznamu uz ne :) O2 sensor = to je lambda sonda nebo neco jeste jineho?
no a muj problem jakoby neni to, ze CHE sviti => problem mi nastava kdyz to za deste zhasne - pak se motor zacne dusit..
Accent 1,5 16V 73KW rv.97
Majklh
*
Příspěvky: 28
Registrován: 22 črc 2010, 10:57

Re: Check engine

Příspěvek od Majklh »

Burža píše:Tezko rict. Zjisti jestli si to nekde neprisava vzduch (v okoli vlnovce) a pokud ne, tak pak se pust do tech lambda sond. Katalyzator bych videl az jako posledni moznost - spis je pouze zmateny z te chude nebo bohate smesi. Zvukove je to v pohode? pokud by tam byla nekde netesnost, tak by to mohlo byt slyset.
Zdravím,
tak po delší době opět potřebuju poradit pořád s tou zas*anou check engine:(Vlnovec jsme s kámošem zavařili,trochu profukoval a těsnění pod víkem ventilů dotáhl.Je možný,že i kdyby u toho vlnovce byla sebemenší dírka,že by to rozsvítilo check engine a hlasilo chudou směs?Teď po tom zavaření už to nikde vypadá neprofukuje.Prosím nenapadá vás někoho co by to mohlo být?Rozsvítí se kontrolka(po odpojení baterky) vždycky až po cca 70km.Měl jsem to napíchlý,viz výše a ty chyby vesměs chudá směs a něco s katem.Ale to bylo napíchlý na diagnostiku VAG(pro VW),ale chtělo by to asi napíchnout na originál hyundai nemáte někdo nebo nevíte, kde to zkusit nechat napíchnout? Díky moc za každou radu.
Hyundai Accent r.v.2000, 1,3 12V
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“