Rapid nebo ix20?

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Hardcam »

Axel: dej u obou verzi sedacky do uplne identickeho nastaveni, tedy ne jen podelny posuv, ale i sklon sedacek...a pak najdi tech 50mm...za bludistaka :)
jarous020 píše:
Nevim proč pleteš hned do toho důchodce, nemyslim si že by důchodci měl jinačí smysl na jízdu nebo na spotřebu
Dobre, tak si to mysli. Asi kazdy potkavame jine "kloboucky" a jiny ridice. Jelikoz se snazim jezdit efektivne, tak i pozoruju, jak jezdi ostatni, ted mam napr. cerstvej pripad z rodiny, jak rozdilna muze bejt spotreba - tchan a tchyne - 500m od baraku ma tchyne vytocenou 3 ku, tchan uz pohodlne zarazenou petku a vyuziva naklonu vozovky. Rozdil na stejnych trasach jim dela 1,5 litru ve prospech tchana. Ale s opatrnosti ma napr. tchyne hodne navrch a jako spolujezdec se citim lip i kdyz je na volantu nalepena jak vosa na bombonu.
Co se naseho "deduly" tyce (neco pres 80 let), ten si sam stezoval, ze auto co jsme mu dali, zere 8 litru. Tak jsem jeden den jezdil ja (55 let rozdil) , druhy den otec (25 let rozdil), oba jsme meli spotrebu o dva litry nizsi a s podstatne zivejsi nepodtacenou jizdou. A kombinovana dle TP je 4,7 litru, cili "dedula" je 3,3 litru nad.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od dedula »

Hardcam píše:Axel: dej u obou verzi sedacky do uplne identickeho nastaveni, tedy ne jen podelny posuv, ale i sklon sedacek...a pak najdi tech 50mm...za bludistaka :)
jarous020 píše:
Nevim proč pleteš hned do toho důchodce, nemyslim si že by důchodci měl jinačí smysl na jízdu nebo na spotřebu
Dobre, tak si to mysli. Asi kazdy potkavame jine "kloboucky" a jiny ridice. Jelikoz se snazim jezdit efektivne, tak i pozoruju, jak jezdi ostatni, ted mam napr. cerstvej pripad z rodiny, jak rozdilna muze bejt spotreba - tchan a tchyne - 500m od baraku ma tchyne vytocenou 3 ku, tchan uz pohodlne zarazenou petku a vyuziva naklonu vozovky. Rozdil na stejnych trasach jim dela 1,5 litru ve prospech tchana. Ale s opatrnosti ma napr. tchyne hodne navrch a jako spolujezdec se citim lip i kdyz je na volantu nalepena jak vosa na bombonu.
Co se naseho "deduly" tyce (neco pres 80 let), ten si sam stezoval, ze auto co jsme mu dali, zere 8 litru. Tak jsem jeden den jezdil ja (55 let rozdil) , druhy den otec (25 let rozdil), oba jsme meli spotrebu o dva litry nizsi a s podstatne zivejsi nepodtacenou jizdou. A kombinovana dle TP je 4,7 litru, cili "dedula" je 3,3 litru nad.
Co to tady plácáš za nesmysly, prostuduj si řádně TP na 1,4, a dále jestli máš ty spotřebu v 6 litrů a jak píšeš při 4,7 tak to se také není čím chlubit
Naposledy upravil(a) dedula dne 30 pro 2012, 09:54, celkem upraveno 2 x.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Farrael »

Teda začínám z vás cejtit pěknej Flejm :mrgreen:

Btw. kde Hard píše o tom, že to auto je v naftě? Jsem si toho vůbec nevšiml. Mám ten dojem, že jde o benzíňák o velikosti cca i20, aspoň podle spotřeby a to tomu může v klidu odpovídat. Děda vytočenej motor na trojku/čtyřku s neskutečnou spotřebou a Hard s tátou spotřeba o dva litry nižší, byť při sportovní jízdě. Pokud by se s tím teoreticky jelo hodně defensivně tak se bude dát přiblížit tomu nesmyslu z TP, kterej tam uvádí výrobce.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od iggyno »

Add Rapid...

