Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

isquash píše:Ač mám i20, tak tohle vlákno sleduji společně s kolegou, který čeká na svoji bílou ix20 a nad zde uvedeným problémem neustále diskutujeme. I20 má taky tvrdý podvozek, ale asi si taky budu muset lehnout pod auto a podívat se jak jsou uložené tlumiče.
Najde se tu nějaká dobrá duše a zmíněný článek ze Světa motorů naskenuje? Tlumiče u Hyundaie rozebírají i v dalším motoristickém časopise Autohit. viz. příloha

Obrázek

Zkoušel někdo další s uvedeným problémem zajet do servisu? Docela mě udivuje přístup p. Jedličky z Hyundaie, jak uvádí frantaservis. To ze Škodovky přišla alespoň standardní odpověď typu Děkujem, omlouváme se, předáme. :-)
ahoj,článek mám naskenovaný,ale zde jde poslat jen malé soubory a není to čitelné. Když mi napíšeš na frantaservis@gmail.com,článek Ti rád pošlu. Mám několik SM,kde se o tom píše,ale tenhle byl první a vlastnosti jsou vylíčeny po pravdě tak jak to je.. Pak asi došlo k nějaké cenzuře a ty ostatní jsou ve smyslu...není to nejlepší.... Myslím,že pan Jedlička ví až příliš dobře o co se jedná.Nekomunikuje i přesto,že zajištění zpětné vazby mezi zákazníkem a výrobcem má v popisu práce. Stejně tak jsem stále víc přesvědčen,že technici udělali jen to,jaké dostali zadání. Od koho,to se snažím zjistit a uvědomit o tom mateřskou firrmu v Koreji a také bych rád oslovil odbory v Nošovicích. Jak jsem se dočetl,budou zkracovat pracovní týden a přitom by se jistě IX20 s dobrým podvozkem prodalo víc a bylo by co dělat. Je to jinak opravdu dobré auto a těch pár dalších maličkostí se najde i u jiných aut. V servisech jak vím jen kroutí nevěřícně hlavami,že to není možné a podvozek je dobrý.Franta
Reklama
 

frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Zkoušel někdo další s uvedeným problémem zajet do servisu? Docela mě udivuje přístup p. Jedličky z Hyundaie, jak uvádí frantaservis. To ze Škodovky přišla alespoň standardní odpověď typu Děkujem, omlouváme se, předáme. :-)[/quote]
Ono je toho víc,trubkový stabilizátor zadní nápravy,který nemá potřebnou poddajnost a dělá nápravu moc tuhou a ta pak odskakuje celá jako u Žigulíka.Přední tlumiče netlumí dolů a,když kolo padne do díry bouchne to úplně natvrdo. Navíc je vyvěšení předních kol hlavně u méně zatížených benzínových aut malé,(tlumič je hned na spodním dorazu) takže to vlastne bouchá ještě častěji než u dieselů,naopak při najetí na hrbol nadskočí celé auto protože tak rychle se tlumiče u lehkého auta nezasunou....je to zkrátka celé podivné. Proto také někteří zde uvádějí,že zatízené auto se chová lépe.F.
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Luboshak »

Frantaservis: Na i30 je taky co vylepšovat? :-). Jak je známo, tlumiče u ní moc netlumí, zvlášť v zimě.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Luboshak píše:Frantaservis: Na i30 je taky co vylepšovat? :-). Jak je známo, tlumiče u ní moc netlumí, zvlášť v zimě.
Dobrý den,i30 je zcela jinak a dobře konstruovaná,tam by opravdu pomohly jen dobré tlumiče. Problém s tuhnutím tlumičů u Hyundai/Kia je známý,pravděpodobně není použitý olej příliš kvalitní a tuhne chladem. Nevím kolik máte najeto,ale zkušenost je taková,že s přibývajícími kilometry je to o dost lepší,nejspíš se klesající viskozita oleje a opotřebení takto příznivě projeví. Franta
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Luboshak »

