Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

to je na povraz...
1,6 AT
40500km
Reklama
 

JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

mmv píše:propadliny na bocích za zimního skladování nezmizeli... gumy vydávají takový žvatlavý zvuk mńumńumńum jakoby ty gumy byly šišatý...dělali to už od koupi auta :-)
A uz jsi je reklamoval? Kdyby to nechteli uznat, zajdi do nejakeho slusneho pneuservisu a zeptej se jich, jestli je to normalni, meli by vedet v cem je problem, kdyby to byt nemelo. A s tim vysledkem znovu do servisu. Blbe je akurat, kdyz jsi na nich uz toho vice najel.
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od miro263 »

Minuly tyzden som siel za IX20 tu: http://goo.gl/maps/D1rTi (zelena sipka) ( streew view http://goo.gl/maps/sk25g ) a nebola to sranda ako to auto podskakovalo. Akoby tlmice nestihali. Jazdim tadial accentom ( monroe) a nemam problem. Cesta je tam zvlnena.
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

to iggyno: neboj, vozím ho stále sebou kdyby něco :-)
lano.JPG
lano.JPG (19.09 KiB) Zobrazeno 1846 x
to JirN:
pneu jsem reklamoval ihned po nájezdu cca 300 Km současně s tlumičema, tenkrát mě prodejce zavedl do showroomu a ukázal mi, že to maj i jiná auta a vyndal protokol od výrobce, že to je vzhledová vada která nemá žádný vliv ani na životnost pneumatiky, ani na bezpečnost provozu, když jsem to ukazoval v pneuservisu, bylo mi zděleno že jsem si koupil levný auto kam výrobce dává pneumatiky kategorie C, a že to je naprosto normální, ale že kdyby to namontoval někomu na auto on, že by mu to nikdo nezaplatil...

to miro263: :lol: minimálně celý středočeský kraj by byl poset takovými zelenými vlaječkami kdybych měl jí zapíchnout všude tam kde to bylo "poprvé" :D
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

MMV, to máš vadné všechny čtyři ? Podle mne a podle mého pneuservisu to zas až tak špatná guma není.Špička to není, ale srač.y také ne.
/jen pro ostatní : http://www.prodej-pneu.cz/continental-c ... -r15-91h-e /
Nech si ta kola někde jinde převážit a pak dej vědět. S tím už jsem se také setkal. Auto nebylo možné udržet na silnici a pak byl najednou klid. A byly to Goodyeary, žádná Čína.
Pak bych se nedivil ani tomu Tvému odskakování zadku.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

nn gumy byly převážený jak šli na podzim z auta, ale problém je ty jejich negativní faldíky, jako kdyby tam byla boule ale dovnitř a je to od patky k patce, jsou tam 3 a na každý, na některý to je víc, na některý míň jako by se jim to lepilo na formu, nebo jako by tam toho materiálu bylo víc a on se jim nedofoukl do formy , zítra zas někam popojedu tak těm vzadu zkusím dát 2 atmosféry, gumař to viděl a řekl že to je prostě guma která neprošla kvalitativním testem na vzhled (céčková kvalita - asi jako opékáčky za 19 korun kilo) , ale že by to nemělo jinak ničemu v zásadě tolik vadit, když sem to slyšel a dle toho jak to auto vypadalo po předávacím servisu tak jsem jim to chtěl vrátit :-( jsem zvědavej kdo mi poradí abych si třeba koupil jiný :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vtlait »

ahoj, tie gumy naozaj za vela nestáli, ja som ich dal hned prec a kúpil som Uniroyal Rain expert. Používam ich roky na iných autách a mám ich aj na ix 20, menil som teraz predné do zadu a zadné do predu.Toto leto vydržia. A mám 110 000km. Super sedia na vode aj suchu. Momentálne sa mi to stále javí ako najlepšia guma za výbornú cenu.
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

jj já si o těch co byly na autě myslím své a poté co jsem nazul zimní barum polaris3 se auto odzadu trochu uklidnilo viz https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 77#p382277, ale hlavně ztišilo !!! bohužel zbytečných 5-6 kolíků nemám potažmo se mi příčí ze své kapsy dotovat něčí šlendrián ( :hyu: ) vím, teď se tu na mě slítnou supy a řeknou "co chceš, koupil sis levný auto tak se nediv" ale nějak nevěřím že ostatní automobilky jsou takovej šmejd jako je právě :hyu: možná jsem už krapet zaujatej, ale tak nějak to ze mně muselo ven :-) na druhou stranu je to levný auto a tak těm supům říkám, "ano nekoupil jsem si špekáček, ale opékáček"
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Scout
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 dub 2013, 18:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Scout »

