Elantra nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
wildcat
*
Příspěvky: 15
Registrován: 11 kvě 2009, 20:09
Bydliště: Kladno

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od wildcat »

Tak jsem mel stejny problem. Jednou za cas proste Ela nenastartovala az na po nekolikate. A chyba byla ve spinacce - krouzek imobilizeru za cca 3000,-
nyní: Elantra 1.6 GL 79kW, r.v. '02 a Škoda Felicia 1.3 LXi 50 kW (LPG), r.v. '97
bylo: Accent 1.5 CRDi 60kW, r.v. '02
Daewoo Nexia 1.5 GTX 66kW, r.v. '96
Daewoo Racer 1.5 GSi 52kW, r.v. '94
Škoda 120 LX 37kW, r.v. '88
Reklama
 

easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od easy »

Zdravím,

ač nerad, musím přidat svůj příspěvek k tématu: auto celou dobu v pohodě, absolutně bez problému. Dnes jsem ale ráno přijel k práci, vypnu motor, jdu odemknout vrata a když se vrátím zpátky, tak už jsem nenastartoval :-/ Z toho co jsem pročetl tady v diskuzi bych měl podezření asi na imobilizér, protože motor normálně točí, ale nenaskočí. A kontrolku s klíčem nikde nevidím ...

Zkuste poradit, prosím ... Zítra si dám ještě jeden pokus s jiným klíčem, abych věděl co to udělá a pak dám zprávu.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Elantra nema kontrolku imo. Pravdepodobne to budou zhavicky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od easy »

No, po tom co jsem to tu celé přečetl bych to opravdu spíš viděl na ten imobilizér. Auto se chová úplně stejně jako když startuješ s klíčem bez imobilizéru ... A že by ty žhaviče odešly takhle najednou je divný, ne? Od baráku jsem odjel úplně bez problému ...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Kazdopadne nic nezkazis tim, kdyz ty zhavice vymenis, jako jeji byvaly majitel vim, ze by si to zaslouzila :)
na imo proste nevsazim...ale auto jsem skoro dva roky nevidel, tak treba to je fakt on, coz doufam neni...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od easy »

A jsem schopný ty svíčky vyměnit sám?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Jestli si troufnes, tak jo. Jestli chces, tak zhavicky mam doma. Ty co v ni jsou musi mit sakra hodne najeto.
Tady mrkni na video co jsem delal chvili predtim, nez jsi ji koupil (dokonce z Uloz.to ani nezmizelo :mrgreen: ), kontrolku Imo nema.
http://www.uloz.to/live/2808022/pa140071-avi
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od easy »

No což o tom, troufnout si troufnu:-D Otázka je, jak moc je to složité? :-) Mohl bys mi je, prosím Tě, poslat, vyzkoušel bych je a když tak koupím nové a pošlu ti je zpátky nebo je od tebe koupím, to se nějak domluvíme:-) Poštovné jde samozřejmě za mnou:-)

Jinak od toho co jsme si posledně psali, tak auto v pohodě, nebyl jediný problém:-) Např. Švýcarsko tam a zpět s plným autem za 5,6l a to jsme skoro celou zpáteční cestu přes Německo valili 150 km/h :-)
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od easy »

Tak jsem to byl ještě jednou zkusit a všiml jsem si ještě jedné věci: dřív když jsem startoval, tak bylo slyšet, jak se natahuje nafta, přestalo to tak cca sekundu až dvě po zhasnutí kontrolky žhavení. A tenhle zvuk teď zmizel ... a že by jen tak odešlo čerpadlo bez úplně jakéhokoliv varování se mi nezdá, takže bych vsadil spíš na nějakou pojistku/relátko, nenapadá vás, co bych mohl zkusit?
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

No nevím Hardcame, jestli u Tvé, ale moje Elantra kontrolku immobilizeru má. Na přístrojové desce vpravo od velkého budíku otáčkoměru a při každém žhavení by měla spolu s zhaviči (kontrolkou) svítit žlutě. Má podobu auta s klíčkem. Pokud se nerozsvítí při žhavení, nemá cenu točit, ale vypnout a znovu žhavit. Mám dobrou zkušenost s ránou do míst okolo spínací skříňky. Většinou to pomůže a je klid. Mám ho už nejméně půl roku, ťuk ťuk ťuk.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

easy: kdysi mi paskla ruzova kostkova pojistka v motorovym prostoru, pak mi to taky nestartovalo. Mrkni se, jestli je v poradku.
Donald: jak vidis na videu, kontrolka tam neni. Maji to az novejsi modely.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od easy »

hard: růžová? A vracel jsi tam zase růžovou? :-) Že bych jim to ještě zavolal do servisu :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Jj, vracel jsem tam ruzovou...:)
a byla dost pakarna ji sehnat, nakonec jsem je musel koupit na vrakaci
ale to jsem si tak mimodek vzpomnel, tvuj problem muze byt uplne jinde
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od mirpie »

easy píše:Tak jsem to byl ještě jednou zkusit a všiml jsem si ještě jedné věci: dřív když jsem startoval, tak bylo slyšet, jak se natahuje nafta, přestalo to tak cca sekundu až dvě po zhasnutí kontrolky žhavení. A tenhle zvuk teď zmizel ... a že by jen tak odešlo čerpadlo bez úplně jakéhokoliv varování se mi nezdá, takže bych vsadil spíš na nějakou pojistku/relátko, nenapadá vás, co bych mohl zkusit?
imobilizér odstaví palivové čerpadlo, aby nešel natočit motor, tedy obvykle je to takto řešené. Takže pokud ti už nebzučí krátce po otočení klíčkem do druhé polohy čerpadlo (podávací, například dieselové Opely staršch ročníků podávačku nemaj, kde ani nemá co bzučet, tam si to saje přímo vstřikovací čerpadlo), tak bud odešlo vlastní čerpadlo, nebo ten imobilizér ho nepustí, bud z důvodu že neidentifikuje tvůj klíč, nebo je vadnej.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od easy »

No, tak je vyřešeno ... prý je špatné podávací čerpadlo :-/ Nemáte někdo náhodou nějaké doma navíc? :-D Nebo nevíte, kde ho sehnat za zajímavé peníze?
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“