Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Jirka B.
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2010, 18:13
Bydliště: Brno

Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od Jirka B. »

Vlastním i30, objem 1396 cm3. Rok výroby 2010. Najeto cca 2200Km.
Překvapuje mne velká spotřeba benzínu. Ta činí 10L/100Km. Je sice fakt, že jezdím převážně v městském provozu, ale i tak mi to připadá strašně moc. Při koupi auta mi sice prodejce sdělil, abych počítal zpočátku se spotřebou 10L/100Km... Také mě překvapuje chování motoru, že při vyřazení na neutrál ještě tzv. dobíhá a spaluje palivo... Má to určitě také vliv na spotřebu... Konzultoval jsem to se servisem. Tam mi sdělili, že je to normální a že to jinak neseřizují.
Dřív jsem měl Favorita a jezdil jsem za 7L/100Km v městském provozu. Kamarád mi říkal, abych odřazoval na i30-ce na neutrál co nejméně, že je to tím, že jezdím co nejvíce na neutrál. Jezdím tak, že při jízdě (z kopce, při dojezdu na křižovatku na červenou a jak to jen jde) vyřazuji rychlost na neutrál.
Odborníci poraďte má jízda na "neutrál" za následek větší spotřebu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od adam221 »

Ano ma jazda na neutral vyssiu spotrebu ako jazda na rychlostnom stupni s pustenym plynom.. Rozdiel karburator - vstrek.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Jirka B.
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2010, 18:13
Bydliště: Brno

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od Jirka B. »

Takže je to způsobem jízdy...
Děkuji za odpověď adam221.
Zaměřím se na to a budu sledovat spotřebu...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od Hardcam »

Je to nesmysl, jakykoliv nastartovany motor musi mit alespon nejaky odber paliva, jinak chcipne. Nekdo dokonce tvrdi, ze do 1500 otacek neni spotreba vubec zadna, pote minimalni - 0,6 cca. Na neutral jezdim pomerne casto (4km denne na jednom useku) a spotrebu mam na urovni 1.4 (do 8 litru). Ale je potreba vedet, kdy to smysl ma (tedy ze na zarazenou rychlost dojedu do pozadovanyho mista) a kdy nema (tedy tzv. plachtit a dojet). Nevim, jestli znas uplne novy usek R7 nahopre u Chomutova, ale to je tak prudky kopec, ze i na zarazenou 5ku bez plynu ujedes minimalne 10-15km.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
atomion
*
Příspěvky: 98
Registrován: 18 úno 2011, 20:06
Bydliště: Cheb<->Ova

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od atomion »

Jak psal adam221 ... u starých aut s karburátorem se palivo směšovalo se sáním neustále a u vstřiků jde o to, že když například jedeš z kopce (nebo dojíždíš na křižovatku apod.), se zařazenou rychlostí, tak je motor poháněn od kol a vstřiky nevstřikují do prostoru motoru žádné palivo.
Hyundai i30 1.4 Patriot - Cashmere Brown - k prohlédnutí
Babulik
*
Příspěvky: 45
Registrován: 07 říj 2010, 11:47

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od Babulik »

Pri motoroch so vstrekovaním sa odporúča jazdiť čo najmenej na neutrál (len kvôli spotrebe). Na neutrál spotrebúva palivo stále, na voľnobeh, aby nezhasol. Počas jazdy pri zaradenej rýchlosti a ubratí plynu elektronika odpája prívod paliva do motora, aby sa valce preplachovali vzduchom a chladili výfuké plyny kvôli katalyzátoru. Deje sa to pri poklese otáčok na určitú hranicu, koľko presne neviem, tipujem okolo 1200 ot/min. Proste taký "spodný omezovač". Takže všetky dojazdy na križovatky a jazdy s kopca brzdiť motorom.
Pri starších karburátorových motoroch sa odporúča štýl jazdy presne opačný. Na neutrál sa šetrí palivo, pri brzdení motorom je spotreba vyššia, pretože mechanické čerpadlo dodáva palivo stále, podľa otáčok.
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od Carolco »

