sonata- cena opravy

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

sonata- cena opravy

Příspěvek od petroman »

zdravim

mam sonatu rv.2004, V6 2,7 benzin, najazdene 200000+
prave mi odišli brzdy - po prehliadke na jame prehrdzavela trubka na pravom zadnom kolese a na ľavom je tiež v hroznom stave.
nie je to však všetko trebalo by riešiť:
-predné brzdové platničky
-ložisko na zadnom kolese( idealne obe)
-výmena rozvodov (podla dostupnych info už maju 100000)
-vymena oleja+ filtre

vie mi niekto urobiť hrubý odhad ceny opravy? či to vobec má význam vrážať tolko penazi ked cele auto ma hodnotu 1500 € alebo kupiť niečo iné a toto predať...
inak som s autom spokojný aj motoricky je celkom ok akurat lemy zadných blatnikov a vodicove dvere su uz chytene hrdzov.buduci tyzden ma caka TK tak sa musim rozhodnut, nieje problem v peniazoch ale v tom ze mam obavy co dalsie odide a ci nieje lepsie kupit nieco novsie.

vopred vdaka za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od Limitz »

destičky, ložiska, rozvody a olej jsou běžné spotřební věci, nejhorší je to brzdové potrubí, to půjde nejspíš sehnat jen na vrakáči, ale netuším jak mohlo zrezivět?? na první pohled to vypadá jako hliník, nebo něco podobného co by zrezivět němělo :-k navíc u auta z roku 2004 ](*,)
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od Nexus »

brzdové hadičky vypadají jako hliníkové i u mě, ale magnet na nich normálně seděl takže hliníkové těžko budou :-k pro ty bych šel na vrakáč jak píše limitz.
jinak pokud je motoricky naprosto vpořádku a máš slušnýho mechanika tak by ses měl vejít do 10tis a šel bych do toho, ještě 2 roky může sloužit :) když koupíš něco novějšího tak za dva roky ježdění ztratíš imho víc na ceně než tady těch 10tis za opravu :wink:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od petroman »

dik za rady

kedze motoricky je zatial sonata bez problemov tak asi pojdem do tej opravy...

zistoval som ceny dielov:
brzdove platnicky: 23 €
rozvody komplet: 117 € + vodná pumpa 56,8€
lozisko zadného kolesa: 72€

brzdove trubky mi este zistuju...

mal by som este nasledujuce otazky:
- je potrebne menit s rozvodmi aj vodnu pumpu?
-lozisko zadného kolesa je mozne vymenit len s nábojom? ( je dost drahe... a aj na druhej strane uz zacina odchádzat...)
-aky mate nazor na vyrobu brzdovych trubiek na mieru? lokalny majster mi dal cenu 5,5€ za bm za medenu trubku rozmeru 4,75 mm, co si myslim bude podstatne menej ako original, ktory navyse bude opat len pozinkovana...
-zvazujem este koli jednoduchsej vymene ze by som tu trubku dal z 2 kusov - je to podla vas vhodne?

vdaka za rady
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

kdyz si trubky natahas sam tak te to vyjde na 3000kc za 25m trubek taky me to bude čekat
uz jsem to zjistoval
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od Nexus »

nevím jak u tvého modelu, ale u mě se s rozvodama puma vpodstatě měnit musí, mechanik řikal že jinak mi to neudělá, respektive nepodepsal by se mi pod takovou práci a nedal by mi záruku, což normálně dělá :)
a ložiska se u mě všechny dají měnit samostatně, žádné se nemusí měnit s celým nábojem nebo i kotoučem jak mi někdo tvrdil, vše jde samostatně :D/ zadní si nepamatuju a přední mě přišlo tuším na 1800 s prací a to nechápu jak se na tu cenu mechanik dostal, protože cena nových dílů je ještě trošku jinde :-k :mrgreen: a starline mi tam určitě nedal...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od petroman »

Mam Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2004
v navode na obsluhu a udrzbu jeuvedene nasledovné:
hnací remen:
2,7 V6 (autom. napinák, alternátor ,posilovac riadenia, klimatizacia)
2,0 DOHC (alternátor ,posilovac riadenia, vodná pumpa)

vymena po 120000 km
pre moj typ teda remen nepohana vodnu pumpu tak preto som sa pytal ci je potrebne menit ju.

v navode je ale tiez uvedené rozvodovy remen - vymena po 90000 km
aky je rozdiel medzi hnacim a rozvodovym remenom?

v servisnej knihe mam zaznam, ze ri 90000 km vymena : rozvodovy remen + kladky

brzdove trubky mam uz pomerane a v pondelok i dam vyrobit a potom to prehodim.
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od petroman »

zdravím opäť

predošlé problémy (brzdy, rozvody a ložisko) su vyriešené stalo to s pracou cca 350€

avšak vyskytol sa ďalší vážny problém:auto začalo byť na ceste dosť nestabilné

spozoroval som to dnes na dialnici pri rychlosti ca 130 km/h - do určitého okamihu bolo všetko ok, ale zrazu som mal pocit akoby zadok auta začal " plávať" pri predbiehani ale aj rychlej zmene smeru jazdy.
Pri spomalení sa problém neprejavoval tak značne, ale je citit že auto nieje stabilné ako predtým.

