Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od koudý »

michal2828 píše:No zajímavý je, že těch "špatných aut" je jen několik, vzhledem k prodeji tohoto modelu (2075 ks v roce 2011). Většina majitelů asi vozy normálně spokojeně užívá a nějaký pazvuky a bouchnutí neřeší. Jinak mě to nejde do hlavy. Přece 2000 zákazníků, kteří by nebyli spokojení, by už něco znamenalo?
.. to je pravda.. v obchodech si kupujeme taky všici jídlo a nespokojená s ním je jen česká obchodní inspekce..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Reklama
 

frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Ano,to je správná úvaha. Ono však také záleží na tom jak dlouho kdo kam jede. Potkávám takové řidiče,za nimiž nám všem tečou nervy,jedou svým šnečím tempem a nevšímají si nikoho a ničeho,tedy ani nějakého bouchání,nebo odskakování. To je můj pohled na věc a vysvětlení. Franta
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od enjoy »

michal2828 píše:No zajímavý je, že těch "špatných aut" je jen několik, vzhledem k prodeji tohoto modelu (2075 ks v roce 2011). Většina majitelů asi vozy normálně spokojeně užívá a nějaký pazvuky a bouchnutí neřeší. Jinak mě to nejde do hlavy. Přece 2000 zákazníků, kteří by nebyli spokojení, by už něco znamenalo?
Asi taky bude něco na tom,že tohle fórum není pro majitele ix20 středobod vesmíru a drtivá většina majitelů ani netuší,že se někde takové téma probírá a že nejsou sami,komu hluk a odkakování vadí,jako jim tvrdí v servisu...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

To je také správná připomínka,někdo přesedl z Favorita bez tlumičů a je v sedmém nebi,jiný vlastně ani netuší jak také může auto fungovat a je spokojený,někteří se to bojí přiznat,protože za ix20 dali všechny úspory a tahle myšlenka je mučí. Ono toho bude víc,mě ale štve,že s tím vším výrobce počítá a těch pár co jim to vadí ho nerozhodí. Mají to zmáknuté,no. :(
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od michal2828 »

Jestli to ovšem není tak, že právě tento model je výrobcem považován za takového favorita dnešní doby. Cena by to určitě naznačovala. Tzn. něco co přepraví z bodu A do bodu B, docela pěkně to vypadá, spolehlivost a spotřeba slušná... A to, že to trochu bouchá a drncá nevadí, když to přece nemá (při normálním používání) vliv na celkovou funkčnost a bezpečnost automobilu. Nebo už se v tom někdo z tohoto důvodu zabil?
S tím poskakováním má problémy i mnoho jiných aut. Třeba P 207, to je zážitek jet po D1.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

No já nevím? Za ix20 jsem dal 490 000 vloni v tuto dobu. K druhé části příspěvku bych poznamenal jen to,že nechápu proč se výrobci nedrží osvědčené konstrukce a vymýšlí všelijaké nesmysly odsouzené k nezdaru už na papíře,které jsou většinou i výrobně dražší. To,že i levný a nepříliš kvalitní tlumič odvede na dlouhé dráze uspokojivý výkon stále platí. Dobrým příkladem je třeba Toyota Yaris,nebo nejnověji Škoda Citigo a stejnou konstrukci má i pro své skvělé vlastnosti obdivovaný Ford. Konstruktéři co "ladili" ix20 by měli výsledek své práce považovat za osobní selhání a vrátit se do školy. A nebo je to jinak a dostali takové zadání,že auto nesmí být lepší než........?? Ono totiž v mnoha ohledech lepší je a podivná mezera v typovém listě jim poskytla prostor jak se mu pomstít. Podle mého je nanejvýš podivné nechat si auto vyladit u svého největšího konkurenta a rivala na trhu.To ani jinak dopadnout nemohlo. Také zůstává otázkou proč se výrobce tak masivně brání provést beznákladovou a jednnoduchou změnu pouhým přemístěním spodního držáku. To by se robot naučil za pár minut.Franta
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Chasnik »

Franto, oni se tomu brání proto, že kdyby uznali chybu, riskovali by třeba hromadnou žalobu a nucenou svolávačku. Takhle to chvíli přežijí a až půjde na trh faceliftová verze, tak se to v klidu upraví a ticho po pěšině.