mmv píše:jj já si o těch co byly na autě myslím své a poté co jsem nazul zimní barum polaris3 se auto odzadu trochu uklidnilo
Zatím mám auto krátce a nevím, co bude dělat po X tisících km, ale ...
Z autosalonu jsem odjížděl rovnou na zimácích (Nokian - používám již na třetím autě a naprostá spokojenost) a letní Continentalky mi přibalili do kufru. Když mi je v pneuservise nazouval na hliníky, tak jsem se na ně ptal, a prý to jsou jedny z nejlepších pneu, jen trochu měkčí, takže se rychleji opotřebovávají. Nutno dodat, že krom kamínku zapíchnutém v jedné pneu (auto na nich testovali, než mi to přezuli), jsou jinak naprosto vpořádku. Žádná boule, ani jiná viditelná vada. Vzhledem k tomu, co píšeš, bych ze šlendriánství obviňoval spíš tvého prodejce, než automobilku. Jsem přesvědčený, že by si něco takového automobilka nedovolila. A pokud jsi neuspěl s reklamací u prodejce, tak zkus přímo :hyu: Nošovice. Pokud je to dobře viditelné, tak to nafoť a k dopisu přilož i pár fotek. A klidně je můžeš přidat i sem, docela by mě zajímalo, jak to vypadá.
Na leťáky jsem přezouval teprve před pár dny a jízdní vlastnosti se rozhodně nezhoršily. Jinak u všech aut spíš přehušťuji. Líp se mi auto ovládá a pneu se sjíždí pravidelně. Podle recenzí jsem se bál, že budu muset trochu ubrat ze svého temperamentu, ale fakt nemusím. Spíš naopak.
Hyu ix20 1,6 CVVT 92kW /LPG BRC
Myšák Space Star 1,3 60kW /LPG Magic II (prodáno)
Škoda Forman 1,3 41kW /LPG Lovato (prodáno)
Škoda (beruška) 110L /motor Š110R (ukradeno)
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

Pokud je to tak, jak říkáš, nevzdávej to. Skus zástupce dovozce gumy, ČOI-ku, spíš tímto směrem. :hyu: ty gumy nakoupí, ten od toho bude dávat stále ruce pryč. Když to nezabere, klidně kontaktuj motoristické magazíny (autosalon TV Prima a pod.) Prostě pneumatika ohrožuje bezpečnost.
Máš pravdu , ono vyhodit cirka 6 klacků jen tak je přepych. ](*,) Já je mám také a musím zaklepat - zatím na začátku druhé sezóny bez problému.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

dal jsem 2 atmosféry na zadek a je znát, že to je měkký, už to toliko neposkakuje (ale zase furt dost jak je zdrávo) ale auto začalo krapet nedržet stopu v ostřejších výjezdech, na čojku a podobný záležitosti z vysoka ... tolik času se mi tomu krámu věnovat nechce :-D papír od dovozce jsem už viděl , auto neni nebezpečný a já jsem naučil děti vzadu si z toho dělat prdel, tak je alespoň cestou zábava :-D ono to je těžký, auto máš zaplacený a nejde ho na přijímačce nepřevzít, obzvlášť když tam přijedeš jiným a oni než ti vydaj to nový, tak to starý na sebe papírově převedou ...

edit: tak jsem po testu tlumičů, přední jakš takš, zadní, viz protokol
zadni_tluimic1.jpg
zadni_tluimic1.jpg (83.73 KiB) Zobrazeno 1566 x
zadni_tliumic2.jpg
zadni_tliumic2.jpg (44.39 KiB) Zobrazeno 1566 x
ještě že oba tluměj blbě stejně, aby to pochodovalo na jednu stranu víc jak na druhou tak to by pak bylo na "povraz" :-D
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
miroska
**
Příspěvky: 120
Registrován: 26 bře 2013, 18:00

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od miroska »

mmv,se divim,že ten KRAM ještě máš.Já měl na R19 test tlumiču ještě horší,a žiju.Ted mám 5 let Accu a měnil jsem tlumiče kdysi za své,a nevylejvám se.Je tvrší,ale drží stopu a jede
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

když je někdo masochista tak to je jeho volba :-) a rozhodně tím nemyslím sebe :-) r19 byla určitě nový auto když ten test byl ještě horší 8)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
miroska
**
Příspěvky: 120
Registrován: 26 bře 2013, 18:00

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od miroska »

ne,byl 10ti letý.Ale ve své hysterii máš taky právo na názor.I když,co příspěvek....................................
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

moje hysterie je celou dobu dost čitelná, s ničím tak neposedným jako je moje IX20 jsem zatím nejel a to jsem už seděl v lecčem,
:hyu: je sračka a to se tu nebojím říct, což někteří skalní nějak špatně rozdejchávaj a abych měl na novým autě "špatný gumy a tlumiče" mi fakt nějak vadí a že si to někdo kupuje s tím, že si ho stejně dovybaví něčim funkčním, tak promiň to je podle mě úchyl !!! to jsem si mohl koupit kaipana, ten příde v bedně a stál by v základu míň jak toto
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“