vrzající převodovka??

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Ondras85
*
Příspěvky: 66
Registrován: 25 dub 2010, 10:49
Bydliště: Brno

vrzající převodovka??

Příspěvek od Ondras85 »

Zdravím všechny...
Jelikož mám I30 první léto a pár horkých letních dnů už bylo,slýchávám jakoby v převodové kulise jakokdyby slabé povrzávání-při řazení.
Je možné,že by mohla hrát roli teplotní roztažitost,nebo by mohlo být v převodovce málo oleje??(úbytek nepozoruji) Dělá to i vám??Zkuste si během jízdy vypnout rádio a zkusit se při řazení zaposlouchat..
Jinak mám najeto od ledna přes 13tis.km,ale převodovka stále není ono...Celkově mám z auta rozporuplné pocity,z něčeho jsem vyloženě zklamaný (nepoddajná spojka,horší převodovka) a z něčeho vyloženě nadšený(motor,spotřeba,prostornost)...
Díky za reakce...
Hyundai I30 1.6 CVVT Komfort
ex. Hyundai I30 1.4 Classic plus (09)
ex. : Seat Ibiza 1.2 51kw (06)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: vrzající převodovka??

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Ahoj,
mě "vrže" při řazení jedničky a někdy tam vleze místo jedničky trojka, bylo štelováno v servisu, přesto to stále není ono :(
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzající převodovka??

Příspěvek od 89majlo96 »

nebude to vrzajuca spojka ? Uz sa to tu riesilo
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: vrzající převodovka??

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Tak u mě rozhodně ne, sešlápnu spojku a při zařazení (při pohybu) jedničky to vrže. Ostatní "kvalty" to nedělají.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: vrzající převodovka??

Příspěvek od AleKa82 »

Zdravím, je to již nějaký pátek, co v tomto tématu přibyl poslední příspěvek, ale docela by mě zajímalo jak to s tím vrzáním převodovky dopadlo. Mám totiž podobný problém. Krátce po nákupu (5300km) se začalo projevovat nepravidelné chrastění/vrzání při ohřátí převodovky. Začne se to objevovat po ujetí cca 5 - 10 km, když auto stojí třeba u semaforu s vyřazenou rychlostí. Po sešlápnutí spojky to do dvou sekund odezní. Při uvolnění spojkového pedálu to většinou začne znovu povrzávat/rachotit. Pokud nastartuji studené auto a nechám na místě ohřát pouze motor, žádné pazvuky se neobjevují. V posledních dnech jsem zjistil ještě možnou souvislost s jízdou po hrbolaté silnici. Vrzání se pravděpodobně častěji projevuje při/po jízdě po kostkách.

V servisu Domanský vyměnili komplet celou spojku, ale nic to nevyřešilo :cry: Neměl někdo z vás na fóru stejný nebo podobný problém? Nyní na doporučení předchozího majitele vozidla problém konzultuji i s AutoPalace Butovice a zdá se, že již podobný problém řešili na IX35 a teď tam mají i30 se slabším benzínem, která vydává podobné zvuky, ale při jiných situacích. Vypadá to na velké vůle ložisek v převodovce, ale zatím se čeká na vyjádření :hyu: :roll:. Na funkci to zatím nemá vliv (na funkci živočicháře teprve ne :mrgreen: ), ale docela mě to s*re, když to u semaforu vrže/chrastí jako stará herka.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“