interier za 18000 eur
http://autobazar.autovia.sk/skoda-rapid ... ce-1219253

interier za 11000 eur
http://autobazar.autovia.sk/skoda-rapid ... kw-1237480

co sa tyka predajov...realne na cestach nic...vacsina len registrovane auta v predajniach skody a tych na CR/SR je najviac a hlavne aj v malych mestach. Osobne som stretol len jednu aj to s reklamou nova skoda za 11111tis..
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Farrael »

Opravdu interiér jakza krále klacka. To už i Accent z 98 měl hezčí interiér.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Hardcam »

dedula: vubec nepisu o tobe a uz vubec ne o tvym aute...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od jarous020 »

Farrael píše:Opravdu interiér jakza krále klacka. To už i Accent z 98 měl hezčí interiér.


by mě docela zajmalo jestlii taky tak vrže a zda taky prosvicuje uchcení plastového tapecu jak v mim :hyu: jinak mě se ten inerier líbí :-k
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Skyline »

iggyno píše:Add Rapid...

interier za 18000 eur
http://autobazar.autovia.sk/skoda-rapid ... ce-1219253

interier za 11000 eur
http://autobazar.autovia.sk/skoda-rapid ... kw-1237480

co sa tyka predajov...realne na cestach nic...vacsina len registrovane auta v predajniach skody a tych na CR/SR je najviac a hlavne aj v malych mestach. Osobne som stretol len jednu aj to s reklamou nova skoda za 11111tis..
Bylo by fer napsat ze ten interier za 18.000 ma navic lepsi motor vetsi kola o 2" zrcatka a kliky v barve, mlhovky atd. presto to neni zadna slava, ale dalo by se to prezit nebyt tech hroznych prednich sedadel.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Hardcam »

Sky: ty bys od 7000EUR rozdilu necekal mnohem vetsi zmenu v interieru? Ja teda jo, bez ohledu na motor nebo kola. Sedel jsem ve verzi za nejakych 330 tisic, byl to navrat do doby plastovy, neveril jsem, ze moderni automobilka (kterou Skoda bezesporu je) muze v roce 2012 tohle vypustit. Nejvetsi fail tohoto aute je ale stale jeho jmeno, nevim, na cem v Boleslavi frcej, ale musi to hodne makat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Farrael »

2Jarouš: No nevim jak je moc dobře udělanej New Accent, ale ta moje Anička teda nevrzala vůbec. Nemůžu si stěžovat na její věk.

Ne ale vážně lidi, to se to fakt někomu může líbit ta hrůza? Jako jo, ten vnějšek ještě jde, ale ten vnitřek je hnus velebnosti. Vždyž je to jak kdyby vzali vnitřek z Octy I, natřeli ho nanovo a říkali tomu novej interier. Vypadá to strašně zastarale, nemoderně a vůbec. Kdo normální si to koupí... :roll: Já vim, že sice někdo tu bude tvrdi, že v jednoduchosti je síla, ale je za a) pomalu rok 2013 a ne 99" a za b) za ty peníze to nemůžou myslet vážně.

Se tady kolikrát mluví o tom, že když si sedneme ze svých mašin do novějšího auta, tak se pak po přesednutí zpět cítíme, jakobychom si sedli do trakaře. No žel tady by to bylo obráceně. Protože to jako trakař vypadá...
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od iggyno »

Skyline: Ne nebylo by to o moc ferovejsie. Leda,ze by bol medzi nimi aj viditelny rozdiel :) Išlo mi o to,ze ten za 18tis nie je toho hodny. (mozno pred 5timi rokmi)
1,6 AT
40500km
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od jarous020 »

Farrael píše:2Jarouš: No nevim jak je moc dobře udělanej New Accent, ale ta moje Anička teda nevrzala vůbec. Nemůžu si stěžovat na její věk.

Ne ale vážně lidi, to se to fakt někomu může líbit ta hrůza? Jako jo, ten vnějšek ještě jde, ale ten vnitřek je hnus velebnosti. Vždyž je to jak kdyby vzali vnitřek z Octy I, natřeli ho nanovo a říkali tomu novej interier. Vypadá to strašně zastarale, nemoderně a vůbec. Kdo normální si to koupí... :roll: Já vim, že sice někdo tu bude tvrdi, že v jednoduchosti je síla, ale je za a) pomalu rok 2013 a ne 99" a za b) za ty peníze to nemůžou myslet vážně.

