Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od adam221 »

Vyskusaj sa na to informovat v inom servise.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

Skusal som iny servis v BA a tam o tom probleme pre zmenu ani nevedeli. Podla citania prispevkov v roznych forach nemam pocit, ze by sa to riesilo inak, nez tym "regulatorom"
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od adam221 »

gashtaan> SZ
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od clovek »

Zdravim vospolok,

mate nieco nove o kolisani? U mna sa teraz nejak zacal viac prejavovat problem pri teplotach okolo 10stupnov. Po naskoceni motor ledva zije, musim ho prisliapnut plynom, tym sa pozbiera a nastava obvykly kolisavy proces. Hyndai na to sere. Esteze mi po kazdej navsteve servisu posle obalku aby som im napisal ako sa mi pacil servis a ci mi ponukli kavu a ked nahodou zabudnem poslat naspet dotaznik, tak mi poslu druhy s pokecom, ze som asi zabudol odoslat ten prvy.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od CyberSammy »

clovek píše:Zdravim vospolok,

mate nieco nove o kolisani? U mna sa teraz nejak zacal viac prejavovat problem pri teplotach okolo 10stupnov. Po naskoceni motor ledva zije, musim ho prisliapnut plynom, tym sa pozbiera a nastava obvykly kolisavy proces. Hyndai na to sere. Esteze mi po kazdej navsteve servisu posle obalku aby som im napisal ako sa mi pacil servis a ci mi ponukli kavu a ked nahodou zabudnem poslat naspet dotaznik, tak mi poslu druhy s pokecom, ze som asi zabudol odoslat ten prvy.
Mne tam namontovali regulator, ale pomaha to iba v tuhej zime. Ak je len mierna zima alebo teplo, tak tie otacky kolisu tak ci tak a motor sa dusi. Skoda, ze na to nie je nejake ine riesenie :-(
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
chovatel
*
Příspěvky: 21
Registrován: 06 kvě 2010, 07:06

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od chovatel »

Zdravým všetkých
čo sa týka kolísania otáčok aj mne to robí v podstate 1x za deň teraz väčšinou keď je vonku teplo.
Už som skúšal všetko možné, ale nič nepomáha "ani návšteva v servise".
Včera ma napadla jedna vec a to keď naštartujem a otáčky začnú klesať a motor začne dusiť, tak vypnem motor a po cca 10s ho znovu naštartujem a otáčky už nekolíšu. Takto to robím od pondelka a zatial to funguje.
Treba to vyskúšať a možno to pomôže aj iným majitelom týchto skvelých autíčok
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

Zdravim vas, nieco nove v tejto veci, ci ste si proste zvykli? :)
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od CyberSammy »

gashtaan píše:Zdravim vas, nieco nove v tejto veci, ci ste si proste zvykli? :)
nic noveho.. otacky kolisaju stale.. zvyknut sa na to neda.. vyriesit to nevedia nikde a navyse mi auto zere ako keby mam 6liter 8valec.. aj ten by mozno zral menej.
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od clovek »

Vsetko po starom. Mne tam davali "termistor", kolisanie sa posunulo na vyssie teploty (okolo 12 stupnov). Teraz mi to nerobi. Spotrebu mam normalnu.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
helloroman
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2012, 08:00

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od helloroman »

