Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Erik-TT »

Pepe Pedro, presne ako hovoríš, škoda sem písať, stačí čítať . Pri tomto všetkom mám pocit, že niektorí potrebujú denne riešiť a vyhľadávať problémy a zveličovať, lebo to je ich zmysel života. Jednoducho sa narodili, aby celý život riešili, nič z neho nemali, len riešili a vyhľadávali problémy, zveličovali a vyrábali fámy.
Mňa by zaujímala len jedna otázka, že keď je to auto tak strašne nebezpečné a hrozí s ním nehoda, ohrozenie života a čo ja viem čo sa tu ešte za tú dobu popísalo, tak prečo tí, ktorí to auto tak strašne riešia denne ho jednoducho nepredajú ? Prečo ho stále majú, keď je také strašne tvrdé, nebezpečné a neviem aké ešte ? Prečo teda hazardujú so svojimi životmi ? Ja jazdím 90% po meste a to auto je super.
Nejaké kozmetcké vady typu volant, palubovka boli,ale v ktorom aute nie sú, ale inak spokojnosť z dobrej kúpy a s kludným spánkom v noci... Kto má za potrebu jazdiť rýchlo, klopiť zákruty v 130ke, mal porozmýšlať nad niečim iným, komfortnejším a samozrejme drahším a nie nad IX 20 . . . Kúpou auta ste nepodpísali trest smrti v prípade predaja, takže keď ste s niečim nespokojní môžete predať, kúpiť lepšie, voziť sa v lepšom a s úsmevom spomínať na to, čo bolo, keď ste mali to strašné IX 20. Ach jaj :cry:
Reklama
 

pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od pepe pedro »

to neurobí ani jeden :cry: -potom do koho by rýpali.To sú už takí ludia,majú to v génoch Ked sa nesťažujú,tak sú nešťastní,ani nežijú :lol: a možno ani nejedia :mrgreen: a potom sa im zdajú somariny za volantom #-o V minulom storočí som chodil do TT na priemyslovku.teraz ma napadlo-ešte tam funguje hostinec Sajgon?Tam nás vždy nahaňali profáci.Som rád,že nie som sám,že nás je viac čo nám tie závadné-smrtiace-autá fungujú a neskáču kade-tade mimo cesty :mrgreen: a nebúchajú ako jazdiace bubny 8-[ Ako povedala stará mať-že ma možte po....ť!!Zduř!!!
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od alcione »

kazdy si ide svoje. ak ma zle auto tak je znechuteny a stazuje si a nechape ako niekto moze byt s takou nekvalitou spokojny. a ten kto ma v pohode auto ten zase nechce pochopit ako moze dakto byt znechuteny ak ma zle auto. btw zvelicovanie to iste az tak uplne nie. mozno trochu pritiahnute za usi ale to robia obe strany aby uhajili svoj nazor. trebars ten komu odskakuje v znechuteni raz povie ze to moze byt nebezpecne a ten komu neuskakuje aby uhajil svoj nazor ci stotoznenie sa s :hyu: zase sa vysmieva ze sa z toho auta robi smrtak. a preco ho nepredaju ak su nespokojny? ak sa zadlzis na vela rokov a kupis si nove pekne auto a to auto ta sklame vecami ktore idu 30 rokov dozadu tak proste ak by si ho predal prides o 4500 eur. a preto si ludia nekupuju nove auto aby ho o rok predali a prisli o 4500 eur ci chodili stale po servisoch a tych ich poslali do prdele. preto su znechuteny a stazuju si. takze chapme sa vzajomne ](*,) takze nikto si nevymysla iba ide podla toho co ma.

kazdopadne otazka stoji? preco :hyu: vyraba take obrovske mnozstvo kazovych aut? len toto je podstatne. myslia sa hlavne nosovice. a v tejto otazke ak je clovek nezaujaty lezi aj odpoved :D/
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Vlabonvi
*
Příspěvky: 25
Registrován: 21 bře 2012, 12:26

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vlabonvi »

A tohle je prodejnost modelů za rok 2012:
Škoda Octavia 16 134 ks
Škoda Fabia 9 442 ks
Huyndai i30 3 230 ks
Škoda Superb 3 012 ks
Škoda Yeti 2 822 ks
Škoda Roomster 2 759 ks
Volkswagen Golf 2 362 ks
Hyundai i20 2 349 ks
Hyundai ix20 2 347 ks
Tak proč se ten Hyundai ix20 stále vyrábí a prodává? Po škodovce a volkswagnu je to třetí nejprodávanější značka u nás! Já jsem i nadále spokojen a to jsem za svůj život vystřídal dost vozů a najezdil mnoho tisíc km.
Takže Erik-TT a pepe pedro jdu k vám do party, nám to stále funguje. :lol:
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Erik-TT »

Vlabonvi =D> a dúfam, že nám to aj ešte dlho bude fungovať ... a nemusí to byť len auto :mrgreen:
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od pepe pedro »

