Klady a zápory ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od pepe pedro »

niekedy sú tu zaujímavé a plodné otázky :roll:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Reklama
 

Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Dnes som zažil a našiel na svojom aute krásny moderný skvost hodný primitivizmu. Otázne je len, či som si to doteraz nevšimol a tým pádom môžem nadávať do primitívov tým, ktorí zanedbali kontrolu vozidla, keď vyšlo z linky, alebo sa mi táto vec stala niekedy v priebehu používania auta niekde na ceste na nejakej nerovnosti...
Ráno stojím na červenej a všimol som si, že pravý vnútorný stĺpik auta vôbec nelícuje s palubovkou. To znamená, že medzi stĺpikom a palubovkou, nie že mi časť z palubovky vytŕča, ale je tam ešte aj medzera dosť veľká a celé je to akoby vyskočené. No dolícovať to bohužiaľ nejde normálne rukou, ani zatlačiť a skúsiť, že by som to tam nejako nastrčil. Ľavá strana je dobrá, tá sedí. Skúste sa chlapi popozerať, či Vám tiež dobre sedí palubovka s tým stĺpikom. Ja mám konkrétne čiernu palubovku a bledý stĺpik. Posielam foto ! A nejde mi do hlavy, ako takto môže auto prejsť cez kontrolu... Evidentne na to serú, ako keď sa na páse vyrábajú cukríky, tak asi aj autá a nekontrolujú to tak, ako by mali ! :oops: inak posielam aj celkom fajné video, keď som to videl, bolo mi do plaču :( http://www.youtube.com/watch?v=wzp9xq4UrBI
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Had21 »

Keby si videl všetko, čo je takto "dopasované" už by si sa nikdy nečudoval z čoho sú všelijaké pazvuky...
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od iggyno »

Skontroloval som to u seba a ništ také som nevidel...
1,6 AT
40500km
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Ja mám pocit, že to bude asi vyskočené, lebo je tam nejaký akoby háčik, ktorý ide zo stĺpika a asi zapadá do palubovky. Zajtra po práci sa na to pozriem, či to pôjde späť ! Ak nie, reklamácia v servise .
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Takze dnes som na to prisiel.Palubovka je nalisovana, ani nehne. Pravy predny stlpik resp. ten plast, tam je chyba. ten plast je uchyteny na takych stuplikoch, ktore zapadaju do karoserie. ked som uvolnil navrchu ten plast, uz mi to krasne zapadalo, ale samozrejme navrchu nedrzalo.takze ten stuplik je na tom plaste asi o nejakych par mm. vyssie namontovany a to robi ten problem... Takze to necham na servis, nech sa trapia. Ešte vydržím pár týždňov a keď pôjdeme za 2 týždne pre konečnú faktúru od vozidla a keď mi strhnú samolepky, potom mi to aj hneď poriešia...
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od iggyno »

Jaku mate skusenost ked vam zacne svietit kontrolka benzinu...kolko odhadujete, ze tam je este litrov?
1,6 AT
40500km
vladko88
*
Příspěvky: 12
Registrován: 23 bře 2011, 19:38

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od vladko88 »

Zdravím.
Autíčko mám nové, tankoval som tri krát. Odhadujem, že v nádrži ostáva asi 11 litrov benzínu.





______________________________
Hyundai ix20 1,6 A/T style
Uživatelský avatar
samosato
*
Příspěvky: 10
Registrován: 12 kvě 2011, 20:00
Bydliště: SK, Trnavský kraj

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od samosato »

iggyno píše:Jaku mate skusenost ked vam zacne svietit kontrolka benzinu...kolko odhadujete, ze tam je este litrov?
ja som testoval už 2x rezervu (nie na doraz - samozrejme) :lol:
skromným odhadom mi rezerva vychádza na 10 litrov, ale neviem, ako je to pri motore 1,6
ix 20 1,4 Style Ice Blue
predtým: Renault Thalia 1,2 16V
Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Jarousek 18 »

S tou spotřebou taky nevím. Když svítila kontrolka a na počítadle bylo dojezd 45 km tak na první cvaknutí tam dostal 38.3 l . Tak tam asi zbývá něco kolem 10 litrů. Když jsem se ptal v servisu tak mi bylo řečeno abych doplnil benzín když bude pouze jedna čárka. Zatím jsem nanašel odvahu zkusit dojezd na doraz nehledě na ukazatel a pak dolít benzín z kanystru.
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
Uživatelský avatar
ferdu
*
Příspěvky: 20
Registrován: 17 bře 2011, 10:55
Bydliště: Zlín, CZ

