Klady a zápory ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
samosato
*
Příspěvky: 10
Registrován: 12 kvě 2011, 20:00
Bydliště: SK, Trnavský kraj

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od samosato »

Trochu to odľahčím:
Budete mi nadávať, keď založím samostatnú tému o tmavých fóliách na ix20? :lol:
Viem že je to tu x-krát rozoberaná téma, ale pri ix20 som to ešte nenašiel a veľmi by ma zaujímalo, ako takýto "light" tuning ix20 vyzerá v praxi.

Dnes si musím aj ja nasypať popol na hlavu.
Chcel som naštartovať a pri otočení kľúčikom mi všetko zhaslo (aj rádio). Po treťom pokuse ma chytila ľahká panika, keď v tom sa moja polovička opýtala "vyšľapol si spojku?" :lol:
ja že "jasné"... ale keď som sa oprel o ľavú nohu tak som zistil, že pekných pár cm tam ešte chýbalo...
Prečo musí Hyundai takto "brutálne" trestať nedostatočne vytlačenú spojku? Ja si už začal v duchu premietať, ako vytiahnuť nepojazdné auto z podzemných garáží... ](*,)
ix 20 1,4 Style Ice Blue
predtým: Renault Thalia 1,2 16V
Reklama
 

Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Ja osobne som zvyknutý na pred naštartovaním stlačiť spojku alebo brzdu, pretože som mal Megána, kde bolo štartovanie tlačidlom a tam dokým si nevyšľapol jedno alebo druhé si nenaštartoval...ja v tom celkom vidím plus, omylom otočíš kľúčom, alebo nejaký spolujazdec ( 12 ročný syn napr al. dcéra ) a už je nehoda. Pamätám si napr. jednu nehodu, dcéra jedného známeho počúvala v aute rádio a po čase jej zhaslo, tak išla otočiť kľúčom, aby sa jej znovu zapalo, samozrejme otočila tak, že auto jej hodilo do ďalšieho a bola nehoda. Takže má to svoje plus aspoň pre mňa a teda ja som na to zvyknutý, na to zošlapnutie pred naštartovaním :)
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od amaize »

páni :hyu: ix20 - káři , koukněte i sem a zahlasujte a schválně se mrkněte kolik lidiček z té spousty co nás tu je dalo svůj hlas
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
ixmartin
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 bře 2011, 14:44

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ixmartin »

Dneska jsem koukal zespodu na palubovku od místa řidiče u pedálů a není to vůbec nijak zakrytované. Všechny kabely, přístroje jsou vidět. Máte to taky? Docela se divím, že tam nic nedali.
Hyundai ix20 1.6/91 kW, 2011, ice blue
Hyundai Getz 1.3/60 kW, 2003, silver
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od koko »

ta spojka je docela dobrá věc :lol: (taková pojistka). Když mám danou 1, tak sešlápnu spojku, nastartuji a hned jedu, žádné kvedlání klackem mezi sedačkama. U i20 a ix35 tahle vychytávka není :cry: , ale stejně šlapu na spojku.
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

ixmartin píše:Dneska jsem koukal zespodu na palubovku od místa řidiče u pedálů a není to vůbec nijak zakrytované. Všechny kabely, přístroje jsou vidět. Máte to taky? Docela se divím, že tam nic nedali.
To som si nevšimol, musím si dnes ľahnúť pod volant a preskúmať to. Skôr mňa osobne serie, neviem, ako Vy, ale všimol som si veľmi nekvalitný plast priesvitný, ktorý je na budíkoch prístrojovky. Schválne, keď ho budete mať zaprášený, stačí z neho utrieť prach a hneď ho budete mať krásne dočáraný. Ten plast je nenormálny šmejd, podľa hrúbky bude asi max. 2 mm hrubý a strašne náchylný na dočáranie. Takže neviem, ako to bude vyzerať za pár rokov, ale po 2 týždňoch, čo mám auto a utrel som raz prach z toho to vyzerá naozaj pekne. No, čo už :(
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od airwaves »

