nováček

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
gallows
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2010, 15:23
Bydliště: Praha

Re: nováček

Příspěvek od gallows »

Tak jsem si taky ve čtvrtek vyzvednul svého Santu a hned jsem jel na prodloužený víkend do Německa, abych ho vyzkoušel. Na tom sněhu jsem se v SF cítil mnohem jistější než v mojí staré Octávce :D Jen mi nedokázali v autoservisu odpojit nějakou tu bezpečnostní pojistku u navigace (Autonet), aby bylo možné sledovat DVD i za jízdy, prý to u této navigace nejde :cry: Ale to není tak podstatné. Jinak spotřeba 8,8 L nafty ve třech lidech - to je asi normální.. No zatím jsem z toho autíčka naprosto nadšený =D>
HYUNDAI SANTA FE 2,2 CRDi 4WD ELEGANCE AT
ŠKODA OCTAVIA SLX 2.0 - na prodej
Reklama
 

Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček

Příspěvek od DusanCZ »

tomba4268 píše:
DusanCZ píše:
tomba4268 píše:tak budu doufat, že to bude ok,dnes jsem ho dovezl-cesta s tempomatem pohodička i když jsem se jen tak brouzdal po dálnici (kolem 100km/h) je to přece jen funglovka tak to nechci hned trápit.Všiml jsem si ale,že byly orosené přední světlomety když jsem zaparkoval :? a mám dojem,že se to tady někde řešilo,tak jdu hledat,jinak samo dík za přání šťastných km

co mas za motor, jeste 114kW ci uz mas facelift s 145kW ??
a pokud mas 114 tak mas uz sklapeci zrcatka a blinkry v nich, ci jsi chytnul nejakou zlevnenou skladovku ?
ne ne je to starý model 114Kw, ale určený pro finský trh a já to koupil za 620t. u euroautopartner-Jihlava,bezva jednání a tak vůbec no a má to výbavu Dynamic+pár drobností asi navíc (ty el. sklopný zrcátka,dešťový a světelný senzor a tak), ale jinak nic převratnýho a blinkry v zrcátkách ani náhodou ty jsem tady viděl u BLACK Edition
No ja mam Servisni knizku Slovinskou, mam stribrnaka a prave uz mam velke zrcatka s blinkrama, ve vybave executive, u nas elegance se sibrem, 4X4 spinam u ESP a mezi kolebkovym prepinacem na vyhrev sedacek u radicky mam USB/AUX vstup.

mam ho od zari a mam najeto cca 6 tis KM, takze na olej budu chdit po roku misto po 15 ti tis. Cena byla 520 bez DPH, dal jsem to brachovi do firmy na odpis, takze jeste 2a pul roku a pujde do sveta, a budu koukat po faceliftu ci nejakem nastupci SF. IX 55 je fajne, ale ja nejak nemusim automaty a oni manula nedelaji :(
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
petrbuchta
*
Příspěvky: 10
Registrován: 19 úno 2008, 20:09
Bydliště: Znojemsko

Re: nováček

Příspěvek od petrbuchta »

Ahoj santaři,příští týden pro něho jedu.Dlouho jsem nevěděl jaký SUV koupit,ale od mýho dobrého kámoše jsem rozhodl vzít santu fe,tak jsem zvědav jak mě bude dlouho sloužit.Pak dám info atd..
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: nováček

Příspěvek od sosi »

petrbuchta píše:Ahoj santaři,příští týden pro něho jedu.Dlouho jsem nevěděl jaký SUV koupit,ale od mýho dobrého kámoše jsem rozhodl vzít santu fe,tak jsem zvědav jak mě bude dlouho sloužit.Pak dám info atd..
Gratulácia, daj bližšie info
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
tomba4268
*
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2010, 21:57

Re: nováček

Příspěvek od tomba4268 »