Ahojte. helloroman
Ja som to mal tiež,hľadal som chybu asi rok,našiel som ju a opravil si to sám. Kúpil som si posledného Getza v r.2009 1.4 12V v máji.Hneď v lete to začalo.
Nič strašného,preto som to ani nijako neriešil.Len studený a prvý štart.Otáčky vybehli na 1200 a hneď spadli na 800 a to všetko tri krát.Prešiel som kilometer do obchodu a pri ďalšom štarte už to nerobilo.Jeseň,zima,jar, všetko ok. V lete to začalo pri vysokých teplotách. A to len v tedy,keď bolo auto rozpálené na priamom slnku. V tedy som hľadal radu aj tu na tomto fóre. Ale výmena softvéru mi pripadala zbytočná, keď že už to robilo na prvých sériách a ja som mal poslednú, predpokladal som že aj softvér mám nový. V dvoch servisoch Hyundai na mňa pozerali, ako že to počujú prvý krát a to my bolo hneď jasné,ž e tam varia z teplej vody. Napadlo my, že to bude nejaké teplotné čidlo, ktoré zle vyhodnocuje teplotu motora. Čidlo je teplé, ale motor je pri tom studený.A preto tie otáčky. Ale naďalej som to neriešil.No a tretie leto to začalo vzrastať z 3x na 6x a viac. Štvrté leto okrem kolísania otáčok aj jemné trasenie motoru, ale po rozbehu zase všetko ok.
Prišiel deň ,D". Auto na pražia-com slnku. Naštartoval som, motor skákal 10 centi do všetkých strán, napadlo my že idem snáď na jeden valec, tak som to nechal bežať,že sa snáď ostatné časom pridajú. Vydržal som 20 sekúnd, ale trasenie bolo neskutočné. Tak z obavy o vážnom poškodení motoru som to vypol. Jediné čo ma napadlo a bolo možné tam urobiť - skontrolovať káblové konektory. Našiel som tam tri také väčšie v okolí batérie. Konektory som rozpojil a spojil. Naštartoval som a motor išiel ako hodinky.Jemnejšie ako doteraz.
Závada zistená prechodový odpor v nejakom kontakte, alebo viacerých kontaktov v konektory. Keď že som ich rozpojil tri tak neviem v ktorom. Vydržalo to dva týždne, potom sa to vrátilo. Zopakoval som to isté a po mesiaci opäť. Tak som ich všetky tri konektory prestriekal WD-40 a drží to už rok. Ináč ten môj stuďák mal vplyv aj na dobíjanie batérie a spúšťanie palivového čerpadla.
Keď auto stalo na slnku a išiel som ho naštartovať, otočil som kľúčom do druhej polohy-kedy spína aj pal.čerpadlo a ono nebzučalo, tak som už vedel že otáčky budú kolísať. Teraz po oprave ,koľko krát otočím kľúčom ,toľko krát štartuje čerpadlo.
A že to malo vplyv aj na dobíjanie batérie som zistil tak,že mám namontovaný zosilňovač na zadný subwoofer a ten mi pri začiatku jazdy niekedy nehral. Ale po 20 min.začal hrať. Dočítal som sa v návode na zosilňovač, že pri poklese napätia pod 12V sa aut. vypína.
Odkedy je stuďák preč,subwoofer hraje stále batéria má 6r. a auto štartuje výborne. Hyundai Getz som si vyberal aj podľa toho akú má poruchovosť. Podľa
TÜV Report,raz bol na 5 mieste.
Po šiestich rokoch som inú závadu nemal.
Som sním spokojný a robí my radosť. AHOJTE helloroman.
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od CyberSammy »

