Nováček Shání Hyundai

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
tomas148
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 čer 2011, 22:22

Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od tomas148 »

Dobrý Den. Sháním nějakýho :hyu: . Jsem začátečník, ale i tak jsem měl možnost najet pár kilometrů s Hyundaiem Lantrou 1G 1,5 GLSI, a poté s Hyundaiem Coupé 1G 2.0 FX a jednoduše jsem si Hyundai zamiloval :) . Proto se chci zeptat tady, jestly někdo neprodáváte nějaké takovéto autíčko, za cenu pro školáka :) tznm.: do těch 12 000Kč. Potřebuji ho na cestu do školy a z5 (60km) + nějaká ta projíždka. Nejradši bych byl kdyby se mi naskytla ''dvojková'' Lantra, s motorem 1,6 DOHC 16v. Prosím kdyby jste někdo nějakého takového mazlíka měl, tak mi odepište, ale může to být i jiný tip auta, ale samozřejmě že jen :hyu: 8) Předem vám děkuji za odpovědi. Tomáš
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od Hardcam »

Cau Tome, do inzerce jsi koukal?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tomas148
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 čer 2011, 22:22

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od tomas148 »

Ahoj Hardcame, ano koukal a zalíbila se mi tam Jedna Lantra, sice to je 1,8, a nevím kolik by to tak mohlo žrát a ještě ke všemu ten prodejce, má 1 příspěvek. Očividně si založil účet pouze kvůli prodeji tohoto auta, bál bych se toho :roll: odkaz dám sem do odpovědi.: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=50&t=22997 koukni na to a řekni mi prosím :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od Hardcam »

Na tu jsem prave narazel, vcera jsem na ten inzerat koukal a za ty prachy docela slusiva (az na to misto kolem lemu)...to prece nemusi nic znamenat, ze ma jeden prispevek. Jde o auto, na uzivatele prd. 1.6, 1.8 a 2.0 jsou na tom se spotrebou naprosto stejne, ja mel jako student dvoulitrovoum, ze svyho jsem ji sponzoroval dva roky a slo to.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od Kony5 »

sonatu 2,0 seženeš za 12 tisic a je to bezudržbové auto... a rozdíl mezi 1,6 - 2,0 co se týče spotřeby je minimální.. a když narazíš na kouseek ve výbavě a kůži dáš tomu kola a trochu to naleštíš tak to bude vypadat hooodně dobře =D> =D>
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od Kony5 »

Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od zolda »

Čau Tome,
:hyu: Koukal jsem na tu Lantru na foto, za ty prachy bych se toho rozhodně nebál :P , ty kilometry nemusí nic znamenat a podle toho co píše prodejce, tak ještě jezdit bude. Ale záleží samozřejmě na Tobě. Já začínal z Lantrou 1.6 rok 1994 - teda J1 a naprostá spokojenost. Pak jsem měl dvojkovou v kombíku rok 1998, samozřejmě lepší než předchozí a taky spokojenost, pouze běžné závady. Na cestách do Chorvatska mě ani jedna nechachala ve štychu. Řekl bych, že za málo peněz, na ty léta ještě dost muziky =D> . To jen názor od někoho, kdo s ní jezdil, před rokem jsem kombíka vyměnil za nové vozítko, ale pořád s ním jezdí syn a taky si pochvaluje. Tak hodně km s Lantrou :D/ .
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
tomas148
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 čer 2011, 22:22

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od tomas148 »

Takže, Já vám moc děkuji, a na Tu Lantru se každopádně ozvu a pokud ještě bude k mání, tak jí pravděpodobně koupím. Ještě jednou vám moc děkuji za rady. Tomáš :) :hyu:
tomas148
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 čer 2011, 22:22

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od tomas148 »

Ahoj :) Tak bych se rád pochlubil, že jsem is teda koupil :hyu: Lantru 1.8 2G, a zatím spokojenost, jen bych se rád zeptal jestly někdo neví, proč mi na volnoběh hrozně klesají otáčky? normálně by měla mít okolo 800-1000 ot/min. Ale ta moje si to hrozně mění, a klesá to od 1200 po 500 a takhle furt, a jen za teplého motoru. nevíte někdo? :)
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od zolda »

:hyu: Já si myslím, že to dělá krokový motorek, který je potřeba vyměnit. Mě to u Lantry J1 dělalo taky, po výměně klid a pohoda. Seženeš ho na vrakáči. Nebo zkus se podívat na forum Lantry, myslím, že jsem tam toto téma někde viděl. Možná někdo přijde na něco jiného a poradí Ti, netvrdím, že je ta skutečně tato závada.
Chápu dobře, že jsi koupil tu zmiňovanou Lantru nebo nějako jinou? Tak ať se daří závadu odstranit :D/
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od tombas »

Na xantii se dal krokový motorek rozebrat a vyčistit, třeba to u :hyu: půjde taky. Jinak by možná stálo za to zajet na diagnostiku a případně si nechat přehrát SW řídící jednotky, může být k dispozici novější verze.
Ale je to zase o penězích no, do toho auta by se klidne dalo pár tisíc (až desítek) nastrkat, aby to bylo vymazlené vozítko.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od Bolo »

zkus ten krokáč vyčistit, já tipuju teplotní čidlo, jestli to za studena jede jak má.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
tomas148
*
Příspěvky: 19
Registrován: 22 čer 2011, 22:22

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od tomas148 »

Tak záhada vyřešena, a to trochu ''drastičtěji''. Naproti ''vzduchové klapce ovládané plynem'' je jakýsi motorek nebo čidlo, u nějž byl zkorodovaný kontakt, ten sem vyčistil a furt to dělalo to samé, tak jsem zkusil za nastartovaného motoru ten kabel odpojit, autu klesly otáčky a pochcípávalo to, opět jsem to připojil, otáčky se srovnali na 800/min a držej, jak maj :) tak jen doufám že se řídící jednotka nepřepla do základního režimu, a to čidlo-nebo motorek, nefunguje dál. A ano koupil jsem to výše zmiňované auto, nakonec za pěknou cenu 13 500kč, a k autu mi předchozí Majitel dal sadu letních 16' litých kol jež jsou na fotkách, obutých na letním pneu s 70% vzorkem a sadu 14' také litých kol se obutých na zimu také s cca 70-80% vzorkem. Takže bych ještě jednou rád poděkoval těm Lidem kteří mě podpořili v koupi právě tohoto mazlíka. :hyu: Ještě jednou děkuji. Jsem spokojený a na závěr bych chtěl říct že mě Lantra překvapuje,motor o obsahu 1.8, který má najeto 20900km žere krásných 7-8 litrů na 100km :)
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od tombas »

Takže když to napíšeme jak to má být správně, koupil jsi dvě sady litých kol s pneu a jako dárek ti k tomu dali auto. :-k No pěkně, hlavně, že to jezdí a moc nežere =D>
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nováček Shání Hyundai

Příspěvek od N2DRFT »

to se mi líbí!:D
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“