Klady a zápory ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od petulko666 »

treba tu 1,4 nalozit kuframi naskladat rodinku do auta...a hrrr na dovolenku a potom sa uvidi ci 1,4 je dostacujuuca :)...pokial sa bude brat do prudkeho kopca na 3 prevodovom stupni pri optimalnych otackach bez problemov...tak klobuk dole..:D...
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Reklama
 

pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od pepe pedro »

To víš ,že jo!Jak drak! :lol: Tiež som uvažoval o 1.6 ale velmi chvály som o nej nepočul.Ono je to fuk,každý je svojim pánom :mrgreen:Rodinku nemám velkú,takže pohoda! :D/
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od petulko666 »

coze je na 1.6 ked si nepocul chvaly ?
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Uživatelský avatar
cheops007
*
Příspěvky: 22
Registrován: 13 úno 2011, 19:07

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od cheops007 »

1.6 není příliš rozšířená a také nebyla snad nikde ani testovaná...nicméně kdo jednou zkusí a chce se mu připlácet jinak nechce asi tak bych to řekl já. Výkon a zvuk 1.6 je opravdu někde jinde měl jsem možnost před koupí vyzkoušet 1.4 a ihned poté 1.6 v i30cw a rozdíl je opravdu velký a po nasednutí do naší ix20 ještě větší protože jsou to přeci jen jiná auta. 1.6 táhne "ve všech" otáčkách a s ix20 cvíčí řádně.

Každopádně 1.4 určitě není špatná volba a většině majitelů ix20 bude stačit, ale já za sebe jsem rozhodně s 1.6 spokojenější a víc si s ní jízdu užívám...pokud mi tedy manželka auto půjčí :-)
ix20, 1.6 Style, White
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od petulko666 »

suuhlasim...ja som velmi spokojny...ked to porovnat mal som pred tym ine golf s 1.4 motorom...a tato 1.6 sa neda porovnat...tak jak tocim teraz v zabehu...je auto nadmieru agresivne a svizne...si neviem predstavit ked prejdem zabehove km a pretocim otacky cez 4000 :)...a aj 6 prevodovy stupen cca 3500 otacok a auticko si vyhrava 135 km /h :D...pasiaa :)
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Jarousek 18 »

Kolegové, :hyu: plně s vámi souhlasím. Motor 1,6 je prostě radost. Mám na ni 4300 km a stále lepší. Minulý týden cesta 640 km, 4 osoby a kufr plný,německá dálnice, prům.rychl. 130 - 150km , spotř. dle PP 6,8 l/100 . Naprostá spokojenost. :D
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
Pokorný
Příspěvky: 6
Registrován: 16 úno 2011, 06:59

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Pokorný »

Hyundai ix20 1,4 Style, od 10.6.2011 najeto 4 200 km, světlý interiér
Odpověď na Vaše dotazy.
- světlá barva je velmi zajímavá, autu to sluší, není to kožený ale chyž jsem si auto objednával tak jsem si tam tuto barvu navolil. Nebyly s tím žádné probléby, auto bylo za měsíc hotové i s další mnou zadanou výbavou.
- opravdu jak píše někdo z Vás - není to na psy a malé děti
- co jsou ty fotky od někho z Vás tak to plně odpovídá
- fotky můžu případně zaslat - napiště si kpoko@centrum.cz

Celková spokojenost s vozidlem průměrná rychlost 62 km/h - spotřeba 7,4 - 3000 km najeto po dálnicích 130 km/h toceno kolem 4 000 otáček.
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od vtlait »