Auto bolo red mesiacom na STK a všetko bolo ok. Minulý týžden som prezul zimné pneumatiky-1 rok jazdené Continentaly.
S autom som pred pár dňami nabehol v noci na slušnú neoznačenú jamu :evil: ale len v rychlosti asi 20 km/h
A neviem či to môže mať súvis ale včera mi zblbla v aute elektronika - začalo mi svietiť TCS a na križovatke mi následne auto vo voľnobehu 3x zhaslo a začala mi svietiť kontrolka na poruchu motora. po zastavení a odpojení baterie, zapojení a naštartovaní sa po chvíli jazdy spustila naplno klíma a po jej vypnutí kontrolka poruchy zhasla a auto išlo ako predtým...

viete mi poradiť čo by mohlo spôsobovať to "plávanie" na čo sa mám zas pripraviť?
dik za rady
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

petroman píše:zdravím opäť

predošlé problémy (brzdy, rozvody a ložisko) su vyriešené stalo to s pracou cca 350€

avšak vyskytol sa ďalší vážny problém:auto začalo byť na ceste dosť nestabilné

spozoroval som to dnes na dialnici pri rychlosti ca 130 km/h - do určitého okamihu bolo všetko ok, ale zrazu som mal pocit akoby zadok auta začal " plávať" pri predbiehani ale aj rychlej zmene smeru jazdy.
Pri spomalení sa problém neprejavoval tak značne, ale je citit že auto nieje stabilné ako predtým.

Auto bolo red mesiacom na STK a všetko bolo ok. Minulý týžden som prezul zimné pneumatiky-1 rok jazdené Continentaly.
S autom som pred pár dňami nabehol v noci na slušnú neoznačenú jamu :evil: ale len v rychlosti asi 20 km/h
A neviem či to môže mať súvis ale včera mi zblbla v aute elektronika - začalo mi svietiť TCS a na križovatke mi následne auto vo voľnobehu 3x zhaslo a začala mi svietiť kontrolka na poruchu motora. po zastavení a odpojení baterie, zapojení a naštartovaní sa po chvíli jazdy spustila naplno klíma a po jej vypnutí kontrolka poruchy zhasla a auto išlo ako predtým...

viete mi poradiť čo by mohlo spôsobovať to "plávanie" na čo sa mám zas pripraviť?
dik za rady

ja jsem mel urvany silenblok na zadni naprave a plavalo to jen v zatackach jak se vymenil byl klid ted resim vrzani na zadni naprave
Přílohy
2012-09-03 12.54.54.jpg
2012-09-03 12.54.54.jpg (269.8 KiB) Zobrazeno 5234 x
2012-09-03 12.55.04.jpg
2012-09-03 12.55.04.jpg (241.39 KiB) Zobrazeno 5234 x
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od petroman »

dnes som mal auto na zdvihaku a je to presne ono - ten silentblok... kolko stoji novy? staci menit 1 ?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od Hardcam »

V druhoyrobe ho prakticky nikdo nedela, ale da se do cca 500,- resit.
Ta oprava brzd te vysla pomerne draho, tos mel problem s trmeny?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od petroman »

brzdy neboli az take drahe: dosticky 21€, medene trubky na zadne brzdy 50€ + praca a kvapalina
viac stalo lozisko zadneho kolesa 72€,rozvody 84€ + praca+vymena olej + filter

ten silent blok hadam bude do 20€+praca, horsie to bude so snimacom klukoveho hriadela, ktorý asi tiez bude treba menit
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

petroman píše:dnes som mal auto na zdvihaku a je to presne ono - ten silentblok... kolko stoji novy? staci menit 1 ?
600kč a sam jsem si to vymenil
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od laxo18 »

caute ako som kukal budem mat ten isty problem so silentblokom ako som kukal na microcat tak som tam nasiel ze idu 3x na jednu stranu ? ak sa pletiem poprosim o opravu prikladam aj link o zobrazenie cislo kusu je podla toho 52718-3800, chcem to dat vymeniť tak potrebujem poradit či sa jedna o konkretny kus

http://catalog.oila.ru/hyundai/#c3Q9PTU ... BhZ2U1MD09
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

ano toto jsem menil
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Odpovědět

Zpět na „SONATA“