Tempomat

Moderátoři: frawd, Moderátoři

kukulko
Příspěvky: 6
Registrován: 16 srp 2012, 12:21

Tempomat

Příspěvek od kukulko »

Ahoj, má prosím niekto skúsenosť s dodatočnou montážou tempomatu do benzínovej 1,4 ix20 ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: tempomat

Příspěvek od iggyno »

na svk ma odbili,ze tempomat len CRDi a dodatocne vobec... #-o
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: tempomat

Příspěvek od mnkk »

To, že dodatočne sa neda domontovať chápem, lebo ix20 ma ovladanie tempomatu na volante. A ak k tomu nemá ešte prispôsobenú kabeláž, tak koniec.

Bez problému to mali staršie typy áut s tempomatom na páčke smeroviek.

V cenníku :hyu: sk sa nič nepíše o tom, že tempomat má iba crdi. Je iba s výbavou style a ta má aj crdi aj cvvt 1,4. http://www.hyundai.sk/ponukane-modely/i ... ennik.html
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: tempomat

Příspěvek od ims »

Je to tak, tempomat mám na CVVT.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
tomasisko
*
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2010, 14:59
Bydliště: Banska Bystrica

Re: tempomat

Příspěvek od tomasisko »

podla mna to bude rovnako jednoduche ako pri venge

http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=187&t=3234
spitfire2
*
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2012, 13:27

Re: tempomat

Příspěvek od spitfire2 »

Já jsem si podle návodu na Vengu tempomat dodělával, zapojení je trochu jiné a složitější, nicméně jde to. Kdyby měl někdo zájem o krabičku s ledkami a přepínači (na panel vedle vypínání ESP) můžu udělat a prodat. Jinak jsem si taky dodělal moduly pro zatažení oken při zamčení vozu a pro automatické otevření oken při odemčení pokud je teplota uvnitř vozu větší než 24°C (za origo modul pro dvě okna chtějí okolo 7kkč bez sledování teploty). Samozřejmě poradím s montáží ale na vaše triko, nejsem servis :-)
kukulko
Příspěvky: 6
Registrován: 16 srp 2012, 12:21

Re: tempomat

Příspěvek od kukulko »

Vďaka za príspevky, chcel by som však využiť záruku a preto iné ako autorizovaný servis zatiaľ nepripadá do úvahy.
Inak len pre zaujímavosť, oslovil som 3 servisy, vo všetkých rovnaká odpoveď - nedá sa.
Snáď je to politika Hyundai - aby každý kupoval najvyššiu výbavu. nuž čo
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: tempomat

Příspěvek od mnkk »

spitfire2 píše:Jinak jsem si taky dodělal moduly pro zatažení oken při zamčení vozu a pro automatické otevření oken při odemčení pokud je teplota uvnitř vozu větší než 24°C (za origo modul pro dvě okna chtějí okolo 7kkč bez sledování teploty).
Ako riešiš otvaranie okien keď prší a je v aute 30st.?
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
spitfire2
*
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2012, 13:27

Re: tempomat

Příspěvek od spitfire2 »

I na tenhle problém jsem narazil, okna sjedou jen za podmínky, že je více jak x stupňů a je odemknuto dálkou 2x za sebou. Malinko neohrabané, nicméně mě to tak vyhovuje, různé drobné úpravy neni problém provést kdyby to vyloženě vadilo.

Ještě bych doplnil pár info kdyby si to někdo chtěl doma poskládat. Modul vlastně jen nahrazuje tlačítka která se po vypnutí klíčku vypou(do 20s), napětí spíná v okamžiku kdy zachytí napěťový impuls od zámku dveří (zamklo se)/odemklo se. protože je to jen Hyundai motorku chybí jakékoly koncové dorazy, tudíž ve chvílikdy okno dojede úplně nahoru, či dolu do motorku skočí 12A (při běhu je odběr okolo 5-6A). je tedy potřeba nějak získat informaci o poloze okna aby se motorek nespálil. chytrému napověz.. :-)
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: tempomat

Příspěvek od mmv »

to spitfire2 :
na ten návod na vengu a tempomat jsem již nedávno koukal , říkáš, že na IX20 je to krapet jiný, respektive..., ta tvá nabídka na udělání krabičky má jistě svou cenu a ta je ??? :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
spitfire2
*
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2012, 13:27