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ferdu »

Tak jsem měl přes víkend možnost také zjistit dojezd auta (1,4, comfort, manual) pro dotankování, tak se podělím o zkušenosti :
1/ začala svítit oranžová kontrolka paliva, dojezd na compu byl cca 90 Km, ujel jsem dál asi 50 km
2/ poté při dojezdové vzdálenosti 50 km dle compu se tam objevily jen čárky (---), tak jak je napsané v manuálu, že comp přestane odpočítávat
3/ zároveň za chvíli začala blikat poslední čárka ukazatele paliva, tak jsem chtěl vědět, kolik dotankuji a zamířil jsem k benzince (3 km)
4/ natankoval jsem 40,3 l do cvaknutí pistole, takže nějakých 8 l v nádrži ještě bylo
To znamená, že by se dalo ujet ještě cca 80 - 100 km dle průměrné spotřeby.

Když jsem minule při blikání poslední čárky jel asi ještě 25 km, tak jsem tankoval 41 l. Takže nikdo nemusí mít strach, že by po rozsvícení kontrolky, zhasnutí odpočítávání na compu při dojezdu 50 km a i při blikání poslední čárky ukazatele paliva, hned dojezdil. Určitě ujede ještě dost daleko.
Je jasné, že každé auto bude jiné (navíc u 1,6-ky zvlášť) a každý by si to měl aspoň párkrát vyzkoušet, než bude chtít vyždímat nádrž do poslední kapky. Je ale fakt, že v těch ukazatelích je jakási rezerva pro zichr.
HYUNDAI ix20 COMFORT 1,4 CVVT 16V , Stříbrná
Š FELICIA 1,3 GLXi

Š FAVORIT 136
pipi2106
*
Příspěvky: 10
Registrován: 21 úno 2011, 14:43

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od pipi2106 »

Ahojte, mi sme nasu ix20 prevzali od predajcu 2.5.2011 a zatial sama spokojnost. Mame ju s benzinovym motorom 1.6 DOHC CVVT 16V vo vybave Style a zatial maximalna spokojnost. Uvitala by som keby sa spätne zrkadla pri vypnuti zasuvali same a nebolo by nutne ich manualne zatvarat, ale to uz je iba o mojej pohodlnosti. Inak je to velmi pohodlne auto, na dialnici s tempomatom na nezaplatenie a kedze u nas v meste som rovnake este nevidela, tak ho ludia obdivuju, pretoze je velmi zaujimave aj svojim dizajnom. Na obrazku vyzeralo velmi male, ale to bol len klam. Moju svokru oslovilo aj jednoduche nasadanie, nakolko je auto omnoho vyssie ako bezne osobne auta.
Pri kupe nam nukali skusobnu jazdu, ale s motorom 1,4. O to som nemala zaujem, lebo som sa obavala, ze by to pokazilo ten prijemny dojem z auta po predoslej ukazke v autosalone. 1,6 nemali v tom case nikde, tak som radsej cakala az na tu nasu. Nastastie to bol pre mna prijemny zazitok si ho doniest domov. Pri rozhodovani mozem tuto 1,6-tku vrelo odporucit.
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od petulko666 »

1,6 je super...tiez ju mam doma v style vybave...aj ked je v papieroch pisane ze sa ma pri zabehu tocit od 2000 do 4000 je to podla mna uz pri toceni 3500 ot dost dynamicka jazda...neviem ako by sa spravala 1,4 ...v meste si myslim ze v pohode...ale pri zatazi a do prudkeho kopca podla mna by mala problemi...takze gratukujem velmi dobraa volba. :)
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od pepe pedro »

teraz sme kúpili 1.4 ale že by to malo nejaký problém s kopcami? [-X Jede jak drak!Vnútorný priestor velkorysý.1.4 si sa nemusela bát vyskúšat,dojem by Ti nepokazila,ani z očí by si neskapala :cry:1.6 má len vačší zdvih a tých pár koníkov je viac namáhaných a tým aj žravejších.Prajem vela štastných km :lol: !
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Takisto musím len súhlasiť s 1,4kou, ktorú mám aj ja. Na to, čo potrebuje urobiť motor k svojej potrebe je až dosť postačujúca a spotreba je famózna !
Odpovědět

Zpět na „ix20“