Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

no mluvila jsem teď s mechanikem a čidlo otáček kliky se mu nezdá, prý by to dělalo za tepla i za studena, ale nevím. Mám na prvním místě čidlo teploty že vyměním. Přecijen to druhé je dražší, tak začnu tady u toho. A ten restart to dokážeme sami bez Hyundaie servisu???? asi ne co?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Farrael »

Dovolím si nesouhlasit. Mě to blblo jen za studena :-) Za tepla mi to podruhé blblo taky, ale to zase motor měl tendenci chcípat nejdřív přes 4tis otáček a pak už přes 2tis otáček a nutil přeřadit na vyšší stupeň.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Bolo »

restart ecu- odpojíš baterku, šlápneš na brzdu, zapojíš baterku nastartuješ a projedeš to
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

no myslíme si, že to bude také za studena jen, dnes to risknu a půjdu se projet. Necham to nejdřív na místě 10minut zahřát a pak uvidíme,jak pojede. Objednali jsme zatím tedy na pondělí čidlo teploty, restart tedy umíme dle rad :) a pak se uvidí. Děkuji všem zatím za rady a ochotu, v dnešní době se s tím člověk moc nesetká :( opravdu děkuji v pondělí se ozvu jak to dopadlo 8) ahojky Míša
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Piskotkiller »

Tím čidlem chladící kapaliny to nebude,si ho odpoj a nastartuj a uvidiš jestli chytne až ti zas nepujde nastartovat a pokud ti nehaprujou otáčky na volnoběh tak teplotou to nebude.... a v neposlední řadě si změř odpor při 100°C by si měla mít 43-46ohm
Hyundai Scoupe GT
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

Tak jsem zkusila auto zahřát a že pak vyjedu a auto po 5minutách začalo z výfuku čoudit černě, že jsem to šla vypnout raději. Samozřejmě už jsme nenastartovala :( to nikdy nedělalo a jinak motor tak divně brumlal každou chvíli jinak
Nemůže to být lamda sonda či jak se to píše :( ten čoud jsem kdysi měla u lantry a bylo to tohle, ale jen čoud, nechcípalo nic, vše v pořádku. No to čidlo teploty už je objednané, stojí 170,- takže nic nepokazím,když se vymění, bylo stejně letované. Ale asi se tedy nic nevyřeší.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Farrael »

No pokud vim tak černo/modrej čoud je pálící se olej a bílej je pálící se voda ve spalování.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

Tak se hlásím 8) Tak diagnostika se povedla,svítilo to čidlo teploty a tím pádem lambda sonda.Vyměnilo se čidlo a vše pak bylo čisté. Bohužel nic. Takže se vyčistilo paliv.čerpadlo,ikdyž bylo vlastně čisté,ventil na liště, vše o.k. Nastartovalo se, ujelo sotva 50m a začalo to blbnou,vylítla teplota, tak se trošku zahýbalo s čidlem novým a ono se to ustálilo a normálně to jelo. Vypadá to, jako když vylítne teplota, tak čidlo zavírá jakoby přívod benzínu,ale tím že je to studené, tak se to začne dusit vlastně. No nakonec jsme to nechali vystydnout a zkusili 3x jen nastartovat a nechat to na volnoběh. Po 4 minutách to prostě začne čoudit jako blázen a haprovat motor, sáhneme na ty dvě čidla vedle sebe, teplotní a vedle ještě jedno a najednou se to ustálí, čoud je pryč a můžete odjet až do Prahy, nádhera. :? Teď nevíme, jestli je to zahýbáním,nebo se to prostě po dvou minutách čoudění prostě ustálí a prostě to najednou jede. Takže snad vyměnit vedle ještě to druhé čidlo, ale možná to bude v elektrice nějaký přerušený drát a nebo ta lambda , ikdyž už to pak diagnostika ukazovala čisté, ale vlastně auto bylo teplé a to zrovna funguje.Možná za studena by to ukázalo lambdu,ale nemůžu jezdit 3x denně na diagnostiku :oops:
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Farrael »

No jestli pomůže zahýbání s dráty tak bych se asi opravdu zaměřil na tu elektriku. Konkrétně na konektory a kabely těsně za nimi, jestli nejsou v háji.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

no nechám preventivně vyměnit to čidlo vedle toho teplotního, to už neschudnu a pak se půjde po kabelech. Už by se to mohlo vyřešit, dochází mi známí jako taxíky :D :D už jsem nešťastná, už je jedno kolik mě to bude stát, ale vědět co to je. Nakonec to bude nějaká blbost a řeší se to 14dní. Už mě odrazují od Hyundaie, ale i tak na ně nedám dopustit. Už mám třetího a jiné auto stejně nechci. Jsou to krásná auta snad ve všech typech :) jsou krásně zaoblená, nemám ráda ta hranatá hrozná auta :lol: dneska se chytali chlapi za hlavu, když jsem jim to takhle vysvětlila. :lol: to nové Genesis je pecka
Míša
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011, 22:35

Re: Coupe při jízdě zhasne r.98 1,6

Příspěvek od Míša »

Tak zdravím všechny, tak auto opraveno, tedy dnes jelo, zítra ráno se budu modlit, ale vypadá to po dnešku, že to je o.k. Čerpadlo čisté, vyměnilo se čidlo teploty, směr palubovka, bylo načaté, ale pořád to blblo. Nakonec to bylo ĆIDLO teploty chladící kapaliny za 350,- . No ale zase mam ještě klid na duši, že mam čistou nádrž a čerpadlo, všechno pročištěné a ukecala jsem mechanika na další menší opravy, tak auto je v pořádku snad už komplet. Děkuji všem za spolupráci a třeba se zase někdy ozvu , teda doufam, že né kvůli nějaké poruše :lol: díky moc , zdraví Míša
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“