Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od dedula »

Hardcam píše:S tou pouzitelnosti na ix20 si nejsem moc jisty, oficialne dle TecDocu jsou pouzitelne pouze pro i20. Vice info by melo byt po tomto kvartalu (tzn. pocatkem dubna, kdy se pridavaji dalsi technicke informace a nove vyrobena auta/dily do katalogu).
A patrne budou ruzne varianty dle VINka - coz se da zjistit, ale v servisu Vam to nebudou chtit rict, jaky tlumice tam zrovna mate.

Odpověď na můj dotaz:

HYUNDAI IX20 1.4
- přední tlumiče Kayaba : zatím se nevyrábí
- zadní tlumiče Kayaba, obj.č. 349098 : 1.823 Kč s DPH/kus (skladem do 12
dnů)

Skladová dostupnost se vztahuje k času odeslání nabídky.

Zasíláme po celé ČR. Jednotné poštovné 100,- Kč s DPH. Při platbě bankovním
převodem sleva 3%. Jsme plátci DPH.

V případě jakýchkoli dotazů či nejasností se na nás neváhejte prosím
obrátit.

S přáním příjemného dne,

Obchodní tým Kayaba tlumiče.CZ
http://www.kayaba-tlumice.cz
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

heh :-D už je to tady, jak tu jeden tvrdil že to je stejný (rio soul i20 ix20 ](*,) zřejmě firma FARO (kyb) se pouští do samostatné akce, s podnikatelským plánem
> lidi si stěžujou,
> na obou autech je stejně zmršená náprava (asi)
> oba tlumiče mají stejnou velikost
> tak proč by jsme jim tam nedali kyaby že :-) určitě budou lepší jak ty turecký bambusy
> tak proč jim nedat ty z I20 ky
> přece vůbec nevadí že to auto je skoro o 20% těžší, :-D =D> =D> =D> =D> =D>

zoufalci :-D origo tlumiče nezvládnou chytit energii auta jen zpola naloženýho a tak tam dáme ještě slabší :-D :D :D :D

edit: dedulo byls rychlejší jak myšlenka, ptal ses jich na IX20? nebo na to jejich číslo ???

edit2: ohledně té firmy
Naposledy upravil(a) mmv dne 26 bře 2013, 01:47, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od dedula »

mmv píše:edit: dedulo byls rychlejší jak myšlenka, ptal ses jich na IX20? nebo na to jejich číslo ???
Ptal jsem se na tlumiče na IX 20.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

hmm tak to je dobrý, buď ty tlumiče budou +- stejný s těma co máme, protože ta vyšší hmotnost ix20 od i20 je daná, nebo těm co si to namontujou do I20 to musí vytřást kosti :-) chtělo by to ale vyzkoušet, neb toto je opět do diskuze JPP :-) díky :-)
je divný, že třeba na vengu (byla o rok dřív) se u KY nic nevyskytuje
hlavně se nesmí tak strašně jednoduše roztahovat tak jak sou naladěný ty MANDO BAMBUS inc.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Rasto69
Příspěvky: 8
Registrován: 23 lis 2011, 14:16

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Rasto69 »

Firma Faro si nič nevymyslela v oficiálnom katalógu Kayaba na rok 2013 je na strane 114 pod sebou I20 aj Ix20 (pre ALL motorizácie...) zadne tlmiče No. 349098.

Tu je odkaz na katalóg, každý si to môže pozrieť
http://www.kyb-europe.com/pdf/2013-shock-version-a.pdf

Možno by lepšie sadli tie na Kia Soul, ten je ťažší ako I20-cina a porovnateľne ťažký s IX20???
Kia Soul má dokonca aj verziu Gast -A-Just tlmiče (Mono Tube Shock Absorberpod) označením 554387, píšu v reklamnom letáku, že tieto tlmiče majú o 30% zvýšenú funkciu tlmenia ako bežné dvojtrubicové tlmiče

http://kybtlmice.sk/tlmice

Tlmiče KYB Gas-A-Just sú jednotrubicové vysokotlakové plynovo-kvapalinové tlmiče, ktoré zajisťujú maximálny kontakt kolesa s povrchom vozovky. Ich vlastnosti tiež obmezujú opotrebovanie niektorých častí automobilu ako je zavesenie kolies a pneumatiky. Je vhodný pre náročné podmienky a športové použitie. Vyšší výkon

