Parkovací asistent zadni

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Parkovací asistent zadni

Příspěvek od bony »

Zdravím všechny i30 Mám dotaz za 14 dnů mi dojde nové auto a rád bych si tam dodělal parkovací senzory v paket par. byla možnost pouze přední i zadní což jsem nechtěl. Raději jsem za těch 15.000,- koupil jiné věci kola atd... Rád bych si dodělal sám zadní park senzory už jsem si je dělal na jiná auta a není to nic složitého. Jedná se mi o sadu parkovacích senzorů http://www.steel-mate.co.uk/acatalog/Re ... .html#a105 a jsou to ty poslední PTS400EX OE Matt Black Sensors jsou parádní, že netrčí přes okraj blatníku. Neví někdo, kde je sehnat, projel jsem snad celý net a nikde krom odkazu jsem je nenašel. Třeba je tu nějaký lepší googlista děkuji a přeji pěkný den.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od bony »

Hardcam píše:co toto?
http://www.zbozi.cz/?q=PTS400EX
Děkuji za odkaz, ale to jsou senzory montované zvenku nárazníku, proto trčí ven z nárazníku. Když se podíváte na ten odkaz co jsem dal do prvního příspevku, tak mám na mysli uplně tu poslední sadu dole, má stejné označení jako ta v odkazu od Vás jen na konci má ještě OE a montuje se zevnitř nárazníku a proto netrčí ven, viz foto senzoru - ta červená páska se sundá a pod ní je lepidlo na přichycení senzoru zevnitř nárazníku.
Přílohy
pts400ex_oe_sensor_head_large.jpg
pts400ex_oe_sensor_head_large.jpg (20.62 KiB) Zobrazeno 4129 x
Uživatelský avatar
mikkian
**
Příspěvky: 169
Registrován: 05 črc 2012, 15:39

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od mikkian »

sorry ale podle mě jsou to ty samý senzory - oboje se montují "zevnitř" a oboje potřebují díru v nárazníku :)
Hyundai i30cw-2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue - live
Škoda Fabia - 2004, 1.9Tdi 93KW - sold
Alfa Romeo 147 - 2002, 1.9JTD 88KW - sold
Škoda Fabia - 2000, 1.4MPi 44KW - sold
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od bony »

mikkian píše:sorry ale podle mě jsou to ty samý senzory - oboje se montují "zevnitř" a oboje potřebují díru v nárazníku :)
Tak to budu oponovat senzory na obrázku, co jsem přidal do příspěvku se protahují vyvrtanou dírou v nárazníku, ale z vnitřní strany. Nálepka červéná 3M se sloupne a pod ní je obsaženo lepidlo, ktré drží senzor z vnitřní strany nárazníku. Senzory v odkazu od Hardcam se montují také do díty v nárazníku, ale z vnější strany - tak, že se protáhne kabel do vnitřní části nárazníku a není třeba je lepit obsahují plast. nebo kov. úchyty. K porovnání zde je čidlo s montáží z vnější strany nárazníku. Vím o čem píši, už jsem se jich pár namontoval... ;-) Jinak debata zde se může uzavřít, dnes jsem udělal změnu v objednávce a vzal sem Packet parking, ale bylo to za 5 min 12...
Přílohy
_vyr_4427PTS400EXS.jpg
_vyr_4427PTS400EXS.jpg (96.28 KiB) Zobrazeno 4040 x
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od Haer »

bony píše:Jinak debata zde se může uzavřít, dnes jsem udělal změnu v objednávce a vzal sem Packet parking, ale bylo to za 5 min 12...
Moudra volba, zjistis, ze staci kamera a senzory jsou na houby :wink:
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
mikkian
**
Příspěvky: 169
Registrován: 05 črc 2012, 15:39

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od mikkian »

aha, sorry, blbě jsem se podíval, to jsou ty "zasouvací" ... ty jsou na prd, no... :)

jinak ta kamera - nikdy by mě nenapadlo, že se mi to bude líbit, kdyby to nebylo v základu, tka bych to nechtěl, ale teď už bych nechtěl auto bez ní :) :)
Hyundai i30cw-2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue - live
Škoda Fabia - 2004, 1.9Tdi 93KW - sold
Alfa Romeo 147 - 2002, 1.9JTD 88KW - sold
Škoda Fabia - 2000, 1.4MPi 44KW - sold
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od bony »

Haer píše:
bony píše:Jinak debata zde se může uzavřít, dnes jsem udělal změnu v objednávce a vzal sem Packet parking, ale bylo to za 5 min 12...
Moudra volba, zjistis, ze staci kamera a senzory jsou na houby :wink:
A mohu se zeptat na zkušenosti? Jak fungují přední senzory, jdou vypnout? A celkové hodnocení Parking Paketu...? Popřípadě také jak funguje skládání zrcátek, dle mého po vypnutí motoru se samy skloní, dá se tato fce. taky nějka vypnout? Na kameru se moc těším. Děkuji za reakci.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od bony »

mikkian píše:aha, sorry, blbě jsem se podíval, to jsou ty "zasouvací" ... ty jsou na prd, no... :)

jinak ta kamera - nikdy by mě nenapadlo, že se mi to bude líbit, kdyby to nebylo v základu, tka bych to nechtěl, ale teď už bych nechtěl auto bez ní :) :)
Nic se neděje ;-) jen asi žena bude mít problém, nevím jak jí donutit, aby se při couvání dívala do zrcátek. :-)
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od Haer »

