priserny smrad

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

priserny smrad

Příspěvek od behe »

Ahojte,

objavil sa mi problem. Je to stiplavy a zaludok obracajuci smrad podobny tomu, ktory si mozno pamatate zo starych autobusov - taky ten ktory bolo citit vnutri a vsetkym bolo z toho zle. Nie su to vyfukove plyny, ale evidentne sa nieco pripeka alebo co. Pritom je zaujimave ze:
1. Vchadza to dnu cez ventilator (aj bez klimy), ked nezapnem ventilator, je to v pohode.
2. Smrdi iba ked je motor zohriaty, pri studenom nic.
3. Smrdi to len ked stojim (napr. na cervenu), pri pohybe auta nic - asi ten prud vzduchu zvonku je vtedy silnejsi.

Co to moze byt? Presiel som s tym uz vyse 500 km, ziaden iny problem neregistrujem.
Objavilo sa to tesne po tom, ako bolo auto v servise, kde menili sviecky, olej a chladiacu kvapalinu. Iste to nejak suvisi s tymto procesom. Jedine co som si vsimol, ze okolo hrdla kade sa leje novy olej (na motore) su mastne flaky, zrejme pri nalievani trochu pokickalo.
Moze to byt tym, ze tie zvysky oleja na motore sa po jeho zahriati pripekaju a z toho ide ten smrad? Alebo je to nieco ine? A co s tym? Zmizne to samo alebo nie?
Matrix Premium 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: priserny smrad

Příspěvek od XMira »

Taky bych se přikláněl k tomu, co píšeš. Bude se někde pálit olej. Když jedeš, vzduch smrad odfoukne pod auto, ale když stojíš, stoupá k sání vzduchu. Myslím, že to zmizí samo. Bude to chtít pořádně "vypálit" 8)
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: priserny smrad

Příspěvek od behe »

XMira píše:Bude to chtít pořádně "vypálit" 8)
Cerva v tele vypalovat viem, ale olej z motora ma neucili :)
Matrix Premium 1.6
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: priserny smrad

Příspěvek od FISHkaa »

já bych zkusil vyměnit vzduchové filtry = třeba jim tam něco nateklo #-o
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: priserny smrad

Příspěvek od Richard555 »

No mě kdysi u feldy odešel diodovej můstek alternátoru a měl jsem v síti skoro 20 V no a baterka se vesele vařila a taky smrděla..... ale mělo to i svá pozitiva, moc hezky to večer svítilo :-D přeměř si napětí na baterce, rychlé jednoduché a pokud tam budeš mít kolem 14,4 V máš jistotu že je vše OK
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: priserny smrad

Příspěvek od XMira »

Richard555 píše:No mě kdysi u feldy odešel diodovej můstek alternátoru a měl jsem v síti skoro 20 V no a baterka se vesele vařila a taky smrděla..... ale mělo to i svá pozitiva, moc hezky to večer svítilo :-D přeměř si napětí na baterce, rychlé jednoduché a pokud tam budeš mít kolem 14,4 V máš jistotu že je vše OK
To se kdysi stalo mýmu otci. Zprávy v rádiu dávali už za deset celá. :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: priserny smrad

Příspěvek od kabin »

stačí když po chvíli jízdy natu baterku šáhneš pokud bude přebíjená bude značně teplá
Matrix 1.5 CRDi VGT
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: priserny smrad

Příspěvek od behe »

Baterka je v pohode, myslim ze to nie je ona. Je to smrad ako zo starych ikarusov alebo aj z inych zle nastavenych dieselov.
Matrix Premium 1.6
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Re: priserny smrad

Příspěvek od kaartr »

nejspíš Ti pobryndali olejem motor, časem to přejde
1.5CRDI (98kW)
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: priserny smrad

Příspěvek od behe »

Motor bol viditelne pobrindany. A naozaj, preslo to. V sobotu este sa nedalo zapnut ventilaciu, v nedelu uz smrad klesol na 20 percent a dneska nic.
Takze zhrniem skusenost - 1. olejove skvrny na motore sposobuju smrad a treba na dbat na cistotu.
2. Ak sa predsa motor zabrinda, cca. za 10 dni sa to vypecie.
Matrix Premium 1.6
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: priserny smrad

Příspěvek od kabin »

vítej mezi dislaky :D =D> :D
Matrix 1.5 CRDi VGT
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: priserny smrad

Příspěvek od behe »

kabin píše:vítej mezi dislaky :D =D> :D
:roll: #-o :-k [-X

Vôňa benzínu je vôňa benzínu...
Matrix Premium 1.6
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Re: priserny smrad

Příspěvek od postai »

Ahojte mám taky smrádkový typ , sice jste to asi rozštípli. Ale mě se dostaly do auta myši ,prostě na mrtvici ,a pozor víte kudy se tam dostaly ??Z motoru , když odstraníte plasty za motorem před předním oknem ,je tam přepážka mezi motorem a kabinou ,tudy je nasáván čerstvý vzduch do ventilace jsou tam díry jako kráva ,bez jakékoli ochrany prostrčíte tam ruku a mezi motorem jsou taky mezery že se ty mrchy protáhnou, a za těmi dírami je kabinový filtr, to je ten co pracně vytahujete ,když vyklopíte schránku před spolujezdcem.Udělaly si mi hnízdo přímo ve filtru rozžvýkaly ho na s...... ,ještě že můj Matrix neodpočívá denně víc než 20 hodin to bych tam měl asi i mladé taky to pěkně smrdělo ,od té doby mám na tom profilu našroubovanou drátěnku.Kdo má garáž udělanou ze stodoly tak vřele tu drátěnku doporučuji. Ivan :P
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“