Mám najeto cca 18tis. Rád slyším, že konstrukce je jiná a že by se to mohlo zlepšovat :-). Díky.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od isquash »

frantaservis píše: ahoj,článek mám naskenovaný,ale zde jde poslat jen malé soubory a není to čitelné. Když mi napíšeš na frantaservis@gmail.com,článek Ti rád pošlu. Mám několik SM,kde se o tom píše,ale tenhle byl první a vlastnosti jsou vylíčeny po pravdě tak jak to je.. Pak asi došlo k nějaké cenzuře a ty ostatní jsou ve smyslu...není to nejlepší.... Myslím,že pan Jedlička ví až příliš dobře o co se jedná.Nekomunikuje i přesto,že zajištění zpětné vazby mezi zákazníkem a výrobcem má v popisu práce. Stejně tak jsem stále víc přesvědčen,že technici udělali jen to,jaké dostali zadání. Od koho,to se snažím zjistit a uvědomit o tom mateřskou firrmu v Koreji a také bych rád oslovil odbory v Nošovicích. Jak jsem se dočetl,budou zkracovat pracovní týden a přitom by se jistě IX20 s dobrým podvozkem prodalo víc a bylo by co dělat. Je to jinak opravdu dobré auto a těch pár dalších maličkostí se najde i u jiných aut. V servisech jak vím jen kroutí nevěřícně hlavami,že to není možné a podvozek je dobrý.Franta
Já využívám kvůli velikostnímu omezení tuhle službu http://www.imageshack.us. Služba ti vygeneruje rovnou text, který máš vložit do svého příspěvku. Využívám to nejenom na tomhle fóru.
Jinak k meritu věci. Pokud volání o pomoc nezabírá přímo u výrobce :-k , tak co zkusit napsat někam do redakce novin či TV s "..námětem na reportáž". Takový pořad Černé ovce či primácky Autosalon, kde zkoušej kdejaké blbosti, by se možná chytil? Odzkoušené a podložené to máš... Uživatelů u kterých se to projevuje, či se s tím přímo setkali, je tu tady taky dost, takže vrorky pro případnou konfrontaci mají. :idea:
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od matysekul »

Nevím kolik máte najeto,ale zkušenost je taková,že s přibývajícími kilometry je to o dost lepší,nejspíš se klesající viskozita oleje a opotřebení takto příznivě projeví.
Tohle vcelku potvrzuje moji zkusenost s poslednich mrazivych dni.Bud jsem od lonska ohluchnul,nebo se to opotrebenim opravdu zlepsuje.Najeto cca 50000.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Já to tady nechci bourat. Díky za toto vlákno a za Františka že se objevil. Jen bych poprosil aby se nekonala žádná revoluce. Auto prostě normálně funguje, na pěkným asfaltu sedí jako přilepené. Na dírách jedu pomalu problém jsem zatím neměl. Prosím až budeme mít v ruce více ohlasů na Frantův zlepšovák pak jo pojďme někoho žádat o nápravu. Nevím, napsat že ty tlumiče nestojí zanic....jako klidně to napišme ale jaká máme data fakta? Kolik máme měření, porovnání? Nechci to fakt kazit mám toto vlákno rád, ale buďme féroví.
Naposledy upravil(a) airwaves dne 16 led 2012, 16:09, celkem upraveno 2 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

airwaves píše:Já to tady nechci bourat. Díky za toto vlákno a za Františka že se objevil. Sám se těším jak si to vylepšení ot FRANTIŠKA POŘÍDÍM. Pak uvidím a rád změním názor. Jen bych poprosil aby se nekonala žádná revoluce. Auto prostě normálně funguje, na pěkným asfaltu sedí jako přilepené. Na dírách jedu pomalu problém jsem zatím neměl. Prosím až budeme mít v ruce více ohlasů na Frantův zlepšovák pak jo pojďme někoho žádat o nápravu. Nevím, napsat že ty tlumiče nestojí zanic....jako klidně to napišme ale jaká máme data fakta? Kolik máme měření, porovnání? Nechci to fakt kazit mám toto vlákno rád, ale buďme féroví. Nedělejme z toho novu, nikdo neví co bude a co na to místní kočka je na stromě a kůň v septiku :D .
ahoj,s tím samozřejmě musím jen souhlasit a proto jsem toto téma založil.Nejlepší by bylo dosáhnout nápravy ze strany výrobce. I tak s dobrými tlumiči platí to o té anténě ve studni. Pokud se ukotvení tlumičů nezmění,je to paskvil a výsledek bude vždy jen kompromisem. Že by se nám podařilo dosáhnout výměny nápravy se opravdu neodvažuji doufat. Jinak také k tomuto vozu žádné výhrady nemám a na dobré silnici sedí i,když zadek si stále žije svůj život a neustále se lehce pohupuje,stejně jako,když zádí zahoupete rukou. Kde ale taková silnice je? Nezaskočí vás náhle díra nebo hrboly v zatáčce? F.
whoode
**
Příspěvky: 186
Registrován: 17 zář 2010, 21:41