Ahojte, tak a mám už takmer 7 tis.km na mojej ix20-tke 1,4 CRDi Style, bordová metalka. Zatiaľ ju len chválim, najmä sedenie, keď prejdem 400km nonstop som v pohode, bez únavy. Spotreba je teraz 5,3l, čo beriem za slušné, keďže lietam aj po dialnici a to do 140km/hod, čo je asi 2750 otáčok. Jediné väčšie mínus mám prehriaty plastový kryt radiátora pri plynovom pedáli, ale to je aj v témach. Vďaka Erik TT za odpoveď. Všimli ste si, že keď dáte deťom podsedák, tak zadnú opierku dopolohujete pre pohodlie dieťaťa? To nemalo ani jedno auto, čo som mal. Inak sa mi ťažšie porovnáva, lebo doteraz, čo som mal autá, ani jedno nemalo menej ako 4,5metra, ešte máme(manželka) Fiat Croma, čo je obývačka na kolesách, ale zaujímavé je, že podobné pohodlie má aj ix20 tka. Nuž a keď zistím, ako sa dávajú sem fotky, tak nejaké dám. Mám namontované deflektory predné aj zadné, autofĺie 3M, ochranné lišty vo výlisku dverí, antikórové prahy pre nastupovanie , najmä vzadu pre deti, lebo stúpajú na prahy. Dá sa veľa vecí konečne dokúpiť, alebo vyrobia na mieru, tak to autíčko je ako "lusk".
Všimol som si, ako je málo dieslových ix20tok, ale poviem, že zatiaľ z tých väčšinou zlých novinárskych recenzií mi nepripadá ani jedna pravdivá. Asi, aby to neublížili Roomsteru, či Citroenu C3 Piccaso. Takže sa teším, že slúži a nech jej to len veeelmi dlho vydrží :D .
P.S. a ešte mám otázku na pneumatikách, pozrite pls aj tam. dakujem
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Vtlait, foto sem dáš tak, že keď napr. dáš odpovedať, tak ešte pod tým, kde píšeš budeš mať dole vľavo napísané název souboru a vedľa neho vpravo je možnosť vybrať soubor, na to klikneš a už si potom cez Pc vložíš foto. Stlačíš následne přiložit soubor a pod tým odeslat a hotovo. Veľmi ma zaujímajú deflektory, ako vyzerajú na IX 20ke, tak keď ich dáš na auto, odfoť a vlož sem.
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Chlapi, ake mate skusenosti s interiérom ? Dnes som po 3500 km vypol rádio a interiér, palubovka je jeden velky otras, vrzganie v oblasti radia a celkovo palubovka, al enastastie radio mam nonstop, tak sa to dá,ale co ma serie je problem, ktorý mam zo zadnej casti resp. z kufra. ide mi odtial jeden a ten isty buchot, hnusny tupy buchot ked prejdem po jamach resp. pri kazdej nerovnosti na ceste a stale to pocuvam, stale sa to opakuje.Myslel som, ze to je to plato, dal som ho dole, neni. Vytiahol som z kufra odkladaciu policku ktora je na rezerve, ani ta to nerobi, tak naozaj neviem, kde je problem a co by to mohlo orbit. Ak by mal nahodou niekto nieco podobne a poradil si s tym, sem s radami. Tentokrat som uz vyskusal vsetko dat z kufra prec a nic nepomaha. Este skusim dat z rezervy prec hever, ci to ten nerobi, ten je zabaleny v takej handre. Ked nie hever, uz naozaj potom neviem :(
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od koudý »

s rezonováním plastů v interiéru mám naprosto stejné zkušenosti. Vezli jsme nažranýho tchána z hospody a pořád kulil rádio na max - dneska plasty drnčí i na zcela běžnou hlasitost + repráky drnčí ..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Závada odstránená, uvolnený šrób na plastovom kryte zadných dverí, úplne povolený... a Koudý plasty neriešim v palubovke už, to ma skor len zaujímalo, či ten problém majú aj ostatní a vidím, že nie som výnimka. Je to hanba, aby v takejto dobe niečo takéto vyrábali, na to si už zvykáme, že dnes nie je rozdiel medzi lacným a drahým, kvalita je rovnaká, hold, negatívum dnešnej doby...
skôr ma teda zaujímal problém s tým buchotom vzadu, ale našťastie je vyriešený, lebo ver-never, bol to otras počúvať...
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od petulko666 »

ja si zas nemozem zvyknut na tu prednu napravu ked sa dostanem na nerovnu cestu...neviem ci to je pristrojovka...ale tie napravy ocut pozehnane...po nerovnej ceste chodim pomaly ako taky dochodca co si na to nemozem zvyknut...a sem tam mi tukne spojka pri zabere jednotky, niekedy aj castejsie co mi tiez dost vadi...neviem ci to takto robia uz vsetky auta...jedina istota je od jazdeneho vozidla ze km najazdene su pravdive :D...to je jedine co ma hreje :D
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

No, predčasne som sa radoval, závada stále neodstránená, nebol to ten kufor, kde bol povolený šŕób. Hnusny dunivy buchot, ktory aj radio prekhuci je tu furt...
Naozaj netusím, kde je problém. Najhoršie je, že celé auto je samý plast a je problém zistiť závadu. Už som vyhodil celý kufor, plato vrchné, spodné, odkladaciu poličku čo je na rezerve, hever, úplne všetko, vzadu pásy upevnil a stále to isté.
Je problém zistiť, odkiaľ ten hnusný zvuk ide, najhorsie je, ze to moze byť aj ten tapacirovy koberec v kufri, je dost tvrdý,a je uchyteny len na take srobovatelne cvoky na urcitych miestach a ked sa po nom poklepka, a dotkne sa plastu ten tvrdy spodok toho koberca, tiez to klepka, takze aj to moze byt zavada. Proste na cokolvek v tom aute plastove co je spojene s plastom vzadu poklepkam, robi to ten neprijemny zvuk. Takze zavada moze byt kdekolvek jedna, alebo ich moze byt viac. Najhorsie je na tom to, ze nemam tam co reklamovat,ked dokladne sam prezeram vsetko a nepridem na nic, neviem, ci by v servise, kde pristupuju k veciam ako pristupuju na nieco prisli... Doprdele aj s blbym autom...
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od koudý »

.. to je vážně teda radost. ale možností, jak tomu přijít na kobylku je myslím dost.
prvně bych vzal lepící pásku a oblepil bych s ní hrany těch plastů v kufru... pokud i tak to bude vrzat, pak mrkni na kola zadní nápravy, jestli nejsou povoleny.. chtělo by to mrknout na zadní tlumiče, zda jsou dotahlé...
jinak si namout řidiče a za jízdy +- lokalizovat přibližné místo...

osobně si myslím, že to bude dělat místo, kde je ten plast připevněn ke kastli (tudíž asi pro tebe nepřístupné místo).. bude to asi povoleny a toto je výsledek.

hodně štěstí.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Odpovědět

Zpět na „ix20“