LPG

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Rotny
*
Příspěvky: 22
Registrován: 15 dub 2012, 18:15

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Rotny »

Tak jsem konečně vyjel celou nádrž, u mé ix20 vystačila na 568 km, jsem zvědav jak bude vývoj spotřeby pokračovat, mám najeto cca 1100 km na LPG.
K přimazávání: toto je dle mého názoru zcela věc názoru, někdo jej má a někdo ne, já jsem se rozhodl že jej budu mít, otázka "ochuzených" sedel ventilů je dle mého názoru možná. Tím nikomi nechci nic vnucovat, zcela subjektivní názor.
Řešil už někdo otázku záruky na LPG, dle servisáka z Vyškova se na něj vztahuje pouze 2-letá záruka, LPG mám montováno v Hyundai Vyškov od schváleného dodavatel.
Jo, podle servisáka, ikdyž nedodávají žádné přimazávání ani nenastavují přístřik, není problém si toto nevchat udělat někde jinde " kde to umí" prej cokoliv pro dobro auta je v pořádku. Bohužel mu moc nevěřím, umí se usmívat, přikyvovat, ale odbornou radou neoplývá.
Reklama
 

Rotny
*
Příspěvky: 22
Registrován: 15 dub 2012, 18:15

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Rotny »

mám namontován Flash-lube a dle mého subjektivního názoru se motor ztišil, výkon stejný. uvidíme jaké bude jeho chování po čase
Uživatelský avatar
ilja
*
Příspěvky: 32
Registrován: 12 kvě 2011, 20:09
Bydliště: Senec

Re: LPG v ix20

Příspěvek od ilja »

janooo píše:tak by som sa mal co chvila tiez stat majitelom ix20 1,6 na LPG - cakam kym ho vybavia :)
k 1,6 a LPG - v oficialnom cenniku ponukaju LPG len do 1,4 ale po dohode s predajcom ho vedia namontovat do lubovolnej dostupnej benzinovej motorizacie :)
Mne dnes na garancke povedali, ze na plyn nemaju schvalenie. Z coho som dost zmateny, lebo jeden predajca povie, ze LPG je v poriadku a nepride k poruseniu zaruky a u ineho tvrdia opak...
ix20 1.6 Style, Honda Civic 8g 1.8
EX: Honda Civic 8g Type S
EX: Toyota Corolla E10 1.3
EX: Renault 5 1.4
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: LPG v ix20

Příspěvek od koudý »

ilja píše:
janooo píše:tak by som sa mal co chvila tiez stat majitelom ix20 1,6 na LPG - cakam kym ho vybavia :)
k 1,6 a LPG - v oficialnom cenniku ponukaju LPG len do 1,4 ale po dohode s predajcom ho vedia namontovat do lubovolnej dostupnej benzinovej motorizacie :)
Mne dnes na garancke povedali, ze na plyn nemaju schvalenie. Z coho som dost zmateny, lebo jeden predajca povie, ze LPG je v poriadku a nepride k poruseniu zaruky a u ineho tvrdia opak...

.. plyn ti do toho namontuje každej "garážovej plynař", ale bez ztráty záruky ti montáž provede jen autorizovanej prodejce Huinday, kterej ti tam namontuje zařízení seq24 od BRC s 46L toroidní nádrží, což je jedinná huindayem schválená plynová zástavba ..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Lugo
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2012, 14:43

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Lugo »

Tak jsme si dneska dovezli do firmy nové autíčka..konkrétně IX 20 1.4 Trikolor s LPG (BRC)...krásný nádherný a ta vůně novoty no pecka :) prodejce vysvětlil jak funguje systém BRC jak se přepíná atp...jediné co mě teda hodně překvapilo,že i po přepnutí na LPG palubní počítač ukazuje spotřebu...původně jsem měl informaci,že když přepnu na plyn tak PP bude ukazovat spotřeba nula nebo respektive nějakou drobnou spotřebu vlivem startu na benzín či vstřikování benzínu při vysokých otáčkách...ale nic..nastartoval jsem ...počkal asi 2 minuty a přepl se na plyn ale po cestě která měla asi 10km normálně PP ukazoval spotřebu... :shock: jak jste na tom ostatní?
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Farrael »

Jo PP ukazuje průměrnou spotřebu, ale otázka nakolik je relevantní. Já dneska schválně vynuloval PP a spotřeba mi najednou po těch pár km skočila na 17,4L při 2,4i což mi přijde sakra hodně a nezdá se mi to. Kontrolky nádrže od plynu se totiž ani nehly. Otázka tedy nakolik je to relevantní. Navíc to byla jen cesta domů po městě. Takže spíš koukej podle spotřeby mezi jednotlivejma tankováníma.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG v ix20

