Tažné zařízení

Moderátoři: frawd, Moderátoři

pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od pepe pedro »

Dík za odpověd.Z Tvýho příspěvku se to nedalo vyčíst,že to byl bonus od prodejce :lol:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Reklama
 

Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od milda h »

Závěs mám od nového vozu, bajonet jsem nechtěl. Na všech autech jsem měl pevný a nevadil mi tam. A když se chce na parkovišti někdo postrkovat, jeho smůla ! Byl jsem toho svědkem, a dotyčný zuřil, že si o mne /sám/ rozštípl plast nárazníku./neboli naštípnul ďůrku/
Závěs + el. instalace, práce neúčtována - 8148Kč
K tomu 200Kč za přihlášení a zapsání do TP

A nemusím se domlouvat s polic.... ,že jsem ho zapoměl oddělat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A FUNGUJE /alespoň doteď/
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od JirN »

No, tos mel docela stesti, protoze (pokud to dobre vim), tak by se s kouli bez privesu jezdit nemelo a za ten naraznik si proto mohl ty :wink: Docela logicky, vidim tvuj naraznik, kde ma koncit tvoje auto, nemusim videt (hlavne v seru, tme) kouli a uz vubec nemohu predpokladat, ze ji tam mas.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od milda h »

JirN píše:No, tos mel docela stesti, protoze (pokud to dobre vim), tak by se s kouli bez privesu jezdit nemelo a za ten naraznik si proto mohl ty :wink: Docela logicky, vidim tvuj naraznik, kde ma koncit tvoje auto, nemusim videt (hlavne v seru, tme) kouli a uz vubec nemohu predpokladat, ze ji tam mas.
To máš naprostou pravdu. Pokud MÁŠ bajonet a není připojen vozík, MUSÍŠ kouli ODDĚLAT.

Proto jsem chtěl a mám závěs PEVNÝ !!!Jak je níže uvedeno.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Chasnik »

JirN: milda má pravdu. Bohužel je stále povoleno instalovat pevná TZ :(
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od antek »

Jaký je rozdíl mezi pevným TZ a bajonetem který se ze zásady nesundává?
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od dedula »

milda h píše:
JirN píše:No, tos mel docela stesti, protoze (pokud to dobre vim), tak by se s kouli bez privesu jezdit nemelo a za ten naraznik si proto mohl ty :wink: Docela logicky, vidim tvuj naraznik, kde ma koncit tvoje auto, nemusim videt (hlavne v seru, tme) kouli a uz vubec nemohu predpokladat, ze ji tam mas.
To máš naprostou pravdu. Pokud MÁŠ bajonet a není připojen vozík, MUSÍŠ kouli ODDĚLAT.

Proto jsem chtěl a mám závěs PEVNÝ !!!Jak je níže uvedeno.
Nemáš tak docela pravdu. Kouli musíš oddělat, pokud zakrývá výhled na RZ nebo ji činí nečitelnou. Proto musí,kde jsou RZ v nárazníku, být použito TZ s odnímatelnou koulí.A tam ji také musíš demontovat pokud nemáš připojený vozík nebo nástavbu na TZ(nosič kol) který má vlastní RZ. Kde koule RZ nezakrývá, nemusí se demontovat
viz:
http://www.100a.eu/tema/tazna_zarizeni.htm
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od antek »

Nevidím věc co by rozporovala, koule (odnímatelná) musí dolů, tedy pokud netáhnu vozík či nemám nosič kol na kouli.
"Vozidlo vybavené tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením."
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od MICHAL77 »

Na R19 mám neodnímatelné TZ a zakrývá RZ a vše legálně schváleno a zapsáno do TP a žádný problém, udělují se na to vyjímky.....
.........
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od milda h »

antek píše:Nevidím věc co by rozporovala, koule (odnímatelná) musí dolů, tedy pokud netáhnu vozík či nemám nosič kol na kouli.
"Vozidlo vybavené tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením."
ANO, přesně tak!!!!!!!!!!!!
Odnímatelný závěs znamená, ze hák koule je do závěsu nacvaknut a zajištěn zámkem.
pevný závěs má hák koule spojen napevno šrouby, nebo tvoří jeden celek.
A u ix20 je registrační značka tak vysoko, že samotnou koulí nemůže být zakryta.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od antek »

A protože se nechci pořád crcat s ptákovinama, pořídil jsem si pevné TZ, jako bonus jsem ušetřil zhruba 6000.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od milda h »

antek píše:A protože se nechci pořád crcat s ptákovinama, pořídil jsem si pevné TZ, jako bonus jsem ušetřil zhruba 6000.
PŘESNĚ TAK. Jen ten rozdíl je tak okolo 1500 až 2000Kč.
A ještě k Tvému příspěvku z 1.3.2013 - Rozdíl je pouze v ceně a pak v postihu ze stran těch, co pomáhají a chrání když Tě čapnou.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Jaramajka
Příspěvky: 3
Registrován: 02 zář 2011, 07:27

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Jaramajka »

Pánové, jelikož už si nevím rady, a má stejný problém jako Jaroušek 18,a to ten, že když připojím vozík, nesvítí mně zadní světla ani vozík. Toto se mi stalo po dvou letech, když před tím nebyly s připojením žádné problémy, ale při výměně žárovky se mi lehce zkratoval kabel ve světle vozíku a poté již auto ani vozík nesvítilo. Tak jsem chtěl požádat o radu, kde najdu pojistku od zásuvky tažného zařízení. V manuálu o tom není ani slova. Jedná se o TZ dodané při koupi nového vozu ix 20. Při odpojení vozíku světla normálně fungují. Za možné typy předem dík. J.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od milda h »

Skus zapojit vozík za jiné auto ať vyloučíš závadu v jeho elektroinstalaci, nebo za auto připoj jinou káru.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od 69pavel »

Jaramajka píše:Pánové, jelikož už si nevím rady, a má stejný problém jako Jaroušek 18,a to ten, že když připojím vozík, nesvítí mně zadní světla ani vozík. Toto se mi stalo po dvou letech, když před tím nebyly s připojením žádné problémy, ale při výměně žárovky se mi lehce zkratoval kabel ve světle vozíku a poté již auto ani vozík nesvítilo. Tak jsem chtěl požádat o radu, kde najdu pojistku od zásuvky tažného zařízení. V manuálu o tom není ani slova. Jedná se o TZ dodané při koupi nového vozu ix 20. Při odpojení vozíku světla normálně fungují. Za možné typy předem dík. J.

vada bude zrejme v Canbusu,podivej se za tapecirung na leve strane v kufru,je to krabicka o velikosti cca 8x15cm,do ni vedou draty, a jeden z nich je privod + (hnedy ,cerveny,byva na nem stitek +12v) a je natazen bud primo z baterie nebo od pojistek pod palubovkou,pojistka je bud u te krabicky nebo u pojistkove skrine ci v motorovem prostoru,zalezi odkud namontovali plusovy privod do te krabicky,taky ta krabicka muze byt u rezervy ci na prave strane,zalezi jak se zrovna dotycny co to montoval vyspal a jakej byl prase,jiz se talo ze plusovy privod do Canbusu byl napojeny v kufru(zadni casti auta) na plusovy kablik nektereho spotrebice ,ale jak pisi je to vetsinou na leve strane a plus se bere od pojistek pod palubovkou,tam taky montuji tu pojistku at jsou pekne vsechny pohromade
Naposledy upravil(a) 69pavel dne 14 bře 2014, 08:22, celkem upraveno 1 x.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „ix20“