Ono z jejich pohledu není třeba panikařit - tlumiče netlumiče, iksdváca je nejprodávanější model ve své třídě...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Je to tak Chasniku,nemají žádnou profesionální čest,to už se dneska nenosí. Máš pravdu,přežijou to,mají hroší kůži. Horší je,že neuvolnili prodej tlumičů pro aftermarket a nikdo je nemůže prodávat. Myslím,že by to dost pomohlo,ale toho by si mohl někdo všimnout a ptát se proč tam dávají s tak špatnou charakteristikou. Nevzávám to,ale na konec tomu nevidím. Ahoj a díky za reakci. Franta
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od ims »

:idea: A čo oficiálne štátne skúšobne? Nemal by ísť od majiteľov IX20 podnet na nich? Mali by byť odborne fundovaní a s primeraným technickým zabezpečením. Veď to čo som tu čítal je naozaj strašné!
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

:D :D :D :D :D ](*,)
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od enjoy »

Teda jestli po něčem v poslední době fakt toužím,tak je to svezení se v ix20...
Rád bych zjistil,jestli je to auto vážně tak smrtelně nebezpečný nebo jestli je to klasický místní humbuk.
Myslím si,že kdyby se kdokoliv svezl v mém Matrixu na 17" kolech,tak by pro ně odskakování dostalo úplně nový rozměr a ix20 by mu přišla jak žehlička.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

I tak jsem přesvědčený,že z testu by vyšel vítězně Matrix i,když trochu zmrzačený nízkoprofilovými,ale hezkými koly. To co dokáže ix20 umí snad jedině Citroen C4. Ten je na tom podobně. Ahoj a všem díky za příspěvky,Franta
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od ims »

airwaves, viem asi prečo si tlčieš nad tým čo som napísal hlavu o múr, ale v postupe krokov by som to nevynechal, ak je mojim cieľom ten problém doviesť k úspešnému vyriešeniu. Možno takto: 1. podnet na skúšobňu a inšpekciu, 2. oficiálne oslovenie výrobcu (to už vlastne frantaservis vykonal aj s mediami - možno zopakovať) 3. skúsiť zohnať-sledovať štatistiku nehôd - poistných udalostí (v SR cez zákon 211 o slobodnom prístupe k informáciám, ak to nepôjde podobrotky, možno by aj tu na fóre mohla vzniknúť téma len na zber týchto udalostí)...
Viem je to beh na dlhé trate... :roll:
možno sa spojiť aj s majiteľmi v PL, tí už tiž čosi konajú...
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od kubad »

zase to tady nedramatizujte, auto v žádném případě není nebezpečné, ano zadek je za určitých podmínek nejistý, ale tohle udělá i spousta jiných aut otázka je jen v jaké rychlosti a kde je ta hranice.
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od 69pavel »

to kubad:

nemam sice ix20 ale mam accenta, jak rikas ze nekde je hranice rychlosti,tak ti napisi co mi se stalo, na mem accentu,od zacatku noveho auta se mi zacly delat pravidelne plosky na zadnich pneu,coz dle odborneho posouzeni kazdy rekl ze to jsou vadne tlumice-servis si stal za tim ze to jsou vadne gumy,pote jak jsem na dalnici ve 110km/h v mirne dlouhe zatacce se to zhouplo(vsichni ostatni tam litaji 130,nekteri i vice) a nebyt odstavneho pruhu tak jsem byl mimo cestu vykokoteny na strese,vzdy jsem si myslel ze auto s prednim nahonem je nedotacive,ja ho od sameho zacatku mel pretacive kdy v kazde zatacce co ostatni auta normalne sedely -me zadek predbihal,tak jsem se nasral a ty jejich bambusy sly do kytek a namontoval jsem KYB, auto se chova uplne jinak a nevim ze mam HYU-od te doby mam nedotacive auto s prednim nahonem,u vasich modelu je smula ze druhovyroba jeste nezacla.
nerikam ze toto ma kazda ix20 tyto problemy ale na druhou stranu kdyz mam auto za nekolik x10.000 tak by melo splnovat bezpecnost a ne abys mel strach projet normalne zatacku a modlit se aby to neustrelilo a skoncit v prikope.
nase new accenty se zacly delat nekdy v roce 2005,co si myslis ze vymysleli nejake nove veci na nove auto,vubec zadne pouzili cele napravy ktere meli vyrobene na KIA RIOII,nebot tato vyroba koncila 2005 a prece nebudou vyhazovat skladove zasoby z KIA,tak to nacpali se vsi paradou na HYU. na KIA bylo dostacujici,bohuzel accent ma delsi kufr a tam uz je to zrejme na hrane,neli poddimenzovane. kazdy kdo na accentu vymenil KYB(i na predkach) ti rekne ze auto je v chovani na ceste uplne nekde jinde.

navic stou vyrobou to takhle funguje dodnes,jen stim ze oni pomeni katalogove cisla tak aby normalni clovek se vtom nevyznal a oni vedi sve jak vydupali s ceskym clovickem a ostatnima,hlavne ze to prodaj a maj zisky, prece nebudou vyhazovat tisice tlumicu ktere davali na nejaky typ a vymyslet novy kdyz ho muzou namontovat na dalsi model
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „ix20“