Zrcatka se sklopi po zamceni auta, odklopi se, kdyz zaregistruji klic pobliz (pripadne se zase sklopi, kdyz neodemknu a s klicem se vzdalim). Ridic muze na dverich urcit, zda je automatka aktivni, nebo zrcatka sklopit, nebo je odklopit, potazmo zakazzat timto je sklapet.
Predni senzory se daji vypnout jen zaroven se zadnimi, nutno stisknout cudlik. Necnosti je, ze funguji (nejsou-li tedy vypnuty), i kdyz auto stoji nebo se pomalu pohybuje, je jedno, zda vpred nebo vzad, tedy bez ohledu na zarazenou rychlost. Nikomu nepreju poslouchat to hvizdani, kdyz kolem auta beha nadseny pes, ze jsou panicci konecne doma. Hvizda to naokolo celeho auta v ruznych tonech a display pripomina diskoteku :) S kamerou jsou senzory fakt uplne na houby, zvlast, kdyz predni jsou jen dva a koukaji do stran...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od tomiboy »

ku sklopnym zrkadlam este doplnim - v zimnom a mrazovom obdobi sa odporuca mat ich stale vyklopene, aby nahodou ak je silnejsia poladovica silno neprimrzli a nespalil sa motorcek pri snazeni sa o vyklopenie :)

zadne senzory su OK, vdaka kamere su vsak zbytocne a predne senzory su vyriesene horsie, niekedy mi vobec nesignalizuju prekazky pred autom, len ako keby na bokoch. skor to mohlo byt naopak, vpredu 4 senzory, vzadu 2 alebo ziadne.
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od bony »

Děkuji za poznatky a komentáře ohledně senzorů, kamer a zrcátek.
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od smokeflypaper »

tomiboy píše:ku sklopnym zrkadlam este doplnim - v zimnom a mrazovom obdobi sa odporuca mat ich stale vyklopene, aby nahodou ak je silnejsia poladovica silno neprimrzli a nespalil sa motorcek pri snazeni sa o vyklopenie :)

zadne senzory su OK, vdaka kamere su vsak zbytocne a predne senzory su vyriesene horsie, niekedy mi vobec nesignalizuju prekazky pred autom, len ako keby na bokoch. skor to mohlo byt naopak, vpredu 4 senzory, vzadu 2 alebo ziadne.
Byl jsem presvedcen, ze jsou motorky v zrcatkach s "prokluzem" a tudiz se motorek nemuze spalit. Na zaklade ceho doporucujes zrcatka v zime nezklapet?

Diky za odpoved
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
mikkian
**
Příspěvky: 169
Registrován: 05 črc 2012, 15:39

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od mikkian »

všechno tu již bylo řečeno, já jen doplním k těm předním parkům - jsou na dvě věci :) pokud k někomu dojíždíš zezadu, neukáží ti nic. Já se je teĎ naučil (respektive učím) používat při parkování, kdy mi ukazují vzdálenost rohu auta od ostatních - na to je to dobrý, když se s tím naučíš. Přijde mi ,že ukazují docela pozdě a tak stejně většinou točím dřív, protože mám strach, že neukazují a že si odřu auto :) a ty dva vepředu taky jednoznačně chybí. Takže funkčnosti předních parků dávám 20% ze 100%. Tak asi tak :)
Hyundai i30cw-2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue - live
Škoda Fabia - 2004, 1.9Tdi 93KW - sold
Alfa Romeo 147 - 2002, 1.9JTD 88KW - sold
Škoda Fabia - 2000, 1.4MPi 44KW - sold
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací asistent zadni

Příspěvek od bony »

mikkian píše:všechno tu již bylo řečeno, já jen doplním k těm předním parkům - jsou na dvě věci :) pokud k někomu dojíždíš zezadu, neukáží ti nic. Já se je teĎ naučil (respektive učím) používat při parkování, kdy mi ukazují vzdálenost rohu auta od ostatních - na to je to dobrý, když se s tím naučíš. Přijde mi ,že ukazují docela pozdě a tak stejně většinou točím dřív, protože mám strach, že neukazují a že si odřu auto :) a ty dva vepředu taky jednoznačně chybí. Takže funkčnosti předních parků dávám 20% ze 100%. Tak asi tak :)
:-( tak to je dost drsný poznatek... to asi potom ty senzory kuchnu a vyvrtané díry osadím vlastníma.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“