Vybiti baterie pres noc...

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Update:
- Santa uz zase nestartuje, baterie je kaput a to jsme s nim vcera jel, sice kratsi trasu.
- v servisu u autoelektrikare udajne baterku nabili, ale neni prece mozny, aby byla vybita po 5ti dnech, kdyz elektrtiakr nenameri lzadnej odber :(
- jeste me napadlo, zda neodesly svicky nebo starter, ale orpavdu je to pro me jen oebcnej pojem, vubec nevim jestli to je mozne...

nezbyde mi nic jineho nez Santu odveyt do autorizovanyh oservisu, a nechat komplet udelat kontrol ua nechat si dat baterku od nich (vim ze jsou takhle dost predrazene...), ale aspon kdyz to bude stale zlobit tak to muzu hodit na ne.

Napisu pak dalsi vyvoj situace :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

dej tam jinou baterku a máš hned jasno proč přeplácet servis když je baterka ko tak se vibije sama třeba do druhého dne. baterku ti vymění každej jouda za pár korun. ale určitě bych baterku nekupoval v eshopu.
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Pres vanoce to bylo vesele...

baterie nenastartuje Santu ani po pripojeni k nabijecce, mel jsem ji na nabijecce 4hodiny, nabijecka ukazovala nabito, odpojil jsem z elektriky a baterka prazdna... Start bez sance, jen to na palubce problikalo....

takze jsme cele vanoce prostartovali pres kabely :)

Zitra jedu do autorizovaneho servisu, predpokladam, ze to dopadne tak, ze mi vymeni za jejich baterii, tusim Solit, nevim co to je presne za vyrobce, je to original z :hyu: , co jsem ji menil pred rokem za Vartu.

Kazdopadne se ale budu snazit, je presvedcit, at zjisti pricinu toho problemu, protoze menit kazdy rok baterii, ktera neni uplne levna, mi prijde znacne podivne a neprakticke, kort kdyz tech startu jsme z ni mohl mit za ten uplynuly rok tak maximalne 200.
Btw.Taxikar mi rikal, ze sam udela startu sedesat denne a baterka mu vydrzi 2 roky ...
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

to jsou věci
no ono baterce taky nesvědčí nečinost jestli jezdíš málo tak to se na té baterce může projevovat jen se sama vybíjí alarm rádio atd. kup si automatickou nabíječku a když to odstavíš tak to nech zapnutý mam to takhle řešený u čtyřkolky tam baterka vydržela taky max rok ted už mam klid :P
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
sherwood
*
Příspěvky: 53
Registrován: 05 lis 2010, 09:31

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od sherwood »

Spajky007 píše:to jsou věci
no ono baterce taky nesvědčí nečinost jestli jezdíš málo tak to se na té baterce může projevovat jen se sama vybíjí alarm rádio atd. kup si automatickou nabíječku a když to odstavíš tak to nech zapnutý mam to takhle řešený u čtyřkolky tam baterka vydržela taky max rok ted už mam klid :P
Á kolega má čtyřkolku. Vím, že to sem nepatří, ale co máš? já mám 7mi kilo DINLI 8)
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Nexus »

jak řiká spajky, vyměň si baterku, na to nepotřebuješ přeplácet hyu servis :!: co se týče nabíjení, za 4h nemáš šanci baterku nabít, já teď totálně vymlácenou baterku z auta, které nehybně stálo od začátku září nabíjel asi 30h, je fakt že mám starší nabíječku a né zrovna nejsilnější, ale za 4h jí moc dát nemůžeš :) každopádně bylo asi 5 pod nulou a auto chytlo doslova na drc což jsem nečekal :roll: po výměně zkus tu starou vyčistit, doplnit a dobít, uvidíš že pojede jak z praku :mrgreen:
jinak start by baterce neměl až tak vadit, mnohem víc jí škodí den v mrazu (nemyslím -1) kdy nikam nejedeš a jenom stojí, tím ztrácíš kapacitu ohromným tempem. A pokud sis nekupil bezúdržbovou baterku a nějaký čas ti tam chybělo do elektrolytu, problém je hned na světě. Ale je fakt, že nevydržet ani rok :(

sherwood:kdybych přehlídnul tvé zcela zbytečné rýpnutí, má tvůj příspěvek naprosto nulový význam, tématu a se ani okrajově netýká a cituješ poslední příspěvek, což se taky nedělá. Ještě něco bys potřeboval vysvětlit?
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
sherwood
*
Příspěvky: 53
Registrován: 05 lis 2010, 09:31