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od whoode »

zajímavé počtení, připadne mi že frantaservis ví co dělá. A když vratí peníže ,tak mít ix20 tak to asi zkusím, ale mě se to netýká :-)
Hyundai Accent r.v. 2002 1,3litru 63kw
jirka.maras
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2011, 18:14

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jirka.maras »

H ix20
Naposledy upravil(a) jirka.maras dne 16 lis 2011, 18:34, celkem upraveno 1 x.
jima
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 lis 2011, 18:17

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jima »

[Asi před měsícem jsem si koupil H ix20 style.Proti autu po ujetí 2tis.km nemám žádné větší výhrady kromě jízdních vlastností. Jelikož jsem vlastnil více vozů různých značek, tak mohu trochu porovnávat. Na hladké silnici se auto chová dobře, ale při přejíždění větších nerovností, kolejí apod. auto odskakuje a do kabiny proniká lomoz jak od zadní tak i přední nápravy, jako bych měl volné nebo vymlácené tlumiče. To celkově můj dojem z jízdy velmi výrazně zhoršuje. Četl jsem si diskuze na H forum a zcela souhlasím s panem Frantou. Po namontování adapteru od p. Franty, auto lehce ztvrdlo, ale přestalo odskakovat a lomoz /hluk se snížil. Nyní slyším jen hluk vycházející od přední nápravy.Tlumiče a jejich zadní uložení jsou největší slabinou auta.Nevím, jestli se tlumiče na ix20 montují všude stejne,ale myslím, že nikoliv. Někde jsem četl, že na lince v Nošovicích se montují i tlumiče pod označením special cars. Nemám to ale přesně ověřené. Jinak se auto chová v Německu na perfektních silnicích, kam je největší vývoz a tam nejsou žádné stížnosti. Úplně so bojím zimy, jak se auto bude chovat na vzniklých zmrazcích sněhu a až na jaře přezuji na 16 kola. Na zimu jsem dal 195x65X15. Vím, že vlečná zadní náprava není to úplně nejlepší, ale používá se i u jiných vozů a takové problémy nemají ( viz Kia RIO, toyota Yaris atd.). Nevím, jakými tlumiči přední i zadní nahradit, jelikož je to nové auto a výrobci značkových tlumičů zatím nedostali povolení k výrobě. Jestli někdo zná nejaké lepší řešení tlumičů atd. tak, prosím, napiště. Uvítám jakoukoli radu. Děkuji.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od matysekul »

Nepřeháníte tu reklamu trochu.Docela tomu přestávám důvěřovat.Trošku jste to přepískli.....Jirka.maras,jima a kdo bude další?
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

citam tuto temu od zalozenia a pripada mi to tu riadne pritiahnute za vlasy a cudujem sa majitelom ix20-ky, ze vobec skocia na nieco take ako je KONSTRUKCNY ZASAH do vozidla a este za to chcu aj zaplatit.

na prvej fotke tejto temy je udajne tlmic modelu ix20-ky a na nom som si vsimol vyrobcu SACHS, vie mi niekto povedat este kvalitnejsieho dodavatela tlmicov ako je nemecky SACHS? rovnaju sa mu jedine KAYABA, MONROE, BILSTEIN. budte radi, ze tam nedavaju nieco od korejskych dodavatelov, aj ked sa uz mozno aj ti zlepsili.

po dalsie, to si naozaj myslite, ze cele vyvojove oddelenie v nemecku, vsetci technici neviedia ako maju byt osadene tlmice na aute, ktore sami projektovali?

to si naozaj myslite, ze iba presunutim tlmicov sa zazracne vylepsia jazdne vlastnosti tohto auta? naprava je predsa komplexny celok, cela naprava sa ladi ako celok, projektuje ako celok, od materialov a tuhosti celej vlecenej napravy, cez pouzitie silentblokov urcitej kvality, cez pouzitie pruzin vypocitanej tuhosti a osadenia spravnych tlmicov s urcitou vypocitanou charakteristikou

velmi velmi silno pochybujem, ze sa uvedenou zmenou polohy tlmica nieco zmeni, skor bude vysledok NULA NIC a este si treba uvedomit ze ide o KONSTRUKCNY ZASAH DO VOZIDLA !
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od koudý »

.. Asi takto: je fakt, že jízdní vlastnosti stojej zaprd. Měl jsem předtímto 7let scorpio cosworth a ix20 r.v.2011 je vudči scorpiu z roku 91 koloběžka. Jsem zděšen, kam ten svět směřuje.

.. Osobně po slhlednutí fotografí vím proč...
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Odpovědět

Zpět na „ix20“