Zareznuté disky

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Haness
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2013, 19:30

Zareznuté disky

Příspěvek od Haness »

Zdravím všechny,

chci se s Váma podělit a hlavně i získat nějaké rady ohledně prvního problému který mi s i30 nastal. Dneska jsem celý nadšený začal vyměňovat zimní kola za ALU a těšil se jak bude i30 vypadat dobře. Jenže jsem byl dost vedle. Po tom co jsem odšrouboval všechny šrouby byly disky jak přilepené a nešlo s nimi ani hnout, prostě přireznuté na náboji. Po obvolání všech známých a zkoušení různých způsobů jako povolit šrouby a opatrně popojet s autem, hrubou silou to zkusit oddělat tak nic nepomohlo. Poslední šance před návštěvou servisu je nastříkání WD40ky, ponechání přes noc a znovu to zkusím.

Máte někdo podobnou zkušenost případně rady jak na to?
Reklama
 

kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od kentanjack »

Obvykle se to řeší třeba tak, že strčíš šikovnej kus dřeva zevnitř do disku a několikrát do něj bouchneš pořádným kladivem. Prostě jakobys chtěl vytlouct kolo ven.

Prevence je napatlat/nastříkat na náboj a okolí šroubů/matic před nasazením kola měděnou nebo keramickou pastu. Pak se to nestane.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od enjoy »

Povolit šrouby/matice(samozřejmě nechat částečně namontované, ne bez nich) a pojezdit dopředu a dozadu a při tom prudčeji brzdit. Musí to povolit.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od mmv »

mě vždycky pomohla brzdová kapalina, nebo to sundavat po dešti :-) jinak samozřejmě oba horní pokusy taky fungujou :-) trošku mě to zaráží u nového auta, ten náboj přece nemohl stihnout tolik rzí nabobtnat :-(
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od milda h »

Prevence je napatlat/nastříkat na náboj a okolí šroubů/matic před nasazením kola měděnou nebo keramickou pastu. Pak se to nestane.[/quote]

To ,,napatlat " bych bral s rezervou !! Lehce potřít šrouby a dosedací plochy disku ANO při každé výměně kol /léto-zima/ Stačí trošku vazelíny, já používám grafitku.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od Skyline »

mmv píše:mě vždycky pomohla brzdová kapalina, nebo to sundavat po dešti :-) jinak samozřejmě oba horní pokusy taky fungujou :-) trošku mě to zaráží u nového auta, ten náboj přece nemohl stihnout tolik rzí nabobtnat :-(
Ale může měl jsem to samé, i30 koupena 12/2010 a na jaře jsem si povoli kolo zvedl auto a nic, bouchal jsem tloukl stříkla WD a nic nakonec jsem musel povolit všechna kola a udělat si kolečko, aby to povolilo. Dopručuji nejjednodušší zlůsob jak sundat kola z :hyu: , nikde jinde jsem se s tím nesetkal, prostě smůla a poučení do budoucna.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od vorlajz »

stejný problém jsem měl na Fábii, a to mi to pokaždé něčím mazali.... tak nevím... ten mechanik v pneuservisu to řešil i tak, že si lehnul pod auto a do kola kopl... ale to můžeš udělat na zvedáku, ale na heveru fakt ne :D
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od Skyline »

Vidíš a já škody (měl 3) nikdy problém neměl, až u I30 a byl jsem vzteky bez sebe, než přošel nápad projet se tím.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od vorlajz »

nj... jak je vidět, tak ten problém se může objevit u jakékoliv značky... ;) faktem je, že to musí být nepříjemné někde píchnout, mít rezervu a nemoci si jí vyměnit :) teda někdo si poradí, ale co taková moje mamča například?! :) jedině volat asistenčku....
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od Skyline »

já jsem tenkrát ženu poučil co dělat, kdyby náhodou.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od kentanjack »

milda h píše:
Prevence je napatlat/nastříkat na náboj a okolí šroubů/matic před nasazením kola měděnou nebo keramickou pastu. Pak se to nestane.
To ,,napatlat " bych bral s rezervou !! Lehce potřít šrouby a dosedací plochy disku ANO při každé výměně kol /léto-zima/ Stačí trošku vazelíny, já používám grafitku.
Není potřeba se toho obávat, jak měděná pasta, tak keramická jsou nestékavé a odolné proti teplotám lezoucím k nebo i přes 1000 °C. Na starém autě jsem tím kromě kol mazal všechny šroubové spoje na výfuku při montáži a drží se to luxusně. Naopak ohledně grafitové vazelíny mám jen špatné zkušenosti, řekl bych, že se přeceňuje. Nic to nevydrží. Ale to je trochu OT.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Zareznuté disky

Příspěvek od milda h »

Skyline píše:já jsem tenkrát ženu poučil co dělat, kdyby náhodou.
Já také. A bylo mi řečeno, že talefón vozí a mne má uloženého. Myslím, že jsme na tom všichni stejně. Druhá možnost je ta odtahovka.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“