Brzdy - plovoucí třmen

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

kokroff píše:No to je bohuzel pravda. Jeste ze existuji sikovne ceske, i slovenske rucicky ktere si dokazi poradit. Pristi tyden to dam vyrobit, tak dam vedet jak se to (ne)podarilo :wink:
tak to sa nekonecne tesim, co vymyslis, potom to nepatentuj nech za to nemusim vela platit :-D
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Reklama
 

Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Cau Sloto, muzes prosim Te zmerit prumer futra i tech pistku, meril jsem vsech 6 co mam, Dastin mi poslal i jeho trmen, vsechny maji shodne vuli 0,2mm. Navic jsem dneska mluvil s Ivanem a ten mi rekl ze tam vule ma byt, a zni to rozumne bych rekl, kvuli tomu aby se ten trmen nezasekl. Ja myslim ze to je pravda, vuli to mit ma. Jeste mam objednane na prodejnu autodilu nove pistky a chceme na tom taky zmerit prumer, nakolik se to lisi od tech mych. Navic jsem zkousel vuli trmenu vepredu, je to stejne, tudiz zacinam mit pocit ze toto neni to moje bouchani :? A uz jsem si myslel ze jsem na to konecne prisel....
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

kokroff píše:Cau Sloto, muzes prosim Te zmerit prumer futra i tech pistku, meril jsem vsech 6 co mam,
no, ja viem 100% ze mne to robi ta vola, ked som osahaval vsetky strmene tak vola bola, to si opisal spravne /ulozenie je volne, nie s presahom :-)/ ale ta moja nestatsna brzda ho mala podstatne vacsi, ako som pisal vyssie, samotny skoleny H technik mi to potvrdil ked to videl....

kazdopadne ASAP ocakavam balik z ciech, nakoniec som donata ukecal a dal mi ten drziak lacnejsi, / mal som niekde doma zapatrosene 500kilo, vasu Bozenku Nemcovu/ tak som ho razom minul. Samozrejme ze kalkulujem s tym ze to moze byt rovnako alebo priblizne alebo vobec vyplieskane. Kazdopadne ked to pride zmeram aj diery a aj kolicky, lebo tie mi posiela tiez ako som si vsimol na fotke z mailu...... Ospravedlnujem sa vsak ze v dohladnej dobe nemozem zmerat inkriminovany objekt, nakolko nenam cas a ani prostriedky to zrealizovat, ale slubujem ze dodam rozmery z vrakoveho ND a casom ked sa dostanem k vymene cca 2 tyzdne dodam aj z povodneho dielu

tak zatim, dovi dopo....
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

ahoj, no to az tak nevadi ze to bude dele. Samozrejme muzes tam mit vetsi vuli nez na ostatnich, to je jasne. Ja cekam jeste jestli prijdou nove pistky pro zmereni prumeru, potom bude jasne nakolik jsou opotrebovane ty puvodni. Jinak, ty mas J2 ze, stejny model jako mam ja. Jedu na SK pristi tyden, tak jestli to nevyresim to bude zase jako cesta vlakem po tech cestach :?
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

kokroff píše:ahoj, no to az tak nevadi ze to bude dele. Samozrejme muzes tam mit vetsi vuli nez na ostatnich, to je jasne. Ja cekam jeste jestli prijdou nove pistky pro zmereni prumeru, potom bude jasne nakolik jsou opotrebovane ty puvodni. Jinak, ty mas J2 ze, stejny model jako mam ja. Jedu na SK pristi tyden, tak jestli to nevyresim to bude zase jako cesta vlakem po tech cestach :?
ja mam J1
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: Brzdy - plovoucí třmen

Příspěvek od Jam »

Čus, mohli byste mi zmeřit pokud to máte někdo venku, jakej průměr mají ty pístky a pokud jste to někdo sdělával tak i ty zářezy, co v nich jsou ty plastový kroužky?
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - plovoucí třmen

