Ukazatel stavu nádrže

Moderátoři: frawd, Moderátoři

PARIK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 07 lis 2012, 10:48
Bydliště: Hrbov

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od PARIK »

Při vyzvednutí v autosalonu v Pelhřimově mě svítilo hladové oko a blikal poslední dílek v ukazateli stavu nafty.Žádná zvuková signalizace.
Reklama
 

Uživatelský avatar
rraol
Příspěvky: 9
Registrován: 09 zář 2012, 14:40
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od rraol »

Mám taky trable s počítadlem stavu nádrže. Celkem mě udivuje, že večer zaparkuju, a palubní počítač ukazuje dojezd 330 km. Ráno sednu do auta a mám "před sebou" třeba jen 260 km. Následujících 20 km odečítá rychlostí 1 km za 5 km (ujedu 5, ukazatel hlásí 259, ujedu 10, tvrdí mi 258...). Chápal bych nesrovnalosti kdyby mezi tím došlo k tankování, ale děje se to ikdyž mezi jízdami netankuji. Někdy zas dochází k opačnému jevu (ráno dostanu kilometrový "bonus", který pak mizí závratou rychlostí).

Pokusím se vypozorovat, jestli s tím souvisí styl jízdy (třeba večer příjezd zdaleka po dálnici, ráno pak jen popojížďky po Praze... nebo tak něco).
ix20 tricolor rv 2012
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od nicolas.tesla »

Tak to bys měl vidět divočinu co to dělá u mě. Mám auto na LPG a tak je ten palubní počítač pěkně zblblej :-D. S plnou nádrží ukazuje dojezd klidně 350km a vesele odečítá, i když celou dobu jedu na plyn. Pak zaparkuju a taky ráno zjistím, že začínáme zase na podobné hodnotě jako den před tím :-D
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od JirN »

rraol: Podle mne je to uplne v poradku. On se asi snazi zjistit dojezd podle posledniho aktualniho vypocteneho prumeru, predpokladam, ze za nejakou dobu/km. Kdyz jsi stal, tak podle prumeru od posledniho resetu. Proste predpoklada, ze v nejblizsi dobe budes jezdit podobne, jake chvili predtim. Tj. kdyz se poposouvas v kolone, tak podle nej daleko nedojdes.
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od antek »

Jen pro pořádek "Ráno sednu do auta a mám "před sebou" třeba jen 260 km" nebo "Ráno sednu do auta, nastartuju a mám "před sebou" třeba jen 260 km", podle momentální spotřeby propočítává ( PP) průměrnou spotřebu, protože má celkem přesnou informaci o množství paliva v nádrži tak i dojezdovou vzdálenost.
Accent LC CF1 1.3 2006
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od mmv »

jak psal nicolas.tesla, po natankování první nádrže mi PP zhruba po ujetí nějakých 600 Km ukázal že na nádrž už nic neujedu, tento stav trval cca 8000 Km, pak se mi rozsvítilo hladový oko tak jsem zajel k nějaký pumpě a cmrndnul tam toho co se leje do letlampy cca 10 litrů, to že se mi tím vynuluje druhá průměrná spotřeba mě velmi zaskočilo, na druhou stranu jsem si po 1000Km ustálil nový dlouhodobý průměr na hodnotě 6,6 takže zase po cca 3000 Km budu po třetí tankovat tak pak zase napíšu poznatky jak funguje PP :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od nicolas.tesla »

mmv píše:jak psal nicolas.tesla, po natankování první nádrže mi PP zhruba po ujetí nějakých 600 Km ukázal že na nádrž už nic neujedu, tento stav trval cca 8000 Km, pak se mi rozsvítilo hladový oko tak jsem zajel k nějaký pumpě a cmrndnul tam toho co se leje do letlampy cca 10 litrů, to že se mi tím vynuluje druhá průměrná spotřeba mě velmi zaskočilo, na druhou stranu jsem si po 1000Km ustálil nový dlouhodobý průměr na hodnotě 6,6 takže zase po cca 3000 Km budu po třetí tankovat tak pak zase napíšu poznatky jak funguje PP :-)
Tak to máš dobré. Zjistil jsem, že i když jezdím na LPG, tak mi to po 4000-5000km sežere plnou nádrž benzínu. Auto mám vyrobené 2012/06.
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od mmv »

:-) a to jsem minimálně 300km jezdil schválně na benzín abych ho vyjel, ono sebou tahat 40 kilo navíc je zbytečné, jinak teď v zimě je to znát a na kratší (5 Km) jízdy je to zcela zbytečný nechávat přepínat :-( jinak s ukazatelem jsem zase ve stavu 3 vodorovný čárky :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Robot12
*
Příspěvky: 58
Registrován: 01 pro 2015, 08:06

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od Robot12 »

Docela by mě zajímalo, kolik může být v nádrží paliva, když nesvítí akorát horní (poslední dílek) ... natankoval jsem 30l, v nádrží jsem předtím měl 2l max a ukazuje to toto ... docela mě to štve, protože nádrž by měla být do 48l ... a docela to ukazuje nesmysly :)
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od frawd »

Ukazuje to debilne. Mierka bude asi logaritmická. :D Pri plnej nádrži prvý dielik zmizne po 200 km a potom zas na druhú stranu polovica dielikov znamená dojazd 200 km. Mierne som to nadsadil, ale je to približne tak.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od vorlajz »

auto ze salonu má jenom malou rezervu a určitě doporučuji tankovat plnou a vždycky na první cvaknutí... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „ix20“