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od sherwood »

nexus: - Ano, potřeboval bych vysvětlit. Když se NESMÍ citovat poslední příspěvek, proč je tam tlačítko citace?
můj příspěvek má možná naprosto nulový význam pro tebe, ale kdybys pořádně četl můj příspěvek, psal jsem, cituji - vím, že to sem nepatří - konec citace. (sakra, zase cituji).
Zbytečně jsem do nikoho nerýpal,jen jsem chtěl pozdravit kolegu 4kolkáře.

dolby: - abych přešel k tématu - doporučuji některou z nabíječek zn. CTEK (neberte to jako reklamu), mám ji odzkoušenou na autě i na 4kolce. Zabudovaný režim zimního nabíjení je vynikající pomůckou proti vybitým akumulátorům v zimě CTEK je rovněž ideální pro udržovací nabíjení u sezónně používaných vozidel s akumulátory až do 120 Ah.
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Zdeněk ČB »

......
Naposledy upravil(a) Zdeněk ČB dne 29 pro 2011, 21:56, celkem upraveno 1 x.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

Á kolega má čtyřkolku. Vím, že to sem nepatří, ale co máš? já mám 7mi kilo DINLI


mam jen Eton Vector 250 zadohrab ale na rozbití držky to stačí - jo a pro rejpalky není to k tématu
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

to: Dolby už to máš pořešený :hyu:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Kony5 »

nech si v servisu změřit baterii ale ne v klidovém stavu ale pod zátěží..je to takový měřák specialně na to : zátěžový měřák...je tam topná spirála tu ta baterie rozžhaví a přitom se měří baterka to je jediný zpusob jak to objektivně změřit... pak to může dělat vadné autoradio - čínských značek SENCOR atd... vyskoušej jinou autobaterii...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Spajky007 píše:to: Dolby už to máš pořešený :hyu:
Mam ted novou baterku, co mi tam namontovali v servisu :hyu: Je to Solite, 100Ah, original, co dava vyrobce do novych aut.
(Solite je vyrobce, dodava primo do novych aut )
Puvodni baterka Varta prej byla uplne vystavena, mam ji jeste v kufru, zkusim ji jeste dobit nabijeckou.

Podle servisu nenameriliy zadny skryty odber, Santa se chova podle mereni presne tak, jak ma.
Zaver je tedy takovy, ze jsem baterii vybil beznym provozem, tzn. malo jsem jezdil anebo jezdil prilis kratke trasy.

Pro me ponauceni, ze budu baterii jednou za mesic ci dva dobijet nabijeckou.
Koupil jsem si "ASTIP - MAC 812 profi".
Napětí, kapacita, proud: 12V -- 7,2 až 120Ah -- 8A

Díky moc vsem za rady a podnety.
Snad budu nekdy radou take uzitecny ostatnim :)
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Nexus »

tak snad nová vydrží déle! :)

jinak pokud si tu starou měl vymlácenou nějaký čas a nedržela kapacitu, s velkou pravděpodobností budeš mít na dně kousky olova, takže pokud ji chceš ještě někdy k něčemu použít a né jenom nabít "pro radost", určitě ji vylij a vypláchni. Pokud bude čistá, tak je mi velkou záhadou, jak by se mohla vybít pokud santa neměl žádné skryté odběry a články nebyly ve zkratu a je pouze rok stará :roll: nebo si měl peška na vadný kousek....
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

to:Dolby a na kolik ta sranda vyšla jestli to není tajné :hyu:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Nexus píše:jinak pokud si tu starou měl vymlácenou nějaký čas a nedržela kapacitu, s velkou pravděpodobností budeš mít na dně kousky olova, takže pokud ji chceš ještě někdy k něčemu použít a né jenom nabít "pro radost", určitě ji vylij a vypláchni. Pokud bude čistá, tak je mi velkou záhadou, jak by se mohla vybít pokud santa neměl žádné skryté odběry a články nebyly ve zkratu a je pouze rok stará :roll: nebo si měl peška na vadný kousek....
Ja jsem amater, ale tyhle baterky snad ani nejdou rozebrat :)
Jde o tuhle: http://www.autobaterie-autodoplnky.cz/d ... -prava.jpg
Kazdopadne nabit ji zkusim, a mozna z hecu si nekde pujcim ampermetr a zjisim jeji stav...
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“