To víš,že nám to bude fungovat nadále,navzdory oportunistúm. :lol: A bude nás víc!!
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Vlabonvi
*
Příspěvky: 25
Registrován: 21 bře 2012, 12:26

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vlabonvi »

Díky za odpověď a podporu. =D> Měl by někdo udělat nové téma třeba pod názvem: "Kdo je s ix20 spokojen". Mě už se do takovýchle diskuzí moc nechce. Díky i za podporu v soukromé zprávě. =D>
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

óóó, ano chlapci :-) vždyť jde o prd, mě to auto prostě sere, na to abych ho jenom tak vyměnil za jiný nemám a jestli si myslíte že jenom reju tak prosím, sme v hentý demogracii tak si myslete co chcete, před koupí nového vozu jsem vybíral např i s loganem, ale tam mi to přišlo zvenku fakt divný, tady to je přesně dle hesla "navrch huj, vespod fuj"
přidal jsem tento týden dalších 1200 Km ... zlatý berlingoooooooooo , tam se i po 200tKm dalo zajet na D1 do pravýho pruhu :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Skyline »

Mel jsem ted 3 dny pujcenou IX20 1,4 CVVT, kvuli servisu auta. Musim rici ze odskakovani jsem neresil tolik jako slaby motor, opravdu hluk v aute a to jak od kol tak od motoru, spotrebu, siroka plocha operadla ktera nepodrzi, digitalni ukazatele teploty a paliva, v tomhle vsem byla I30 I 1,4CVVT proste lepsi. Taky jsem mel ze zacatku pocit ze se s autem v kazde prudsi zatacce ci na kruhovem objezdu prevratim.

Jinak jestli Fabii nebo IX20 tak urcite :hyu: ale radeji bych volil mnohem mnohem lepsi I30 II a nejlepe 1,6GDI.

Kdyz jsem auto kupovali tak jsem uvazovali I20, IX20 nebo I30.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od pepe pedro »

ale si sa neprevrátil,či áno?koľko si dal za japončíka?Určite menej ako za ix20.Dúfam,že Ti už odľahlo v ušiach,od toho hukotu-T-34 to istí :mrgreen:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frawd »

Rád by som do tejto témy prispel aj ja svojimi skúsenosťami po pol roku jazdenia.

Zadná náprava neodskakuje, ale na nerovnostiach sa zhupne do boku. Pochybujem, že sa kolesá vôbec odlepia od zeme. Základ je nejazdiť s týmto vysokým autom ako s motokárou. Zlé chovanie môže nastať v krízovej situácii, kde podvozok nepodrží, ale všetko môže ešte zhoršiť, preto treba pri jazde predvídať, jazdiť v pohode.

Pred ix20 som mal Fiat Stilo a ten sa správal na nerovnostiach podobne zle. Vzadu bol ale veľký previs, preto bol zadok auta kľudnejší.

Môj predpoklad je, že Frantov adaptér zadnú nápravu pritvrdí, auto sa bude správať lepšie pri dynamickejšej jazde, ale decká vzadu nebudú spať a dogrcajú celé auto.

ix20 je za tú ceny skvelé auto, pokiaľ chcete veľa vnútorného priestoru, nechcete sedieť na zemi (ako v novej i30), potrebujete naložiť viac batožiny (posuvné zadné sedačky). V tejto cenovej kategórii som nenašiel auto, ktoré by lepšie splnilo moje požiadavky. Škoda, že na jazdím len po katastrofálnych a preplnených cestách (Slovenská republika), inak by som si jazdu viac užil.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Skyline »

pepe pedro píše:ale si sa neprevrátil,či áno?koľko si dal za japončíka?Určite menej ako za ix20.Dúfam,že Ti už odľahlo v ušiach,od toho hukotu-T-34 to istí :mrgreen:
Japonec je ojetina, uz jsem se zaprisahal ze nove auto nekoupim nebot dnesni levna auta stoji za prd. 2008 4x4 s redukci a jsem velmi spokojen, pohodlene, komfortni prostorne s velmi dobrou vybavou za cenu pod 300.000,- vynikajici pomer cena uzitna hodnota. Takze radeji vyssi tridu ojetiny, kde se tak nesetri na kazdem sroubku.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
LiborH
Příspěvky: 4
Registrován: 07 říj 2012, 10:53

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od LiborH »

