Sonata Y3 Rebuild

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Kony5 »

Tak jsem si před pár měsici řekl že bych potřeboval auto na zimu a na hraní. Favoriti byly honda crx, honda civic, BMW E30, nissan sunny, renault clio williams. No řekněme že jsem se svezl ve víše zmíněných vozech a nebylo to pořád ono. Něco bylo malé něco nejelo jak jsem si představoval, něco bylo vevnitř socialně vybavené. A pak sem zde na klubu narazil na hyundai sonatu Y3 v LPG v plné palbě za lákavou cenu. A protože moje sonata Y3 mi chvíli předtím klekla (proto sem zháněl auto na zimu) a já sní byl velmi spokojený . A hlavně v ní měl udělaný motor, novou spojku, rozvody, kabely, brzdy, nápravy a nevím co všechno ještě volba padla na tuhle sonatu načatou zubem času... Dovezl sem jí domu chvíli se nic nedělo (nemám moc volneho času) pak sem ji přihlásil (EKO - 3 000 Kč) a ted se do ní pomalu pustil. Plán je jasný - vyvařit zadní část - oba nosníky, oba blatníky. Zbytek jako prahy a předek se udělá až po zimě. Prahy budu měnit komplet takže tam už je to v zimě jedno jak to zrezne :wink: .... LPG půjde na jaře vyměnit za sekvenční. Novou lpg nádrž dostane ještě na zimu. ... Další vývoj na jaře bych viděl - opískování komplet náprav a jakéhokoliv držáku a jeho ruznobarevné zbarvení - ještě nejsem pro barvy rozhodnut... každopádně sonata pujde k zemi dostane nové kole Kosei racing evo max r17 - ty už na ní čekaj v krabici... dále komplet vnitřek do černé kůže - takže zháním zachovalý interier v černé kůži - mám svuj z předešlé sonaty ale řidičova sedačka už je hin.. černý koberec...trochu koženky a alcantary...a vyměnit motor....žádné velké upravy nebudou jen TOPstav a hodit na nějaký dobrý podvozek + saní a výfuk....LPG mi zaručí dobrou spotřebu a to v dnešní době potřebuju :wink: sem tam pořeším nějaký detajling ... dám květinovou nálepku na kapotu a pověsím wunderbaum a auto hotové....možná se hecnu do nového laku ale to ještě uvidím :-) .... zatím foto vývoj budu přidávat...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Kony5 »

Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Kony5 »

Jde to pomalu ale prece...prava zadni kapsa uz vyvarena...vzal sem to I s kusem podbehu...ted jdu na levou...a pak nosniky ty uz jsem vyrobil..nova lpg nadrz koupena a nachystana...v kufru ocisteno vse od gumoasfaltu...a vetsina sroubu v motorovem prostoru nahrazena nerezovymi....pomalu pokracuju az budu na pc pridam foto :-) ....
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od rbrodsky »

Pěkná práce. Tak to bude jak nová =D> =D> =D> . Já si se svou letos taky pohral akorat moje nebyla tak moc zrezlá. https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=11&t=25678
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Kony5 »

Vim to tve tema mne k zalozeni meho inspirovalo...a hlavne oprava neni prestavba takze to jde docela rychle kdyz si na to najdu cas...az odstranim neduhy nasich sonat jako je prilis meky podvozek ..hrozne mrtve rizeni a odhlucneni a utesneni interieru bude to super auto se super.spotrebou za par.korun :-) ..a hlavne to.je srdcova zalezitost...v tehle.sonatach sem jezdil uz ve 14ti :-D
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Rybář »

Paráda =D> =D> =D> Jsem rád, že se najdou šikovní lidé, kteří mají i vkus :) Sonata je pořád překrásné auto.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od rbrodsky »