Příspěvek od airwaves »

PP ukazuje spotřebu kterou vypočítal. Asi podle času vstřiků, otáček, rychlosti, polohy pedálu... nevím podle čeho ještě. Rozhodně to ale není něco jako vodoměr na trubce od benzínu. Proto normálně počítá dál i když benzín neteče. No a protože má LPG v litru méně energie než benzín a víc se šlape na plyn, tak ten jeho výpočet skoro sedí na spotřebu lpg. Velmi zjednodušeně řekl bych receptářově řečeno.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Farrael »

A netuší tu někdo jak je to s dojezdem, který vypočítává PP? Podle čeho to počítá. Já i když jedu na plyn tak mi dojezd pomalu padá. Sice za jízdy ne, ale když pak nastartuju tak je obvykle hodnota nižší a to i o pár km. Dneska například o asi dvanáct. Na plyn auto ale přepíná při studeném motoru cca za kilometr. Tak já jen, aby mi to nechlastalo taky benzín mimo jiné :-k
Nádrž na plyn za posledních 45Km stále svítí plná.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v ix20

Příspěvek od myšák 80 »

45km je málo. Sice mám jinej systém, než ty a ani nevím jak velkou máš nádrž (čili tento příspěvek není nikterak relevantní :mrgreen: ), ale u mě ubyde čárka na ukazateli cca kolem 100-120km
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Farrael »

Ok. Budu to sledovat. Co ten palubák? Spíš mě zajímá jestli počítá nesmysly, nebo vychází z reálného úbytku benzínu z nádrže. Klasická ručičková kontrolka se hnula jen mírně.

Jinak nádrž je 55L a systém je německá varianta firmy Avo-gas na sekvenční Magic. Používali vlastní software jednotky což se mi pak vymstilo při servisu viz. můj topic o autě. Nyní už je v autě jednotka klasického Magicu. Celkem mě i překvapilo, že pokud auto nějakou dobu stojí a ač je teplo tak to cca km trvá, než přepne. V tom teple jsem čekal, že to bude hned. Pokud je jen nějaká chvíle od chcípnutí auta, tak plyn skočí hned.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: LPG v ix20

Příspěvek od S0T0 »

v i30 ukazuje pod 1/4 nádrže benzínu dojezd nesmysly... teda od té 1/4 ukazuje 0km (tankováno vždy na 1/2 nádrže tak to ukáže good dojezd) ale jak se jezdí tak nakonec zmagoří :D asik to odečítá podle průměrné spotřeby
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v ix20

Příspěvek od myšák 80 »

jj, četl jsem

popravdě řečeno, na ty číslíčka moc nekoukám, pro mě za mě bych tam ten kousek displeje mít nemusel 8)

do 55l nádrže narveš cca 44l plynu, čili najedeš cca 400-440km na nádrž, počítám, že máš 4 zelený diody = první ti zhasne až ubyde 1/4 plynu a to bude fakt kolem tý stovky. Nicméně úplně bych to zas jako nějakej přesnej cejchovanej měřák nebral (plyn se různě rozpíná atd.)
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Farrael »

Jj četl jsem, že některejm lidem to začne mizet najednou až to je skoro prázdný. Tak uvidím. Diodky jsou skutečně čtyři + červená rezerva.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG v ix20

Příspěvek od myšák 80 »

zas až takovej extrém to u mě není, nicméně je to jen orientační ukazatel....
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Lugo
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2012, 14:43

Re: LPG v ix20

Příspěvek od Lugo »

Tak se s vámi musím podělit o zkušenosti, které jsem nasbíral přes víkend. Přepnutí plynu při těchto teplotách (cca 20 stupňů venku) se odehraje téměř ihned. Když nastartuju auto, nejedu a čekám než přepne na plyn je to max 2minuty, když se rozjedu je to logický kratší. Co mě ovšem dosti vyvádí z míry, jsou diody, které informují o stavu plynu v nádrži :shock: Při předávání auta v pátek tvrdil výrobce,že nádrž na LPG je plná, i dle diod byla (svítily 4 kontrolky). Dneska večer když jsme dojeli domu tak už svítí jen jedna! A to jem od pátku s autem ujel přesně 154km! Tak jsem z toho totálně mimo...Uvažuji takto..nádrž má 40L...i kdyby tam bylo v pátek při předání jen 30L plynu a spotřeba auta by se pohybovala na hranici 10L na sto, tak bych dle úbytku tří kontrolek měl mít ujeto alespoň 300km a né jen cca 150km :shock: Tak jsem z toho fakt trochu špatnej a ač nechci nabývám pocitu,že je něco špatně.. :-k
Odpovědět

Zpět na „ix20“