To Jirka B.
Vydrž.... Máš ještě hodně málo najeto,motor si ještě sedá a zvyká si na Tebe a Ty zas na něj. Někdo říká že tyhle motory jsou zajetý a sedlý až ve dvaceti tisících kilometrech. Nevím,kolik jsi toho najezdil v mrazech,ale já už měl kolem 17000 natočeno a spotřeba kolem 9,5 litrů. A to nejezdím jen město. Teď už to zas kleslo na sedm.... A rozhodně při sjíždění kopců nebo dojíždění ke křižovatce kvalt nevyhazovat,nechat klesat otáčky samozřejmě rozumě,ne to trápit... Ale to Ti snad dá cit.... Mám pocit že tady na foru někdo psal že dostal v autoškole pohlavek,když vyřadil a dojížděl bez kvaltu ke křižovatce.... Takže vydrž,určitě se spotřeba sníží.
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od alarm »

zatial sa mi najviac pozdáva "Hardcam"
ak je naštartovaný motor, nemôže (logicky) mať nulovú spotrebu, aj keď brzdím motorom.
Dalo by sa to vyskúšať...rozbehnúť auto dole kopcom, vypnúť klúčik(ale rýchlo zapnúť,-zamknutý volant :mrgreen: ),dať tam 5-ku a viesť sa.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od Hardcam »

alarm: uz vis, ze pri jizde do 2500 otacek tricitka odpojuje dva valce :D jsem rad, ze jsi me tvrzeni potvrdil, spis bych rad dukaz o tom , ze spotreba je skutecne nulova.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od maco »

ja zas slysel info z vicero stran, ze volnobezne otacky jsou pro tyhle motory vicemene to nejhorsi :)
s tou spotrebou, tezko rict nakolik verit PP ci Scangauge - ukazuje pri dojizdeni na neutral nejakou spotrebu, se zarazenou rychlosti ukazuje 0 :wink:
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od JoKo »

ked mas zaradenu rychlost a brzdis motorm, tak je spotreba 0.0l. mam to odsledovane na niekolkych autach {palubnu pocitac s okamzitou spotrebou} a odkonzultovane s niekolkymi mechanikmi {napriec znackami}. je to tak, ako pise babulik.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od Carolco »

Dva válce???? :shock: A který? Teda Harde to slyším prvně. I když u jednoho emerickýho auta se půlka válců připíná,jen když je potřeba,ale to je osmiválec... :mrgreen: Ale co si pamatuju ze školení pro mechniky tak motor při deceleraci dejme tomu od 5000 do 1500 otáček( to nejsou přesné hodnoty) jede chvilku normálně a pak hlavně kvůli tomu aby nešel nedokonale spálený benzín do katalyzátoru vstřiky vypíná. Třeba u mojí 206ky to bylo citelný škubnutí,když počítač ty vstřiky vypnul. A na spodní úrovni otáček vstřiky počítač zapíná,aby motor nezhas nebo nějak necukal...
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od vipe »

Carolko, JoKo, Babulik souhlas je to tak. Vypozorováno a odkoukáno.
Harde připoj si komp k autu za jízdy a pozoruj hodnoty.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od Hardcam »

Takze pokud bude mezi Prahou s Splitem 1300km dlouhy kopec, bude mi stacit pouze 0,2 litru na nastartovani auta, necham se strcit sousedem a ono to tam s nastartovanym motorem dojede? Hodinova spotreba taky zadna? Gratuluju, prave jste vymysleli perpetum mobile a rychle s tim na patentovej urad, nez vam tu teorii nekdo vyfoukne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká spotřeba benzínu-jízdou na volnoběh (neutrál)?

Příspěvek od 89majlo96 »

Hard : to s tym odpojovanim valcov myslis vazne, alebo si robis srandu ? A co sa tyka jazdy na rychlostny stupen bez plynu tak vtedy to naozaj nic nezerie. Proste motor sa pohybuje energiou od kolies. Potvrdene mechanikmi, instruktormi a aj na autach s aktualnou spotrebou ti ukaze 0,0. Dokonca aj stare baworaky ktore maju rucickove merace aktualnej spotreby spadnu na 0.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“