Příspěvek od kokroff »

Jestli se k tomu zitra dostanu tak ti to zmerim, ale ten vetsi prumer byl se mi zda 9,89 nebo 9,82. Mensi nevim, zmerim snad zitra.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - plovoucí třmen

Příspěvek od kokroff »

Mno panove, tak vas nepotesim, vypada to ze to necham bouchat dal. Po rozebrani se to pravda trochu zlepsilo, pouzil jsem ten
drzak trmene z jineho auta a prohodil pistky. Po zmereni novych pistku jsem zjistil ze nejsou vubec opotrebovane, vule tedy
musi byt primo v tom futru, a do toho se mi uz frezovat nechce. Je to nemile, ale vypada to ze jedine 100% reseni je koupit
nove trmeny, a do toho uz nejdu, radeji to necham bouchat :( . Do auta ktere se uz ani neda prodat pac ceny sly strasne dolu, nema
cenu investovat 30% jeho hodnoty...Holt bude jezdit dokud nedojezdi.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - plovoucí třmen

Příspěvek od sloto »

kokroff píše:Mno panove, tak vas nepotesim, vypada to ze to necham bouchat dal. Po rozebrani se to pravda trochu zlepsilo, pouzil jsem ten
drzak trmene z jineho auta a prohodil pistky. Po zmereni novych pistku jsem zjistil ze nejsou vubec opotrebovane, vule tedy
musi byt primo v tom futru, a do toho se mi uz frezovat nechce. Je to nemile, ale vypada to ze jedine 100% reseni je koupit
nove trmeny, a do toho uz nejdu, radeji to necham bouchat :( . Do auta ktere se uz ani neda prodat pac ceny sly strasne dolu, nema
cenu investovat 30% jeho hodnoty...Holt bude jezdit dokud nedojezdi.

skus dat 300CZK od Donata ako ja, to ta nebude trapit ked to bude mat volu, aspon si povies ze si pre to urobil vsetko co sa da...

musim sa priznat ze mam tie futra uz mesiac doma, ale cakam este aj ne tehlici, ponevac som zistil ze mi tecie okolo piestiku stava, tak mi neostava nic ine iba to cele vymenit, lebo ako som sa bavil s kompetentnymi, moze byt kludne rosypany valcek a tesnenia motu byt v poriadku...


cize dam vediet ako som pochodil az ked budem mat celu sadu doma
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - plovoucí třmen

Příspěvek od kokroff »

No premyslel jsem nad tim, ale jeste jak jsem to tam daval zpet, zjistil jsem ze se mi z LZ kola ozyva
zvuk, jako kdyz dre deska o kotouc, musim se na to vyhledove podivat, vsechno jsem kontroloval,
rozebiral ale nic jsem nevidel...To jsi to jeste nevymenil, ja uz bych to urcite vyzkousel mit to doma :)
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - plovoucí třmen

Příspěvek od sloto »

Chcem sa opytat skusenejsich na jednu vec.
Vymenil som kotuce aj platnicky vzadu na oboch stranach, od vtedy mi pribrzduje lave koleso....
myslel som si ze som malo zatiahol valcek do strmena, tak som to bol dnes dorobit. skusobne som zabrzdil a ked som siel pretocil koleso, opat mi to slo tazsie, tak som skusil vyskrutkovat valcek az co to dalo, lebo som si myslel ze je hrdzavy, ale nebol.
Zarazilo ma vsak ze, na 2 az 3 otocky vysiel komplet cely valcek von (nie upne, to by som si narobil potom roboty), ked som ho vsak daval naspat tocil som to ako Barbar Conan koleso. snad na 15 otociek som ho uplne zatiahol aby som strmen mohl nasadit na platnicky, po pribrzdeni sa to opakovalo, akoby ostaval vysiet.

Co by to podla vas mohlo byt, resp. ako to odstranit?
Vdaka vopred Stastne a Vesele
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“