Se tady kolikrát mluví o tom, že když si sedneme ze svých mašin do novějšího auta, tak se pak po přesednutí zpět cítíme, jakobychom si sedli do trakaře. No žel tady by to bylo obráceně. Protože to jako trakař vypadá...

to je zase věc vkusu, mě se ten interiér třeba líbí.navíc ho nemůžeš srovnávat s jedničkovou octavou...viděl si někdy její interiér...?srovnáváš hrušky s jablkama...když říkáš že je to hnus,já bych si třeba nekoupil :hyu: 20.pro mě je to naprosto nezajmaví auto.stokrát toho rapida,i když je ošizenej,ale škodovácká kvalita tam prostě je,at si říká kdo chce co chce, kdyby škodovka byla takovej krám tak nemaj takovou prodejnost,i když jsou ceny děsivé.
já mít ty prachy tak jdu pro škodovku hned,octavu nejlépe superba....
Přiznejme si, hyundaie kupujou lidi kteří chtějí ušetřit nebo kde jsou ty finanční možnosti omezený,ale přesto chtěj nové aut, skoro každý kdo píše o svém :hyu: mazlíčkovy,začíná tím stylem že hledal něco aby se vešel do .....
Neříkám že :hyu: je špatný auto,ale je to prostě :hyu: hlavně je to neprodejný, většina lidí chce concern....nedivim se...
kámoš má starou octavu 97, porovnávali jsme s mim ácou 07,zespoda auta...kapku rezu jsme na nápravách nenašli, já je mam rezaví jak liška to nemluvim o šroubech,on je první majitel, takže vše původní,kromě silembloku a čepů....
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Hardcam »

Nezlob se na me, ale jsi uplne mimo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Farrael »

Srovnal jsem to s jedničkovou Octou protože ten interier je prostě zastaralej. Jinak stejné samozřejmě nejsou. Co se týče té škodovácké kvality... Kde prosím tě? Už dávno to není škodovka, ale rebrandovanej VW. O kvalitě bych taky pomlčel. To je názor čecháčka, ale ne normálního člověka. Škodovka tou kvalitou buhví jak nevyniká. Co se týče odprodejů, tak ji táhne Octa a češi, kteří si ji stále kupují, neboť se ještě nestačili probudit. Pokud jsem si zatím stačil všimnout, tak Rapid netáhne nikoho...

A s tím ohledně Hyundaie. To nemůžeš snad myslet vážně ne? Háčko už dávno neni nejlevnější. A hlavně to, že si koupim Shade-Werk neznamená, že mám peníze. To znamená jedinně to, že u toho nákupu nepřemýšlím. Kdybych u toho přemýšlel a měl ty peníze, tak určitě nekoupim Shade. To ale samozřejmě neznamená, že bych šel koupit naopak Háčko. Je tady ale spousta jinejch značek, který ti za tu stejnou cenu jakou má Shade nabídnou neskonale víc muziky a upřímně i lepší kvalitu.

K té neprodejnosti. Ta souvisí s tím, že naši lidi jsou stádo vymytý marketingem Škodovky až na dno. Se podívej za hranice. Tam se Háčko prodává jako ojetý velmi dobře. Stačí se podívat jen do Německa, kde nejsou tak omezený, jako tady.

A srovnávat podvozek octavie z 97" a Accenta z 2006+? Vždyť to nejde. Nezapomeň, že porovnáváš neporovnatelné. Kdysi se na materiálech tak brutálně nešetřilo jako teď. Auto z 97" vydrží víc než dnešní modely v tom samym věku.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Rapid nebo ix20?

Příspěvek od Skyline »

iggyno píše:Skyline: Ne nebylo by to o moc ferovejsie. Leda,ze by bol medzi nimi aj viditelny rozdiel :) Išlo mi o to,ze ten za 18tis nie je toho hodny. (mozno pred 5timi rokmi)
Takze jinak Rapid 1,2 htp ci jak se to jmenuje se neprodava v najvyssi vybave. Takze pokud porovnam zaklad 1,6tdi 77km Active s 1,6 tdi 77kw elegance tak je tam rozdil 2.400€ a to uz jde videt. Tim nechci rici ze bych to bral, to ne, je to hnusny auto a I30 i v prvni generaci je na tom snad ve vsem lepe.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „ix20“