Elantra nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Ela nestartuje

Příspěvek od easy »

Tak mam zajimavy problem: prijel jsem z nakupu, vse v pohode fungovalo, ale kdyz jsem chtel.cca za 2 hodiny odjet, tak autu jen blikaji blinkry, ale nestartuje:-( Kontrolky sviti, ale starter ani nezkusi otocit ... nemate nekdo nejakou radu? Imobilizer?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ela nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

:shock:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Ela nestartuje

Příspěvek od easy »

Hardcam píše::shock:
Jo, takhle jsem taky koukal:-/ Zkousel jsem odpojit.baterku a nepomohlo to ... jinak jsem zjistil, ze kamarad opravoval mikrospinace na mem dalkovem ovladani, muze to souviset?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ela nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Zavada imobiliseru se treba na Getzich projevovala ta, ze to tocilo tocilo tocilo a nic, nenaskocilo. Blby je, ze Ela (nebo aspon ta co mas ty) nema kontrolku imo, ted jsem koukal na video, co jsem delal pred prodejem. Cerpadlo si naftu natahne?
Jinak prosim te, pouzij to puvodni tema, do kteryho jsi prispival, vznika tu pak vic stejnojmennych temat.
Presunu to.

Edit: tak koukam, ze uz jsem na minuly strance daval jak video, tak jsem psal, ze nema kontrolku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od easy »

Čerpadlo natáhne naftu, všechno se tváří že funguje, jen blinkry blikají a startér ani neotočí ... matně si vzpomínám, že jsem kdysi zkoušel nastartovat auto klíčem bez čipu a že startér točil, ale auto nestartovalo ... tak nevím :-(
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od easy »

Tak změna: auto už startuje ... nechápu.

Přišel kamarád s původním dálkovým ovladačem a nic. Jen něco cvakalo za přihrádkou u spolujezdce, tak jsme se rozhodli, že se mrkneme, co to tam cvaká. On rozebíral přihrádku a já kontroloval pojistky. Ve chvíli kdy jsem měl v ruce pojistku "Hazard" tak po mně chtěl, abych mu zkusil otočit klíčem, aby věděl, kde to cvaká, tak jsem mu 10x - 12x cvaknul a pak najednou motor naskočil ... a teď babo raď ...
slebo
Příspěvky: 1
Registrován: 24 čer 2012, 20:43

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od slebo »

Ahojte ! Potrebujem poradiť. Mám Elantru benzín 1,6, 79 KW, 180 000 km. Dneska so skúšal naštartovať a nešla. Štartér točil jak blázon a auto nič. Skúšal som všetko možné no nenaskočilo. Ako posledné som vymenil poistku čerpadla za susednú a auto naskočilo. Po chvíli som dal poistky na svoje miesto a auto naskočilo. Po pol hodine nečinnosti, štartujem nenaskočilo tak som tie poistky znovu vymenil a auto ide. Buď je to v tej poistke alebo to súvisí s niečim iným.
Mám s tým ešte jeden problém - stále mi svieti kontrolka "check". Keď začala blikať a neskôr svietiť v Hyundaii na počítači zistili, že niečo s výfukom. Vymenil som roztrapkaný pletenec, počítač povedal, že auto je OK a po 100 kilometroch zasvietil "check" znovu. Znova na počítač tentokrát u kamoša ale pre kontrolu aj v Hyundaii a ževraj nič.
21luki01
Příspěvky: 3
Registrován: 15 dub 2012, 17:19

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od 21luki01 »

Nazdar páni bohužiaľ ani moja ela (2003. 2.0Crdi) niekedz neštartuje. Zima jej nerobí problém typujem to na riadiacu jednotku alebo už vyššie spomínané vstrekovacie čerpadlo keďže som dával robiť rozvody a mám fajn mechanika povedal ze si všimol že mi presakuje nafta okolo čerpadla pôjde to na opravu neviem ako dlho to presakuje ale auto blblo asi 2 mesiace po kúpe z bazaru dovezené z talianska prejavuje sa to asi tak že nazhqvim otocim kľúčom a iba točí a nechiti robí to asi raz za týždeň ale niekedy aj mesiac nič a niekedy 3x za deň prišiel som vlastným skúmaním na to že keď nechytne a iba točí otocim kľúčom do 0 otvorím poistkovu skrinku pod volantom vitiahnem poistku ECU ... 1stlpec 2poistka 10ah potom otocim kľúčom do 2jky nestartujem vrátim kľúč spet na 0 vlozim poistku spet a brnk ide ako hodinky ... Na diagnostike to nebolo ale asi pôjde tipujem buď blbne niečo z imobilizérom . Riadiacou jednotkou alebo nejaká elektronická chýba blokuje ECU dotaz tessco nafta a -25 auto po 3 zhaveniach naskoci bez problemou takže z môjho hľadiska naftou to nebude . Napíšte niečo čo si o tom myslíte
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“