Taky gratulace, hezky si to užívej :D Mě můj Fanouš (tak jsme Santu pokřtili) pořád stojí ve firmě na parkovišti, už dva měsíce takže jsem trochu na prášky :roll: ale příští týden to už snad vypukne, tak jsem zvědavý jak mi to půjde s autom. No a tak vůbec, spotřeba,jízní vlastnosti atd. Uvidíme a můžem hodnotit a porovnávat. TomBa
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: nováček

Příspěvek od sosi »

tomba4268 píše:Taky gratulace, hezky si to užívej :D Mě můj Fanouš (tak jsme Santu pokřtili) pořád stojí ve firmě na parkovišti, už dva měsíce takže jsem trochu na prášky :roll: ale příští týden to už snad vypukne, tak jsem zvědavý jak mi to půjde s autom. No a tak vůbec, spotřeba,jízní vlastnosti atd. Uvidíme a můžem hodnotit a porovnávat. TomBa
V lete bude nový model, už si mohol počkať...
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
tomba4268
*
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2010, 21:57

Re: nováček

Příspěvek od tomba4268 »

sosi píše:
tomba4268 píše:Taky gratulace, hezky si to užívej :D Mě můj Fanouš (tak jsme Santu pokřtili) pořád stojí ve firmě na parkovišti, už dva měsíce takže jsem trochu na prášky :roll: ale příští týden to už snad vypukne, tak jsem zvědavý jak mi to půjde s autom. No a tak vůbec, spotřeba,jízní vlastnosti atd. Uvidíme a můžem hodnotit a porovnávat. TomBa
V lete bude nový model, už si mohol počkať...



nemohl,protože ten nebude stát pro mě 514 tis. ale trochu víc a to je na mě už moc, stačí ty provozní náklady :?
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: nováček

Příspěvek od sosi »

Aj ja chcem nove Santa Fe za 514tis... :cry:
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
tomba4268
*
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2010, 21:57

Re: nováček

Příspěvek od tomba4268 »

Zdeněk ČB píše:Ber to tak: komu se s autem nic neděje, nemá důvod psát a pídit se po řešení .... Proto se možná zdá že každý majitel SF má nějaký ten problém. Nesmíme opomíjet tu mlčící spokojenou většinu.
tak kolegáčci, minulý týden při jízdě zdechnul motor, opětovně naskočil ale nechtělo se fanoušovi couvat, jen tak škubavě posunoval vzad, no a druhý den jsem dojel do práce a zastavil u vrat a to byl poslední pohyb mého santíka. :cry: pak už jen odtah do servisu. Teď nastaly velké dohady co s tím je při najetých 45 000 km !!!!!!!! Nejdřív, že na záruku (koupeno u neaut. dovozce únor 2010) a že jakési čidlo nebo snímač rychlosti - tak ten to ale prý není, takže to prý vypadá na převodovku!!!! při najetých 45 tis. převodovka, no to je snad zlý sen :oops: no a hups, najednou jsou se zárukou problémy, že prý dovoz z finska a kdesi cosi. Přitom já to kupoval jako nové a přihlašoval jako první majitel, tak jsem zvědav, protože myslím, že oprava bude asi ne asi určitě pěkná raketa. Po dvou a půl roce ježdění taková podpasovka-jsem z toho totálně na prášky :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
ErosKE
**
Příspěvky: 278
Registrován: 23 bře 2012, 19:57
Bydliště: Košice, SK

Re: nováček

Příspěvek od ErosKE »

tomba4268, držím palce, nech sa ti to podarí vyreklamovať.
Sice neviem ako to bolo v roku 2010, ale teraz je záruka tuším 5rokov.
Daj potom vedieť ako si dopadol. :hyu:
VW Touareg 2015 PREMIUM 4MOTION 193KW/262k 3.0 V6 TDi (2024 - 130.000km)
Hyundai SantaFe 2006 2.2 CRDi 110kW/150k 4WD 5st.AT GLS/VGT (2024 - 300.000km)
Uživatelský avatar
kutil
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2012, 15:43

Re: nováček

Příspěvek od kutil »