helloroman píše:Ahojte. helloroman
Ja som to mal tiež,hľadal som chybu asi rok,našiel som ju a opravil si to sám. Kúpil som si posledného Getza v r.2009 1.4 12V v máji.Hneď v lete to začalo.
Nič strašného,preto som to ani nijako neriešil.Len studený a prvý štart.Otáčky vybehli na 1200 a hneď spadli na 800 a to všetko tri krát.Prešiel som kilometer do obchodu a pri ďalšom štarte už to nerobilo.Jeseň,zima,jar, všetko ok. V lete to začalo pri vysokých teplotách. A to len v tedy,keď bolo auto rozpálené na priamom slnku. V tedy som hľadal radu aj tu na tomto fóre. Ale výmena softvéru mi pripadala zbytočná, keď že už to robilo na prvých sériách a ja som mal poslednú, predpokladal som že aj softvér mám nový. V dvoch servisoch Hyundai na mňa pozerali, ako že to počujú prvý krát a to my bolo hneď jasné,ž e tam varia z teplej vody. Napadlo my, že to bude nejaké teplotné čidlo, ktoré zle vyhodnocuje teplotu motora. Čidlo je teplé, ale motor je pri tom studený.A preto tie otáčky. Ale naďalej som to neriešil.No a tretie leto to začalo vzrastať z 3x na 6x a viac. Štvrté leto okrem kolísania otáčok aj jemné trasenie motoru, ale po rozbehu zase všetko ok.
Prišiel deň ,D". Auto na pražia-com slnku. Naštartoval som, motor skákal 10 centi do všetkých strán, napadlo my že idem snáď na jeden valec, tak som to nechal bežať,že sa snáď ostatné časom pridajú. Vydržal som 20 sekúnd, ale trasenie bolo neskutočné. Tak z obavy o vážnom poškodení motoru som to vypol. Jediné čo ma napadlo a bolo možné tam urobiť - skontrolovať káblové konektory. Našiel som tam tri také väčšie v okolí batérie. Konektory som rozpojil a spojil. Naštartoval som a motor išiel ako hodinky.Jemnejšie ako doteraz.
Závada zistená prechodový odpor v nejakom kontakte, alebo viacerých kontaktov v konektory. Keď že som ich rozpojil tri tak neviem v ktorom. Vydržalo to dva týždne, potom sa to vrátilo. Zopakoval som to isté a po mesiaci opäť. Tak som ich všetky tri konektory prestriekal WD-40 a drží to už rok. Ináč ten môj stuďák mal vplyv aj na dobíjanie batérie a spúšťanie palivového čerpadla.
Keď auto stalo na slnku a išiel som ho naštartovať, otočil som kľúčom do druhej polohy-kedy spína aj pal.čerpadlo a ono nebzučalo, tak som už vedel že otáčky budú kolísať. Teraz po oprave ,koľko krát otočím kľúčom ,toľko krát štartuje čerpadlo.
A že to malo vplyv aj na dobíjanie batérie som zistil tak,že mám namontovaný zosilňovač na zadný subwoofer a ten mi pri začiatku jazdy niekedy nehral. Ale po 20 min.začal hrať. Dočítal som sa v návode na zosilňovač, že pri poklese napätia pod 12V sa aut. vypína.
Odkedy je stuďák preč,subwoofer hraje stále batéria má 6r. a auto štartuje výborne. Hyundai Getz som si vyberal aj podľa toho akú má poruchovosť. Podľa
TÜV Report,raz bol na 5 mieste.
Po šiestich rokoch som inú závadu nemal.
Som sním spokojný a robí my radosť. AHOJTE helloroman.
Super, skusim to aj ja.. ja mam 8rocny Getz 1.4i 16V a tiez ziadna zavada okrem tohto.. presne to aj mne robi v lete v teple ako opisujes aj ty.. v zime vsetko v pohode.. dik za tip
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
helloroman
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2012, 08:00

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od helloroman »

Dobre daj mi vedieť,keď to budeš robiť. Ako si dopadol. U mňa to funguje dodnes.
Uživatelský avatar
mysak85
*
Příspěvky: 40
Registrován: 10 lis 2007, 18:48
Bydliště: Jihlava

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od mysak85 »

Zdravim, podobny problem mam momentalne i ja, 8 let stary Getz, 1,4 16V 71KW, najeto cca 83000

Jde o to, ze v teto zime nastartuji auto, zacnou litat otacky nahoru a dolu a auto se zacne dusit, vypnu motor, nastartuji podruhe a uz vse bezi naprosto bez problemu, nevi nekdo nejakou radu? Zatim jsem v servisu nebyl, kdo vi, treba je to jen prkotina, ale nekteri servisaci (hlavne v Hyundai) se snazi cloveka oskubat co to jde a nakonec mu jeste reknou, ze by to chtelo vymenit auto za neco novejsiho..
Hyundai Getz 1.4 16V 71Kw 11/2007 Red
helloroman
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2012, 08:00

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od helloroman »

Skús skontrolovať všetky konektory v motorovej časti a prestriekať VD-čkom .Potom nám daj všetkým vedieť či to tebe pomohlo.Roman
Odpovědět

Zpět na „GETZ“