.... str. 123 katalóg Kayaba 2013:

http://www.kyb-europe.com/pdf/2013-shock-version-a.pdf
Naposledy upravil(a) Rasto69 dne 25 bře 2013, 18:36, celkem upraveno 2 x.
Kia Venga 1,4 CVVT (66kW), LX Summer, Glowing Red, 2100 km@6,8l/100km
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

jj měl jsem si ověřit že ta firma jen převzala to co jiná firma napsala, ale i tak mi to příde dost sci fi, to pak leda ukazuje, na to, že :hyu: tam ty nápravy sere hlava nehlava model nemodel bez nějakýho odlaďování a KYB to jenom obšlehl dle typu originálního dílu , ale to mi taky připadá jako sci fi

edit: a Rasto69, tys nějak řešil výměnu zadních tlumičů ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Hardcam »

Kayaby (a ostatne kterekoliv jine tlumice je treba brat jako nahradu napr. u jednoho ze starsich modelu H se tlumice lisily dle motorizace (jine pro 1.6, 1.8 a 2.0), ale nahrada je pro vsechny spolecna - univerzalni tuhost, ukotveni tlumice je shodne bez uprav. U ix20 to dle me bude podobne, coz potvrzuje i test ve Svete motoru, ktery tu je zverejnen.
Kayaba (Sachs etc., to je fuk, nemluvime o znacce, ale o nahrade OE tlumice) rozhodne neni krok vedle (mj. ty pro ix20 mam taky - zatim je mam pouze v katalogu i20 - dopoledne jsem koukal na cenu, je to neco pres 1600,-), ale je treba k tomu pristupovat tak, ze tam DOST MOZNA nedavate to same nastaveni, ktere tam bylo. Muze to byt lepsi, muze to byt horsi.
Doporucuju procist tohle tema - original tlumice byly velky problem, ve 20tkm byly zrale na vymenu, Hyundai to moc nezajimalo (ostatne vymena za to same by nikam nevedla) a tak kluci postupne nahrazovali OE tlumice za Kayaba, Monroe a dalsi s naprosto prekvapivym (kladnym) vysledkem - https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=99&t=14524

Kdyz jsou dostupny i Gas-A-Just, tak to je co rict, ty se objevuji na malo auto a uz vubec ne asijskych.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

mmv píše:jj měl jsem si ověřit že ta firma jen převzala to co jiná firma napsala, ale i tak mi to příde dost sci fi, to pak leda ukazuje, na to, že :hyu: tam ty nápravy sere hlava nehlava model nemodel bez nějakýho odlaďování a KYB to jenom obšlehl dle typu originálního dílu , ale to mi taky připadá jako sci fi
znova robis saska zo seba? :D velky zly hyundai dava napravy do kazdeho modelu bez odladovania...boze moj ](*,)

urcite ti nemusim pripominat, ze odladenie napravy nestoji iba na tlmicoch, tak uz sa spamataj :D
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

ale prd, jenom mám pocit, že by si ta svk společnost z mých úst měla dostat omluvu, ale to je putna, tlumiče na i20 budou v sortimentu kyb určitě déle tak proč teprve teď udělali kolonku zadní na IX 20 když jsou nemlich ty samý ??? proč kyb na poptávku lidí co maj ix20 neřeklo "nomáme tu jedny na i20 ale to je vcelku jedno a to samý ????
auto je o 200 kg těžší a jak sem psal výše, při průjezdu hupem jde auto tak vysoko, že lidi vzadu "letí ke stropu" prostě to nestíhaj tlumiče ty co jsou tam teď a dle politiky :hyu: už věřím, že jsou tam ty samý co v i20 , celou dobu tu neříkám nic jinýho, že to auto je na zadek shit a za tím si stojím, soudruzi z v Rüsselsheimu zkurvily uložení prvků nápravy a ještě to umocnili shit absorbérem :-( :-! ](*,)
to zulyk, už sem ti jednou říkal, že víš o ix 20 houno, tak se toho drž ju ??? jestli si certifikovanej DEKRA tak sem hoď nějaký zkušenosti nebo pomlč...
víš moc dobře, že na zadní nápravě jde bez problémů vyměnit právě a jenom ten tlumič...
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

a pan odbornik na ix20 prehovoril :D ty ma vies vzdy dobre pobavit :D len tak dalej :wink:
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

hele zulyku, tak dobře, já to o5 připomenu, že s IX20 mám najeto o cca 12000 Km víc jak ty je neoddiskutovatelný fakt , tak tu prosím neteoretizuj, víš prd tak se prosím nezapojuj do diskuze o něčem, o čem si jenom slyšel ju ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Rasto69
Příspěvky: 8
Registrován: 23 lis 2011, 14:16

