terracan

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jardo
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2011, 19:11

terracan

Příspěvek od jardo »

mam problem s terracanom.pri jazde po ceste a zaradenom 5 rychlostnom stupni pri rychlosti 85 km/h zacne preklzovat spojka a pedal spojky je tvrdy,pri zvysovani rychlosti zacnu stupat len otacky. nemal niekto taký problem
Reklama
 

steev-sk
Příspěvky: 6
Registrován: 13 lis 2011, 20:01

Re: terracan

Příspěvek od steev-sk »

no tak tvoj problem evidentne vyzerá že lamela je v čudu..
skus ešte možno kusok povoliť pedál mal by mať aspoň trošku vôlu ale asi to už nepomôže.

taky uplne jednoduchý test je :
-zatiahni ručnu ,zaraď 5 a skús sa pohnúť ak motor neskape tak by si asi mal začať šporiť na NEW spojku

daju sa tie sady už zohnať za celkom slušne Euráče ak teda nepotrebuješ aj zotrvák.
jardo
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2011, 19:11

Re: terracan

Příspěvek od jardo »

ale stou 5 som to uz skusil a motor mi zhasol,nemoze to mat nieco spolocne so zapnutim nahonu?
steev-sk
Příspěvky: 6
Registrován: 13 lis 2011, 20:01

Re: terracan

Příspěvek od steev-sk »

a ako sa to chová pri rozbiehani sa ? ako začína zaberať ?

radenie je OK ?

a skušal si 4x4 niekde mimo cesty ? či jeto OK či sa predok pripája ?
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: terracan

Příspěvek od Radim Paták »

Souhlasím s tím, že by to mohla být lamela, ale než ji koupíš, zkus investovat tak 1200- 1400 Kč do hlavního spojkového válce. Pokud máš hodně naježděno, resp. tvůj terracan, je velmi pravděpodobné, že ti odešel těsnící kroužek ve válci. Já osobně jsem jej měnil už dvakrát a i v diskuzi ke spojce jsem někomu takto radil a bylo to ono.Popisoval jsem tam i způsob odskoušení těsnosti. Je dobré hned i vyměnit hydr. olej ve spojkovém systému. Netvrdím, že to musí být ono, ale při odstraňování závady je to jedna z těch levnějších možností. Pak dej vědět. :wink:
I to, že píšeš, že pedál spojky byl tvrdý, této závadě odpovídá.
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: terracan

Příspěvek od kuschall »

No Patáku čumím jak péro z gauče ses teda rozjel
jardo
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2011, 19:11

Re: terracan

Příspěvek od jardo »

rozbiehanie je normalne aj radenie ale po takych siestich kilometroch ked chcem pridat tak to zacne preklzovat a pritom preklzovani ked chcem zoslapnut spojku tak je tvrda,vtedy musim ubrat plyn.Ale v meste to robi uz aj 3a4.Dal som dole prevodovku a zistil som akurat len pridrete lozisko v zotrvacniku.Nemoze to robit pritlacny tanier?Vyzera akoby sa automaticky nastavoval.
steev-sk
Příspěvky: 6
Registrován: 13 lis 2011, 20:01

Re: terracan

Příspěvek od steev-sk »

no čo sa týka toho spojkového valca ak sa už rozhodneš meniť tak určite obidva aj spodný nie je to až taka investícia ja som memil obidva za pár euráčov a origo HYUNDAI platil som cca 50,-E za obidva myslím.... a náplň je myslím DOT4 klasika..

Ale ty to tu popisuješ že ti neide vymačknúť spojku keď preklzuje ?? tak to je skôr potom ložisko že ostáva vysieť .Ložisko nieje až take drahé myslím že od SKF som ho videl za necelých 60,-E ale ak by si sa rozhodoval investovať tak asi od LUK komplet set (ložisko,lamela,prítlačný mechanizmus) a budeš mať pokoj.

Len sa mi to nezdá lebo pridreté ložisko pri mačkaní spojky by malo mať aj nejaký divoký zvuk také zaškrípanie aspoň občas ale to ty nespomínaš ....
jardo
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2011, 19:11

Re: terracan

Příspěvek od jardo »

Stym loziskom mas pravdu.Skusal som ho ked som dal dole prevodovku.Ale lozisko v zotrvacniku je pridrete,ale radenie ide dobre.Vyslapnutie spojky na mieste ide normalne aj viackrat za sebou,preto sa mi to nezda ze by to mohol byt ten valcek.Ten pedal stvrdne iba pri zvysenych otackach,napr. ked chces predbehovat.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“