Zdravím,

abych se přiznal,jel jsem v Hyundai ix20 včera poprvé jako pasažér na zadním sedadle ( jelo nás 5 osob) na trase N.Jičín Brno a zpět a část této cesty,hlavně za Olomoucí až po Brno tvoří poněkud nerovná dálnice z betonových panelů ( něco jako dálnice Brno Praha).Na této cestě jsem si záhy všiml,ale i všichni ve vozidle ,že auto se chová při rychlosti přes 80 km v hod. - jemně řečeno poněkud nestandartně,různě odskakuje stranou a není stabilní,přitom ostatní vozidla jely běžnou rychlostí - tedy mnohem rychleji než my.Nejdřív jsem si myslel že jsou hodně nahuštěny pneu,( pořípadě nefunkční tlumiče ale u nového vozu???) ale po kontrole u pumpy jsme zjistili,že je vše v pořádku.Nakonec jsme zvolili tedy rychlost 70 Km v hod. a velmi opatrně jsme do Brna dojeli.Podotýkám že jsme jeli po dálnici,ale tím nechci kritizovat stav této cesty,ale podvozek nového vozu Hyundi ix20 na němž je najeto jen asi 5000 Km.Situace je o to horší,že na rovných asfaltových úsecích se auto chová zcela normálně a sedí na silnici velmi dobře.Dle mého názoru je jízda s tímto vozidlem s touto konstrukční vadou podvozku doslova nebezpečná.O to víc je nebezpečná pro toho,který o této konstrukční vadě neví a setká se s tímto odskakováním např.při rychlosti 130 Km v hod a vůbec si nedovedu představit jízdu s tímto vozidlem v zimě.

Tolik mé zkušenosti s projížďkou ve vozidle Hyundai ix20 :cry: :cry: L.Holub automechanik
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

libore :D a uvědomujete si, že budete napadnut, že jste se zaregistroval zcela účelově, aby jste toto skvělé vozítko bez podvozkových vad pouze pohanil ??? já si vozím sebou bibli a žádné vady se od té doby již nevyskytují, po jízdě akorát provedu malou modlitbičku a vše je v cajku :-) na druhou stranu si cením toho, že jste řekl svůj názor a podělil se s VLASTNÍ zkušeností s tímto vozem, určitě by se i zde mohli vyskytovat tací, co svůj názor o skvělých jízdních vlastnostech vydedukovali pouze z fotografie
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Pepa59 »

LiborH píše:Zdravím,

abych se přiznal,jel jsem v Hyundai ix20 včera poprvé jako pasažér na zadním sedadle ( jelo nás 5 osob) na trase N.Jičín Brno a zpět .....Na této cestě jsem si záhy všiml,ale i všichni ve vozidle ,že auto se chová při rychlosti přes 80 km v hod. - jemně řečeno poněkud nestandartně,různě odskakuje stranou a není stabilní,přitom ostatní vozidla jely běžnou rychlostí - tedy mnohem rychleji než my......pořípadě nefunkční tlumiče ale u nového vozu???.........Dle mého názoru je jízda s tímto vozidlem s touto konstrukční vadou podvozku doslova nebezpečná.O to víc je nebezpečná pro toho,který o této konstrukční vadě neví a setká se s tímto odskakováním např.při rychlosti 130 Km v hod a vůbec si nedovedu představit jízdu s tímto vozidlem v zimě.

Tolik mé zkušenosti s projížďkou ve vozidle Hyundai ix20 :cry: :cry: L.Holub automechanik
Minulý týden jsem napsal do :hyu: a postěžoval jsem si na rány od podvozku na sebemenší nerovnosti.
Obratem =D> mi odepsal PR ředitel HMMC: (cituji)
Konstrukce podvozku modelu Hyundai ix20 je výsledkem práce špičkových konstruktérů, byla- stejně jako u všech modelů :hyu: - důkladně modelována a testována a nevykazuje žádné technické nebo konstrukční chyby. O nefunkčních a špatně umístěných tlumičích je přesvědčen zejména autor článku v SM, který nám původně nabízel svůj zlepšovák a když neuspěl, rozhodl se pro publicistickou dráhu. Článek má ovšem na majitele vozů Hyundai ix20 stejný dopad, jako když někde vyjde článek o příznacích infarktu nebo rakoviny - téměř všichni je najednou na sobě pozorují...
Mimochodem, auto ix20 velmi dobře znám, protože ho máme doma už 2 roky a pokud skutečně nenajedete do výtluku nebo jiné prohlubně, žádné rány v kabině cítit nejsou. Nicméně, pokud nejsou tlumiče Vašeho vozu v pořádku, bylo by dobré je nechat prověřit a přeměřit v autorizovaném servise a buď je opravit nebo vyměnit.
(konec citace)

Takže, Libore, nevymýšlej si! To auto nemá chybu ](*,)
Do :hyu: servisu se chystám v následujícím týdnu, ale mám to 20 nebo 36 km. Abych nejel zbytečně, obětoval jsem 110 Kč za změření tlumičů v místním servisu. Výsledek (auto koupeno 2/2012, najeto těsně přes 4t km)
kvalita tlumičů vpředu 94 a 92 %
vzadu 52 a 47 %

Tak jsem zvědavej, co na to řeknou.... Beztak to u nich ukáže 110 % vpředu a 105 % vzadu :cry:

Co myslíte - má PR ředitel :hyu: normální sériovou ix20?
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
Odpovědět

Zpět na „ix20“