Re: tempomat

Příspěvek od spitfire2 »

Pár lidí už mi psalo ohledně modulů na okna a zřejmě jak jsem pochopil cena se jim zdála vysoká(2500kč za modul pro 4 okna se sledovačem teploty). Jasně viděl jsem moduly za 1500kč na netu. Vtip je v tom, že za A) motorky oken nemají koncové spinače (pokud je okno zavřené a držíte tlačítko "zavřít" teče do motorku cca 12A a za chvíli ho spálíte). Řešení je mnoho (od koncových spinačů v okně jak to řeší moduly na netu, přes výměnu celých motorků atd.), já to udělal neinvazivně(rozuměj nikde žádné dráty)což je taky trošku dražší než spinač za 5kč . Za B) Protože nechci přijít o záruku a protože najedu 40tis km ročně jedu dvakrát za rok do servisu, kde by na moje udělátko mohli přijít. Mám jej navržené tak vtipně že je třeba přivést 1kablík přes origo konektor a napojit redukce mezi origo-konektory. tzn za 5 minut je to celé venku(včetně rozdělání tapecu na dveřích které trvá tak 3 minuty), žádný kabel není přerušen a nikdo nepozná že tam něco bylo. Problém je v tom že nejsem výrobce origo Hyundai/Kia konektorů který stojej jak decka z Rathovi krabičky na víno.
U tempomatu je to podobné, za prvé se liší řídící jednotka od Vengy ( teda já mám 1,6 benzin nevim jak 1,4 ale předpokládám že bude stejná ) za druhé u H není vyvedena kabeláž, končí v prostoru motoru v konektoru do kterého jen tak něco nepíchneš, takže zase musíš koupit dva konektory jako redukci abys to mohl snadno vyndat ven. Co se týče krabičky, já si to dal na volný panýlek vedle nastavování světel, tzn není to krabička :-)
protože jsem do toho investoval nějaký čas rád bych aby to sloužilo. Tudíž nyní bez konektorů( je možno koupit v H, nebo na vrakáči, nebo je možný to tam prostě naletovat a doufat že dveře nikdy nidko zkoumat nebude, stejně jako modul z netu) automatika oken 850kč, tempomat 500kč.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Tempomat

Příspěvek od airwaves »

Máte někdo náhodou výkres svazku?
Naposledy upravil(a) airwaves dne 29 črc 2013, 06:45, celkem upraveno 1 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Tempomat

Příspěvek od airwaves »

spitfire2: Já jsem si podle návodu na Vengu tempomat dodělával, zapojení je trochu jiné a složitější, nicméně jde to. Kdyby měl někdo zájem o krabičku s ledkami a přepínači (na panel vedle vypínání ESP) můžu udělat a prodat. Jinak jsem si taky dodělal moduly pro zatažení oken při zamčení vozu a pro automatické otevření oken při odemčení pokud je teplota uvnitř vozu větší než 24°C (za origo modul pro dvě okna chtějí okolo 7kkč bez sledování teploty). Samozřejmě poradím s montáží ale na vaše triko, nejsem servis :-)


Ahoj, měl bych zájem o vše pro 1,6 CVVT, cenu respektuji :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Tempomat

Příspěvek od airwaves »

Provedl jsem kontrolu podle pokynů a rad spitfire2 - děkuji za rady :D a pomoc. Bohužel mám smolíka. Potřebné dráty nekončí v mém případě ve volantu, nekončí bohužel ani v konektoru pod schránkou u spolujezdce. Nejsou v mém případě bohužel vyvedeny ž řj. Tak se teď snažím zaregistrovat a zaplatit hodinový přístup do hyundai global servis. Tam se chci pokusit podle rad branora z venga fora postahovat schemata zapojení konektoru řj.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Tempomat

Příspěvek od PALI-PALI »

elektrika je v H robena dost chaoticky - neda sa spolahnut na to, ze jeden model, jednej vybavy to ma rovnake. Kazde auto moze mat elektriku urobenu inak.

Inak - ja by som mal tiez zaujem o ten automat (200€ priplatok sa mi zdalo privela).
Za kolko by si to vedel urobit? (Vratane montaze?)

(Teda - ak to este robis?)
ix20, 1,4b, 2013
Odpovědět

Zpět na „ix20“