Motorky ostríkovačů

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Happy-Gilmore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 24 bře 2010, 05:22
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Motorky ostríkovačů

Příspěvek od Happy-Gilmore »

Zdravím Vás,
prosím Vás, kde najdu motorky od ostřikovačů?
Nefungujou mi ostřikovače jak na předním tak i na zadním skle. Myslel jsem si, že mám trysky zamrzlé, ale jak zkusím ostríkat sklo, tak motorky nevydávají žádné zvuky, tak je možné, že mi zamrzly :-/ Nebo máte nějaký jiný nápad, kde by mohla být chyba?
Předem dík za odpověď
Reklama
 

Uživatelský avatar
espire
*
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2010, 14:46
Bydliště: Ostrava

Re: Motorky ostríkovačů

Příspěvek od espire »

Pojistky jsou ok ?

k motorkum se dostanes tak ze sundas prave predni kolo sundas, ten plastovy pobeh je uchyceny dole myslim ze 3mi srouby jinak je to uchycene na takove plastove cvoky - uprostred to ma takovy kolicek na ktery kdyz treba sroubovakem zatlacis tak vjede jakoby dovnitr a vyskoci - bacha snadno se daj ztratit! takhle to vycvakas sundas podbeh a uvidis motorky na nadrzce. Ja jsem mel ty motorky oba dva zarezle to bude zrejme i tvuj pripad ale lepsi je zkusit promerit napajeni motorku jestli neni chyba v elektrice. Jinak jestli se nebojis vetsi akce muzes odsroubovat nadrzku ostrikovacu vytahnout motorky a vykuchat vycistit a slozit zpatky. Je to celkem narocne je to titerna prace a jde o nervy :mrgreen: ale kdyz jsi sikovny tak to zvladnes :wink: kdyz budes vyndavat ty motorky tak se zrejme poskodi i tesneni co je kolem nich s tim je taky problem ho sehnat ja jsem tam nacpal jakesi dve tesneni ktere jsem koupil v nahradnich dilech pro skodovky a uz cca pul roku spokojene strikam :mrgreen:
Hyundai Accent 1.5 (65kW) r.v. 97 5dveřko žluté :-)
Happy-Gilmore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 24 bře 2010, 05:22
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky ostríkovačů

Příspěvek od Happy-Gilmore »

Super dík moc, zítra hned zkusím, protože umývat okna sněhem mě fakt nebaví :-D
Zkusím mrknout na pojistku a pak sundat ten podběh. Já jsem spíš na diody a podobné věci šikovný, takže asi rozmontovávat motorky nebudu :-D
Ale i tak moc děkuji
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky ostríkovačů

Příspěvek od J4cker »

minlou zimu mi jeli bez problemu, letos porad zamrzaji. Rovnou doporucim, bafni fén a profoukej oba dva motorky a pojedou ti. Uz jsem to delal dvakrat a to tam mam 100% neredenou nemrzku. Toz nechapu co se deje. Pouzival jsem ji i minuly rok.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Motorky ostríkovačů

Příspěvek od alarm »

J4cker:
toto sú prvé príznaky toho, že ti ruplo tesnenie v motorčeku.Motorček je zaliaty vodou, síce funguje, ale nie na dlho. Je totiž zaliaty čistou vodou, nie nemrznúcou zmesou. Tá nemrzka sa tam už ako nemá dostať, priestor už je vyplnený, a preto pomáha teplovzduška....

Lepil som to po rozobraní takým modrým sarajtom z WURTH-u, ak je moja diagnóza správna, za chvílu ti motorček zhorí, budeš ho musieť prevíjať-zakúsne sa tam ložisko, lebo stator je ocelový a hrdza, ktorá tam vznikne zaplní priestor medzi rotorom a statorom. Jednosmerný motor ťahá až do zhorenia....
pár som ich opravoval, včetne prevíjania...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Motorky ostríkovačů

Příspěvek od Engineer »

Otázka: neviem aký máš Accent ale 2000-2005 nemá náhodou jeden motorček na ostrekovanie aj na predok aj na zadok? len tak mimochodom!
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky ostríkovačů

Příspěvek od J4cker »

alarm píše:J4cker:
toto sú prvé príznaky toho, že ti ruplo tesnenie v motorčeku.Motorček je zaliaty vodou, síce funguje, ale nie na dlho. Je totiž zaliaty čistou vodou, nie nemrznúcou zmesou. Tá nemrzka sa tam už ako nemá dostať, priestor už je vyplnený, a preto pomáha teplovzduška....

Lepil som to po rozobraní takým modrým sarajtom z WURTH-u, ak je moja diagnóza správna, za chvílu ti motorček zhorí, budeš ho musieť prevíjať-zakúsne sa tam ložisko, lebo stator je ocelový a hrdza, ktorá tam vznikne zaplní priestor medzi rotorom a statorom. Jednosmerný motor ťahá až do zhorenia....
pár som ich opravoval, včetne prevíjania...

Tak to presne sedi s tim zalitim, protoze kapalina pak byla rozmrazena az na dno a motorky ani necvrnkli. Kdyz jsem primo je zahral tak jelo. Supr, tak dalsi investice. Diky za podrobne info ;-) Jednou uz jsem ten motorek kuchnuty mel :-D
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Motorky ostríkovačů

Příspěvek od alarm »

neber to na 100%...je to len "pracovná teória" :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Happy-Gilmore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 24 bře 2010, 05:22
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky ostríkovačů

Příspěvek od Happy-Gilmore »

bohužel pracovní doba mi nedovolila, abych se dostal k těm motorkům, ale teďka jak u nás jeden den byo teplo, tak motorky roztály a už normálně fungovali. Takže mám strach, abych neměl taky těsnění v háji :-/
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Motorky ostríkovačů

Příspěvek od alarm »

Čo sa týka motorčekov, asi by som sa pri takom stave ,ako opisujete vybodol na opravy a pokúsil sa zohnať tie, čo boli mimo nádržku .napr. Lada a vymenil to aj s nádržkou. Moc si to už nepamätám, ale tie sa tuším dali opravovať( cca dva, som rozchodil)Ako hlavná výhoda tejto konštrukcie je fakt, že aj keď pracovné tlaky sú rovnaké- na prerazenie tesnenia, z tohoto motorčeka aspom teoreticky voda "vykvapká" (aj keď uznávam, že je to technickyý nezmysel), je k tomu lepší prístup.Nevýhoda je neskoršia reakcia na stlačenie gombíka= sacia výška=spadnutie vody.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“