Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

348002 a 348007 jsou stejné tlumiče, akorát se liší číselným označením, aby se rozlišilo jejich použití pro dva "různé" automobily (Hyundai Accent a KIA Rio II). Lze je tedy vzájemně zaměnit bez jakýchkoliv problémů a následků :!:

to dudu: Asi máte na Slovensku schopnější dealery :wink:, když se už u vás objevily tlumiče s dvojkou na konci. S těmi tlumiči SACHS na předek též počítám, pokud se ty od KYB do konce dubna neobjeví na trhu.

to tombas: Když jsem měl auto nové, tak jsem si také myslel, že se mne problém s tlumiči netýká. Bylo ticho, nic se "nedělo". Po nějakém čase jsem zjistil, že jsem se hluboce mýlil. Podle testu i teď pracují normálně a přitom normálně nepracují. Už si toho všimnul i můj polohluchý kolega, kterého vozím do práce. Nicméně můžeš mít už nějakou lepší sérii tlumičů, ale já už originálům nevěřím......
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Gandalf »

A může tu někdo, pokud možno "odborně", posoudit, zda origo-klepající tlumiče mají nějaký negativní dopad na další mechanismy podvozku nebo jde jen o nepříjemný zvukový efekt bez dalších závažných důsledků?
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Gandalf : Negativní účinek na podvozkové komponenty to určitě má, hlavně v zimním období, kdy tlumič vlivem chladu nepracuje delší dobu, jak by měl .... ale hlavně to má vliv na bezpečnost :!: obzvlášť pro ty, co jezdí plně naložení ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

OK, takže mě to nejspíš dříve nebo později taky čeká. No co se dá dělat.
Jen mi vrtá hlavou, jestli tyto problémy mají opravdu všechny kusy , kterých se po světě prodaly stovky tisíc :-k
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

tombas : Paradoxně všichni tyhle klepací ( u mě jen v zimě ) potíže nemají ..... tuším, že Mexičan, Martun a snad ještě někdo, má podvozek tichej :-k ale zbytek klepeme o stošest ... :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Mexican »

no ako som pisal, mozno to bucha ale asi som hluchy. Ono mne aj tie tlmice celkom ujdu, resp nic nezvycajmneho proti inym autam. Okay, neberiem C5, tam je to pruzenie uplne niekde inde. Pruzenie a prepruzovanie je podla mna v norme. Horsie je to niekedy v prudkej zakrute a jame, vtedy auto vyrazne zneistie, ale to je dane skor konstrukciou zadnej napravy. Verim ze vymeny tlmicov sa na accente uz nedozijem
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

[-o< HURÁ... [-o< Přední tlumiče od Kayaby objednány u Zdenka za velmi sympatických 4.165,-Kč :D/ :D/ :D/
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

Tak to gratulace - nezapomeň po výměně poreferovat...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martun »

No tak sláva! =D> Tak tos udělal radost asi hodně lidem :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Rokolo : Tak konečně dobrá zpráva :!: zlatý japonci, konečně snad už bude klepání odzvoníno [-o< teď už jen přežít do jara, válet se v lednu pod autem se mi nechce .. a to zase vyhrožujou sněžením a mrazem .. :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od David C3 »

Tak to je dobrá zpráva... jak poznam že jsou špatné? kde mají nějaký tester tlumiču na stk?
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

David C3:
test tlumičů Ti udělají třeba tady:
http://www.contitrade.cz/pobocky/zlinsk ... o-206.html
... ale myslím, že tu kluci psali, že test je OK i při mizerných tlumičích...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

cert píše:Tak to gratulace - nezapomeň po výměně poreferovat...
To určitě nezapomenu, ale chystám se na to až v dubnu či květnu...jak píše Vilda, až bude to sladké teploučko :roll: Ještě budu měnit stabilizátory (ten jeden je takový divně vykloubený už od začátku) a taky jsem si na podzim všimnul, že levý silentblok byl v jednom místě nepatrně odchlíplý. To bych chtěl vyřešit na záruku a tak se zatím do toho nebudu hrabat....

Už teď se dá s naprostou jistotou říci, že vymizne veškeré vrzání, křoupání, skřípění......které se teď někdy projevuje už i při vyšší rychlosti, než je jen popojíždění po parkovišti. Jízdní vlastnosti si budu muset odzkoušet sám, ale v žádném případě nebudou horší než se současnými tlumiči. Mluvil jsem s pár lidmi a hlavně četl hodně přísvěků od těch, co už jezdí dávno na jiných tlumičích a to nejenom od Sachsu a Kayaby. Fantastickým testerem pro podvozkovou část je Rusko a Ukrajina. Nikdy bych neřekl, že jsou nám tak v určitých vlastnostech "podobní" :lol: Asi mají také ještě v krvi to známé pořekadlo "UROB SI SÁM" :wink:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

David C3 píše:Tak to je dobrá zpráva... jak poznam že jsou špatné? kde mají nějaký tester tlumiču na stk?
Víš já po několikaletých zkušenostech s testem tlumičů (různé akce hlavně v 90letech) si myslím, že vlastní test je v "podstatě na nic", protože tlumič má životnost v nějakém rozmezí, což ti právě vždy ten test ukáže, že ještě můžeš jezdit, že je to výborný a nebo v ucházejícím stavu a nebo ti obchodník naznačí, že by jsi už je mohl vyměnit, ale že nic se nestane, když budeš ještě chvíli jezdit atd. Tohle ti prostě vždy ukáže výsledek testu. No a pokud je už tlumič po smrti (vyteklý nebo šíleně bouchá), tak auto plave, chová se divně a to většina řidičů pozná i bez testu.

Je to pouze můj osobní názor a případným testem tlumičů vůbec nic nezkazíš, zvlášť když to stojí pár korun....cca 150,-Kč

P.S. Pro mne jsou stávající tlumiče špatné už jenom proto, že je slyším a tak k nim ztrácím důvěru....a hlavně :!: ten zvuk mi hrozně drásá nervy :evil: :D
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Hurááááá ... dneska objednány všechny čtyři tlumiče od Kayaby :D/ sakra, to bude poježděníčko .... :wink: hned jak se oteplí, tak je tam valim ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“