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Rasto69 »

mmv píše:jj měl jsem si ověřit že ta firma jen převzala to co jiná firma napsala, ale i tak mi to příde dost sci fi, to pak leda ukazuje, na to, že :hyu: tam ty nápravy sere hlava nehlava model nemodel bez nějakýho odlaďování a KYB to jenom obšlehl dle typu originálního dílu , ale to mi taky připadá jako sci fi

edit: a Rasto69, tys nějak řešil výměnu zadních tlumičů ???
Nie zatiaľ nemám skúsenosť s výmenou tlmičov, myslím na Venge, mám s ňou najazdené 16000 km (zatiaľ som sa na Ix20 buhužiaľ ani neviezol ani nešoféroval, len sedel v Hyundai predajni, keď som váhal či Kiu, alebo Hyundai, nakoniec mi dali veľmi dobrú ponuku v kii, tak som kúpil Kiu V.P redtým som mal 8 rokov Š Fabiu I, ešte predtým Seat Cordobu a ani jedno nemalo také tvrdé tlmiče (niekedy ako keby tam ani neboli). Mám taký dojem, že Venga má mäkké pružiny a tvrdé tlmiče (aspoň vzadu, aj keď vpredu to nie je asi o nič lepšie). Škoda Fabia I bola omnoho komfortnejšia, podvozok v dobe vzniku bola špica v kategórii. S Kiou si nemôžem toľko dovoliť ako s Fabiou, ale už sme starší a na pokojné (možno aj bezpečné) presúvanie sa z bodu A do bodu B s rodinou, ktorá má oproti Fabii oveľa viac miesta a o kufri ani nehovorím, mi to vyhovuje. Pravda Venga má vyššie položené ťažisko a preto museli asi naladiť podvozok tuhšie. Ja som od začiatku špekuloval aj s F adaptérmi, ale na Vengu to asi nikto ešte nedával, a tak som stále sledoval, kedy budú tlmiče z druhovýroby na Vengu a zatiaľ nič :roll: Asi by som si v súčasnosti dal vymeniť zadné tlmiče (neviem či by to bolo dobré )na Kia SOUL Gast -A-Just tlmiče No. 554387 Neviem či by to bolo rozumné a či by to pomohlo, aj Soul má dosť tvrdý podvozok #-o Ešte na dôvažok, uvádzam, že mám obuté pneu 195/65 R15 Continental , zimné ten istý rozmer Barum...čiže ešte aj balónové gumy pomáhajú komfortne zdolávať nástrahy naších rozbitých ciest (neviem ako to máte v Čechách, ale u nás je to tento rok katastrofa...)

"Možno by lepšie sadli tie na Kia Soul, ten je ťažší ako I20-cina a porovnateľne ťažký s IX20???
Kia Soul má dokonca aj verziu Gast -A-Just tlmiče (Mono Tube Shock Absorberpod) označením 554387, píšu v reklamnom letáku, že tieto tlmiče majú o 30% zvýšenú funkciu tlmenia ako bežné dvojtrubicové tlmiče"
Kia Venga 1,4 CVVT (66kW), LX Summer, Glowing Red, 2100 km@6,8l/100km
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) toť otázka, zda li použít ještě tvrdší jak píšeš "tlmiče majú o 30% zvýšenú funkciu tlmenia ako bežné dvojtrubicové tlmiče" vono by potřebovalo, aby ty tlumiče byli schopný udržet kmit pružiny, o nic jiného nejde a tím, že tam je mezi kolem ramenem a uchycením tlumiče "pomyslný trojůhelník" místo svislice tak ten tlumič musí být pak sakra dobrý, nevěřím, že si KYB dovolí něco zásadního měnit na charakteristice (auto by se pak mohlo začít naklánět) a protože by se pak třeba mohlo i v losím testu (zřejmě důvod proč to uchycení je takový jaký je) převrátit, tak nevěřím že KYB změní něco na chodu tlumiče, tzn. rychle se roztáhne a pomalu se "smršťuje" ale bohužel tady ty naše "MANDO bambus" ani tuhle práci nezvládají což se dá předpokládat bude KYB v naprostým pořádku :-( já osobně se peru sám se sebou o tom , proč mám za vlastní peníze řešit něčí šlendrián :-(
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
miroska
**
Příspěvky: 120
Registrován: 26 bře 2013, 18:00

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od miroska »

kup si Škoda hovořit a budeš spokojený.Chceš za málo peněz hodně muziky
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

no to je zase výkřik do tmy, ](*,) jinak na zlepšení paměti je ginkgo biloba
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“