Veškerý vzduch jde ko kabiny přes papírový filtr tak by se tam písek kerý to dočárá neměl dostat. Mám taky trošku zaprášenou palubovku ale to jsou mikroprachové vlákna textilu co je uvnitř čalounění a nebo co má posádka na sobě. Leda že by to byl prach z bot??? Utřel jsem palubovku a dočáraná není??? Uvidím příště ale zatím vše ok!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
ixmartin
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 bře 2011, 14:44

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ixmartin »

Taky mi chybí ten tmavý pruh na horní straně čelního okna. Nechápu to, takové blbosti a nemůžou to tam dát. V osm let starém Getzovi to mám.
Hyundai ix20 1.6/91 kW, 2011, ice blue
Hyundai Getz 1.3/60 kW, 2003, silver
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

airwaves píše:Veškerý vzduch jde ko kabiny přes papírový filtr tak by se tam písek kerý to dočárá neměl dostat. Mám taky trošku zaprášenou palubovku ale to jsou mikroprachové vlákna textilu co je uvnitř čalounění a nebo co má posádka na sobě. Leda že by to byl prach z bot??? Utřel jsem palubovku a dočáraná není??? Uvidím příště ale zatím vše ok!
Možno si to nahováram, že je to tak, ako som to písal, každopádne auto som kúpil keď malo 900 km, utrel som budíky a zostalo to také, ako som písal. Možno mi to dočárali oni, keď auto čistili a umývali pred mojím príchodom. Všetko je možné ! Ale samozrejme kašlať na to...
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Chlapi, otázka ! Ako sa Vám radia rýchlosti ? Ja mám nabehaných 1280 km, rýchlosti idú super, až na 2ku, tá mi občas ide trošku ako keby zasekávala cez zub, čiže mi trošku zadiera. Aké máte skúsenosti vy? Máte to isteé ? Môj svokor má tiež ix 20 a má nabehaných 1300 km a tiež mu tak zadrháva 1ka a tiež 2ka. Že by to bolo tým, že treba ešte stále radiť, aby to dobre sadlo a časom sa to ustáli ? Alebo si to len nahováram a treba doštelovať v Hyundai trošku to radenie rýchlosti a vyreklamovať to ... #-o
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od airwaves »

Při řazení 1 a 2 je třeba co nejméně tlačit na páku směrem doleva směrem ke zpátečce. Ono to svádí jako by po té levé straně se navést. Pokud je však tlak vlevo zbytečně větší, již se tlačí (překonává) na pojistný zub zpátečky. Tím dojde k pocitu jako by nekomfortního řezení. Možná i zadrhnutí. Je to ochrana před zařazením zpátečky kdy není zvednutá na páce pojistka. Já když hodně zatlačím vlevo nejde mě tam jednička. Řadit lehce rychle svižně a zbytečně netlačit jiným směrem než se má a vše půjde lehce. Je to celý plastový vehement jako u všech aut stejný. K převodovce vedou lana. Prohlédl jsem si celý mechanizmus řazení při montáži Constructu když byly demontované plasty okolo. Žádal jsem technika ať se při montáži zámku podívá proč mě tam občas nejde jednička. Vysvětlil mě a ukázal jak to funguje a že je vše v pořádku. Naučil mě řadit. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
J.Petroš
*
Příspěvky: 50
Registrován: 08 čer 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od J.Petroš »

To je dobrá zpráva, taky si pořád myslím že neumím zařadit dvojku.
IX 20 1,6 Tricolor club polar white 8/2019-
I 30 kombi 1,6 GDi platinum silver 6/2016-8/2019
IX 20 1,4 Classic Ice Blue 4/2011-6/2016
GETZ 1,4 Champion Sky blue 6/2006-4/2011
F Fiesta 1,0 5/1995-6/2006
ixmartin
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 bře 2011, 14:44

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ixmartin »

Tak jak? Koukal někdo, jestli je zakrytovaná palubovka v prostoru pedálů :?:
Hyundai ix20 1.6/91 kW, 2011, ice blue
Hyundai Getz 1.3/60 kW, 2003, silver
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od airwaves »

To je skutečně zajímavé, tak už se někdo prosím ohněte přimlouvám se, je to důležité.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od DEE »

Zakrytováno to není. Ani jedno z mých aut tam žádný kryt nemělo. Taky proč dávat kryt někam kam nikdo standardně nevidí že? :)
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
Odpovědět

Zpět na „ix20“