Kony5 píše:Vim to tve tema mne k zalozeni meho inspirovalo...a hlavne oprava neni prestavba takze to jde docela rychle kdyz si na to najdu cas...az odstranim neduhy nasich sonat jako je prilis meky podvozek ..hrozne mrtve rizeni a odhlucneni a utesneni interieru bude to super auto se super.spotrebou za par.korun :-) ..a hlavne to.je srdcova zalezitost...v tehle.sonatach sem jezdil uz ve 14ti :-D
Tak ty vyjmenované neduhy mě zrovna nevadí. Spíš je beru jako přednosti a k mému stylu jízdy a našim silnicím se super hodí. Plavný podvozek super věc na hrby. Zatím nikdy nezklamal. Stejně pořád vozím manželku s dětma a i s továrním nastavením se dá jet pěkně ostře a to mi hned hlásí omezovač rychlosti "Uber!!! Jedeš rychle!". Na řízení jsem zvyklej a líbí se mi jak jde super lehce. Odhlučnění je na velmi dobré úrovni. Rozhodně lepší než když jsem v VW Passat B6 1,9Tdi nebo Octavia II.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Kony5 »

po delším čase dodělaný pravý lem + podběh .... musím to vyfotit... nějak na to auto kašlu a sem s mladou.... :lol: :lol: :lol: ale jo vypadá už to dobře :-)
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Hardcam »

Tu jsi ulovil pri Vanocnim putovani po barech? :mrgreen:
Tematu jsem si vsiml az ted, parada, chtelo by to ty fotky :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Kony5 »

Ne byl sem sní už předtím ale už sní nejsem...ale jelikož vanoční putovaní po barech nevyšlo vniveč mám nějaké zálohy pořád...... nenechal se dojebat holkou co za to nestála....dodělám radši auto .-D
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Jirka186 »

kony jak si tenkrát dopadl stím turbem . Znamej ho tam chec narvat už si nechal udělat nerez svody a přírubu ne něj a ted řešíme jak tam sním a hlavně jak s mázaním .
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Kony5 »

:D :D nedopadl... mám spoustu dílu jen to složit... ale to se mi nechce ... možná někdy v budoucnu.... nemám čas ani vyvařit tuhle potvoru... plánů hodně času málo .... ... mazání turba se bere na hlavě válců.. je tam zaslepená větev
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Kony5 »

ještě ..zavařil sem díru po anténě... :D :D :D :D dělám na tom prostě nadzvukovou rychostíííííí :D :D
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od Kony5 »

Jirka : mám trochu času a chuť tak sem něco napíšu: k tomu turbu na ten motor, celkově neni problem to tam dát ale seriovy NA motor má vyšší kompresní poměr takže by docházelo k detonacím kdyby jsi použil turbo (palivo by vzplálo před HU vlivem vysokeho tlaku) takže by to nejelo.. musíš teda vyměnit písty , když už děláš pisty je lepší udělat i ojnice a samozřejmě pevnější spoje takže místo šroubu štefty nejlíp ARP... kvalitní těsnění pod hlavu je základ a šály taky.. to je mechanika... a pak přijde na řadu plnění válců - vstřikování, turbo motor natlačí do motoru více vzduchu proto potřebuje i více paliva jinak bys podpálil ventily nebo propálil píst chudou směsí... takže musíš dát větší palivou pumpu s větším prutokem a zvýšit v palivové liště tlak. a větší trysky aby se stihly chladit (nemužou byt otevřené furt že ano) no a aby si te elektronice nějak poručil tak potřebuješ nejmín piggyback jednotku mezi akční členy a jednotku ... pak taky výfuk...neni to jen turbo je to všechno se vším a všechno je drahé a složité zjistit jaké komponenty k sobě atd... složíš motor potřebuješ spojku, máš spojku brzdy a pohony potřebuješ chladič.. máš všechno potřebuješ podvozek.. je to never ending story.. běh na dlouhou trať prostě.. prostě hučí do toho jen prachy a pořád nejezdíš ...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata Y3 Rebuild

Příspěvek od valach »

A co ty fotečky? Já taky potřebuju popravit sonatku, ale je to jak píšeš, času málo.
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Odpovědět

Zpět na „SONATA“