Ahoj. Zvažuju koupi Santa Fe 2.2CRDI AT z roku 2007, najeto 140tis.km. protože mi nabourali Mondeo. Přechod z Mondea je těžký, ale potřebuju 4x4 kvůli chalupě. Chtěl jsem se zeptat, jaké radosti a opravy mohu u Santa Fe čekat? Jde mi o to, zda nemám raději opravit Mondeo o kterém už vím, co je potřeba vyměnit. Jak je drahý servis na Santa Fe, jak jsou drahé díly a pneumatiky? Po kolika km se dělá servisní prohlídka? Díky za info. Kolik km přežije Santa Fe, než se rozpadne?
Uživatelský avatar
ErosKE
**
Příspěvky: 278
Registrován: 23 bře 2012, 19:57
Bydliště: Košice, SK

Re: nováček

Příspěvek od ErosKE »

Ty máš Forda 4x4??? ževraj sa do SR,ČR nikdy nedovážalo, patrilo pre Švajčiarsky trh.
"vybrate z jedného článku"
- Recenze Ford Mondeo 2.0i 16V 4x4
“Asi Mondeo 4x4 neseženete. Jestli ano - GRATULUJI ! ! !” :D :hyu:
VW Touareg 2015 PREMIUM 4MOTION 193KW/262k 3.0 V6 TDi (2024 - 130.000km)
Hyundai SantaFe 2006 2.2 CRDi 110kW/150k 4WD 5st.AT GLS/VGT (2024 - 300.000km)
Uživatelský avatar
kutil
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2012, 15:43

Re: nováček

Příspěvek od kutil »

Nemám Mondeo 4x4. Mám Mondeo 2.2TDCI. Ty 4x4 jsem zažil, bylo to super a nechápu, že je Ford přestal dělat.

To Santa Fe je moc velká a těžká kráva. Ale mám nabídku na KIA Sportage 2.0CRDI 103kW a to není špatné. Ale měřím 190cm a je na mě u řidiče málo místa, sedačka už nejde posunout víc dozadu.

Tak nevím. Hlavně se z Mondea se zrychlením 0-100km/h za 8sec blbě přechází. Navíc výbava Mondea je maximální: ESP, dešťový senzor, automatické rozsvěcení světel, SPDS, vše v elektrice, dálka, rádio s ovl. pod volantem, tempomat, couvací asistent, tažné, handsfree, velký kufr, xenony, servis po 20000km, vyhřívání sedaček a vyhřívání čelního skla.

A ta KIA Sportage je úplně bez ničeho, má jen dálku a el.okna.
Naposledy upravil(a) kutil dne 03 čer 2012, 22:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: nováček

Příspěvek od enjoy »

To mondeo co mas je jeden z nejhezcich kombiku,neli nejhezci...no dobre,Honda accord jeste.
Pokud by to bylo rozumne mozny,tak bych ho zachranil... Sportage je uvnitr titerna.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
ErosKE
**
Příspěvky: 278
Registrován: 23 bře 2012, 19:57
Bydliště: Košice, SK

Re: nováček

Příspěvek od ErosKE »

No Kiu Sportage v tej výbave? hmm, nie dakujem, to jedine, že chceš použ. auto len do lesa, ale
na to sa použ. iné autá. Keď máš problém s výškou v SUV, tak by si sa mal porozhliadnuť,
po europskych autách, ja mám v. 181cm a sedadlo mám na konci. Keď som auto kupoval, tak som
nevedel, že sedadlo je na konci a striedal som sa s fotrom na ceste domov a on je vyšší a už mu
to vadilo, on má Forda Focusa a tam ten problém nieje. A pozeral si po Forde Kuga? len tam je
stále dosť vysoká cena ojazdených áut, predsa len je to ešte s tých novších áut. :D :hyu:
VW Touareg 2015 PREMIUM 4MOTION 193KW/262k 3.0 V6 TDi (2024 - 130.000km)
Hyundai SantaFe 2006 2.2 CRDi 110kW/150k 4WD 5st.AT GLS/VGT (2024 - 300.000km)
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“